Mi a menete a lombikbébi beültetésnek?

Figyelt kérdés
Férjem kemoterápiás kezelést kapott, ami miatt annyira károsodtak a spermiumai, hogy természrtes úton nem lehet kisbabánk. Szerencsére még a kezelés előtt fagyasztattunk le, amit most szeretnénk "felhasználni". Teljesen "szűz" vagyok a témában. Mi a menete? Lehet TB alapon csinálni? Milyen kezelések várnak rám? Anyagilag mire számítsak?

2014. ápr. 19. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen lehet TB alapon csináltatni. Inszeminációhoz nem jó a minta?

Először is neked kell egy teljes kivizsgálás. Hormonvizsgálatok, petevezetékátjárhatósági stb.

Intézet függő, hogy mennyit kell fizetni. Ha teljesen államiba mész, akkor csak a gyógyszereket, ezek 100-300ezer között vannak.

2014. ápr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lombikhoz nem kell àtjàrhatósàgi..Nem tudom hogy így tb tàmogatottak vagytok e,mert a protokollt nem tudjàtok végig csinàlni, de szerintem igen, mivel nem a ti hibàtok..3.napivérvétel, hiv, hepatitis vizsg. tuti kell..Nagyon sok siker kívànok..Minden elismerésem hogy előre gondolkodtatok, mi sajnanem úgyhogy donoros babànk lesz..
2014. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már van egy kislányunk, tehát az én oldalamról minden rendben van. Mennyi idő kb. az elejétől fogva? A vizsgálatoktól a beültetésig?
2014. ápr. 20. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
De a normális lombikos helyeken kell átjárhatósági a lombikhoz, mert ha gond van azt a lombik előtt rendbe kell rkani. Sajnos csak nekem 2 olyan ismerősöm volt akinek gond lett amiatt, hogy nem nézték meg.
2014. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Biztatásul írom neked:

nálunk is a férjemnél volt a gond, hereszövetből nyert spermiummal tudtunk csak lombikozni.

Január 18-án voltam legelső konzultáción a lombikos orvosomnál, ő kiírta a részemről szükséges vizsgálatokat (előtte nem volt semmim csak egy majd' egyéves rákszűrés leletem), most pedig 10 hetes terhes vagyok :))


Szóval ha nálad minden OK akkor pörögnek a dolgok, javaslom hogy válaszd ki a szimpatikus meddőségi centrumot, majd ott válassz egy orvost és menj el a magánrendelésére konzultációra, így a TB-s helyek esetén ki lehet kerülni a várólistákat.


Sok sikert és mielőbbi babásodást kívánok! :)

2014. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még előző vagyok. Nekem nem csináltak átjárhatóságit csak méhtükrözést, mivel nálunk is kizárt volt az inszem, ICSI kellett rögtön. Tőlem 3. napi vérvételt, nagylabort, AMH szintet, méhtükrözést és mell-UH-t kért a dokim, plusz önszorgalomból csináltattam terheléses vércukor és inzulin vizsgálatot endokrinológusnál.


Az injekciók olyan 150.000,- körül voltak, plusz a beültetéstől a 12. hétig még progeszteron-támogatást kapok (ez protokoll a lombiknál), az kéthetente 9.000,- Ft.


Engem abszolút nem viselt meg az egész, sokkal nehezebb menetre számítottam. Minden esélyetek megvan arra hogy nektek is sima kör lesz :))

2014. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a lombiknàl kint történik a megtermékenyítés ezért szükségtelen az àtjàrhatósàgi, nyilvân ezért van az ha valaki nem àtjàrható akkor nem is megy inszemre hanem egyből lombik..A lènyeg, mivel a hormon eredmények, a hiv, hepatitis vizsgàlat az tuti kell, ezért szerintem valamivel több mint egy hónapot vesz igénybe a kezelésig..Ha a vizsgàlatok meg vannak akkor nagyon felgyorsulnak az események..
2014. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Mivel ha el van záródva folyadékgyülem keletkezhet benne ami kimoshatja a megtapadt emberiot illetv beágyazódhat ott rossz helyen.

Van olyan ismerősöm akinek lombikkal lett méhenkívül az elzáródott petevezetékben, kivették, de egy kis cson ott maradt a következő lombiknál a csonkba ágyazódott be, újra el kellett venni a babát és újra műteni. Olyat is tudok akinek a folyadékgyülem miatt ment el a baba.

2014. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyu, igazad van, én is hallottam már ilyenről, de ennek azért elég minimális esélye van ha egyértelműen a férfinél van a gond. Ennyi erővel meg lehetne még egy csomó vizsgálatot csináltatni, immunológia, genetika stb. a nőnél is, de első lombik előtt ezek nem igazán indokoltak. Nyilván ha nem sikerül, akkor elkezdenek kutakodni a nő oldalán is, de elsőre csak az alapvetően szükséges vizsgálatokat szokták kiírni.
2014. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!