Pesten hova lehet fordulni PCOS el? Hol vizsgálnak ki illetve mennyibe áll meg a vizsgálat? Laborral kontrollal minden együtt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Dr. Kassai Enikő, nekem ő fedezte fel, rakta rendbe, de több év volt. De már a második babát várom!!!

A laborok állami kórházban vannak, és ha kell műtét, akkor az is (nekem olyan súlyos volt, hogy kellett).

Szuper hely ez is: [link] viszont itt a labor is magán, és ez így cakli-pakli drágább. Viszont itt kaphatsz plusz pénzért olyat is, amit az előbbi helyen nem: diabetológustól személyre szabott diétástanácsadást, diétát, mozgásra javaslatot.

Én ennek neten jártam utána, és én csak a metformint kaptam előbbi doktornőtől, én az olcsóbb utat választottam.

Sok sikert!

2014. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a mensmentisbe menj. ha leletekkel mész akkor nem kell ujra menni hhanem rögötn diagnosztizálnak. 12e egy konzultáció, angyn kedvesenk és tényleg értenek hozzá Nekem több rovos mondta hogy már jó az inzulinom nem értik miért nem sikerül a baba, aztáne lmentem az MM-be és ott a cukrot is figylemebe vették amit a meddöságin nem. Kiderült a 60 perces cukorm még nem jó ez lehet az ok, most csinálom a szabályos 3as kezelést remélem hamar sikerül emelett. A vizsgálatokat megcsináltathatod tb alapon akkor azért nem kell fizetni. AMit vigyél: 3pontos terheléses inzulin és cukor terhelés ami 3-6 hónapon belüli. 3. és 21. napi hormon sor. hasi,hüvelyi és nyaki uh. Minden pajzsmririgy hormonról eredmény nem elég csak a TSH. Ajánlatos nézetni egy D vitamin szintet is.
2014. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mennyiben áll meg?

[link]

Árak itt. Van egy vizsgálat+ultrahang, aztán a vérvétel egyszer-vagy kétszer ciklus adott napján, (ezt 1.000 ft-ért ott is megcsinálják amúgy, de mivel ciklus adott napján kell venni, ezért a kórházba hajnalba ingyen be tudsz menni)

Aztán visszamész a konzultációra, ami 3.000, ha jól látom, kapsz receptet, (ilyenkor ingyen van szerintem)

Tehát asszem 18.000 Ft.

Aztán szeded a gyogyit, diétázol, mozogsz, s mehetsz újra ellenőrzésre pár hónap múlva, ha akarsz.

Ilyesmit képzelj el!

Ez a legegyszerűbb eset.

2014. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát most olvastam a 2-esnek a válaszát, és ha már most szeretnétek babát is, akkor ha ilyen alapos a Mensmentis, akkor lehet tényleg jobb, ha oda mégy.

Nagyon tetszik, hogy ennyire alaposak, én ezt nem tudtam, nekem mondjuk nem volt pl. pajzsmirigy vagy egyéb gondom, ezért hozzájuk már nem jutottam el.

2014. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tb alapon nem birom megcsináltatni mert az sztk ban semmit nem csinálnak, főleg ilyen drága labort!
2014. márc. 10. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 2 évet szenvedtem az sztk-ban, elegem lett, és a Mens Mentisbe mentem.

Elfogadták az összes leletemet, koponya MR-re adtak sztk-s beutalót. Egy mellékvese UH-t fizettem ott és diétás oktatást.

Decemberben voltam először, elmondtak mindent,a Merckformint elkezdtem szedni, majd a diétás oktatás után elkezdtem a diétát januárban. 2 hónapot kellett várnom az MR-re, februárban lett meg. Kiderült a hipofízis adenoma is, kaptam rá Bromot. 3-4 hónap múlvára rendeltek kontrollra, de teherbe estem 2,5 év után, kizárólag a mens mentisnek köszönhetően.


Teljesen egyértelmű dolgokat 2 év alatt nem sikerült sztk-ban diagnosztizálni..

A terhességem az ottani tanácsoknak köszönhetően problémamentes volt, terhességi cukorbetegség közelében sem voltam.

Ma már 40 hetes 3 napos mindenórás kismama vagyok, 8,5 kilót híztam összesen. örökké hálás leszek a kislányomért a mens Mentisnek.


Mennyi az annyi?

1. konzi: 12.000

Minden további: 10.000 de nem hívogatnak vissza hetente fölöslegesen.

UH területenként: 7000 (kell hüvelyi, pajzsmirigy, mellékvese de nem mindenkinél kérnek mindent, ez véreredménytől függ. Nekem pajzsmirigy nem kellett.

Diétás oktatás 2 alkalmas: 7000 FT összesen


Vérvétel: Na ez drága, de nekem volt sima hormonsorom meg terhelt cukor+inzulin már sztk-san.

Ha minden vérvételt magánba csináltatsz az kb 30.000


Nőgyógyászati UH-t is el lehet végeztetni sztk-ban, elméyz a körzeti nőgyógyászhoz és megkéred adjon egy beutalót hüvelyi UH-ra, mert az endokrinológusodnak szüksége lesz rá.


DE ha mindent meg kell csináltatnod fizetősen:

az olyan 70.000 FT, mert vannak kedvezmények,ilyen esetre, nézd meg a honlapjukat.

2014. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nem kapsz terhelésre beutalót akkor a centrum laborban 8 ezer valamemnyi. enkem decemberben 8200Ft volt kedvezménnyel mert neten foglaltam idöpontot. 10:30 kor levették a 120 perceset és délután egykor már jött az eredmény email-ban. A többi vizsgálatra bármleiyk sztk-s nögyógyász ad beutalót. Az uh-ot is ö csinálja a többi uh-ra háziorvos ad beutalót. persze mindent lehet magánban de az tuti nagy drága lenne.
2014. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jo hat akkor be kell mennem a haziorvoshoz magyaran es meg kell kerdeznem hogy mire tud elkuldeni o tb alatt... bar ha nem ismeri a betegseget nem tudja hova kell kuldenie:( jaj ez a 12 es csapdaja:(
2014. márc. 10. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
a házi orvos nem adhat beutalót pl etrhelésre arra csak belgyógyász, endokrinológus vagy meddöségi szekember adhat. Nögyógyászhoz ugyis kell menni uh-ra ö tud adni hormonokra beutalót. De mehetsz endokrinológushoz is érte. A háziorvos ad r beutalót mondd hogy ez meg az a bajod és ki akarod vizsgáltatni.
2014. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!