Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Metformint irt fel az orvosom...

Metformint irt fel az orvosom csak nem mondott semmit. Mi a véleményetek erröl az egészről?

Figyelt kérdés

Elmentem a nögyogyàszomhoz mièrt nem jön meg rendesen... terhes lennèk?

Vàlasza annyi volt h nem vagyok az..

Elkezdtem hìzni, ugyanùgy nem jött meg rendesen hònapokat kimaradt... visszamentem az orvoshoz, hogy szeretnènk kisbabàt a pàrommal, de nem sikerül ès ùjra elmondtam bajaim... metformilt irt fel h attol teherbe eshetek... de semmi màst nem mondott.. mi bajom lehet, mit làtott, mikor menjek vissza... kezembe nyomta a receptet ès elköszönt.. Neten nèzelödtem.. Lehetsèges h PCOS em van? Volt egy kèrdèses teszt kitöltöttem az szerint igen... csak h az orvos semmit sem mondott... màs betegségre is kaphatom ezt a gyogyszert? Mmint cukorbeteg tuti nem vagyok igy ezen a két betegségen kivül èrdekelne h kaphattan màs miatt? Vagy csak PCOS?

elöre is Köszönöm a vàlaszokat



2014. márc. 1. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inzulin rezisztenciara kaptam ezt a gyogyszert. Ajanlom a Mens Mentis intezmenyt ok evvel a temaban top-on vannak. Nekem mas tunetem nem volt h az elso szulesem utan nem birtam a felesleget leadni, es nem tudtam teherbe esni a kistesoval. Nalam csinaltak 3 pontos cukorterheleses tesztet, meg egyeb mas vizsgalatok.
2014. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Huhh, hát ez azért minden, csak nem korrekt kivizsgálás és kezelés.

A tüneteid alapján lehet PCOS, de ezt előbb igazolni kellene. Ehhez pedig vizsgálatok kellenének:

- hormonvizsgálat

- hüvelyi UH


Ha tényleg PCOS-ed van, akkor utána a következő lépés a cukorterheléses vizsgálat. PCOS-nél ugyanis gyakori az inzulinrezisztencia és a diabetes.

Az inzulinrezisztencia esetén a vércukorszint még normális, így ezt az állapotot csak az inzulinszint egyidejű mérésével lehet igazolni.


Nah és akkor ha az IR is igazolódik, akkor jön a Metformin, ami mellett megfelelő diétát kell tartani és sportolni. Ha így teszel, jó eséllyel lesz eredménye a dolognak.


De mindenféle vizsgálat nélkül rámondani, hogy PCOS, elég érdekes. Gyógyszert is adni rá meg főleg bátor.

2014. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem èrtem mièrt nem mondott semmit... azt tudom h IR re adjàk..

Ma elkezdtem szedni a gyogyszert, de fel fogok keresni egy màsik orvost is mindenkèppen, Köszi az ajànlàst

2014. márc. 1. 14:09
 4/11 A kérdező kommentje:
H. UH t csinàlt meg egy szeptemberi vèrvètel eredmènyem volt... ennyi
2014. márc. 1. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, igen ez így elég érdekes, sőt sztem baromi felelőtlen egy doki. Egy ilyen gyógyszert elkezdeni szedni mindenféle kivizsgálás nélkül tud komoly problémákat okozni. Én a helyedben nem szedném, keresnék egy másik dokit, kivizsgáltatnám magam és csak utána vennék be bármit. Ez a gyógyszer nem játék!
2014. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A diagnosztikai kritériumok alapján a metformin kezelés megindításához elegendő a hüvelyi uh-on látható ováriumrajzolat, és a hormonsor, nem feltétlenül szükséges a kezelés megkezdéséhez a cukorterhelés, mivel a policiszták már eleve a rossz cukorháztartás nyomán alakulnak ki, azért, mert a petefészek rengeteg inzulinkötő receptorral bír. Azt mondod, hogy volt egy uh, egy hormonsor, és a hízás, meg az amenorrhea, ne haragudj, de azt, hogy semmit (?) nem mondott az orvos, nem tudom elhinni.



A nevét és a pecsétszámát adta a terápiához, valószínűleg adekvát módon járt el.


Érdekes attitűd, hogy idegen és névtelen válaszolók véleményére adnál ilyen jellegű kérdésben.

2014. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elhiheted h semmit nem mondott... bementem elmondtam a bajom csinàlt egy UH t ès monsta h felirja ezt a gyogyszert ha nem fog vàltozni semmi majd akkor felìrja a dràgàbbat, monsta h mehetek öltözni, mentem öltözni benyitott kezembentomta a receptet ès ennyi. Az volt a kèrdèsem h csak PCOS betegsègre kaphattam v esetleg màsra... mivel nem mondta h mi bajom van nem mondta h mit làtott az uh. n.

Gondolom làtott valamit és ez àlltal irta fel, csak nem tudom milyen betegségre... mert azt nem mondta... meg bizok az orvosomban tudom h rossz napja volt gondolom ezért nen volt valami böbeszédü....

2014. márc. 1. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
És a vérvételen miket néztek?
2014. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Huhha, tesztoszteron, béta hcg, prolactin, luteinizalo h, utsh, fsh, glukoz, monocyta, lymphoc., thromboc., segment, mcv, mch, mchc,Haemoglobin, vörös- fehévérsejt, ebböl magas volt a tesztoszteron szimtem. Szeptemberben csinàltatta az orvosom hàtha azért nem jön meg mert terhes vagyok... de nem....
2014. márc. 1. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak csinált hormonvizsgálatot meg UH-t is...

Ezek alapján igen, valószínűleg PCOS-ed van, azért kaptad a gyógyszert.

Bár önmagában azért csodát nem kell várni tőle, diétázni is kellene mellette meg sportolni.

2014. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!