Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztensek, nektek...

Inzulinrezisztensek, nektek szokott fájni a fejetek?

Figyelt kérdés
Enyhe IR-em van, amire a doki annyit mondott, hogy figyeljek oda, mit eszem. Amióta nem eszem fehér cukrot, lisztet és 3 óránként étkezem, egyre többször fáj a fejem, szinte minden este, de csak tompán. Lehet hozzá köze? A másik, hogy a nyelvemen szürke lepedék van, illetve, mintha kezdene eltűnni. Ez is azért lehetett? Vagy esetleg candidával párosul? Valaki segítene, aki ért hozzá?
2014. máj. 8. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hozzá köze. Az elrontott diéta legalább olyan rossz, mint ha nem diétázol. Ha nem sikerül egyenletes szinten tartani a vércukrod, akkor liftezni fog, kileng és ennek lehet jele a fejfájás. Ahogy annak is, hogy mindemellett nem iszol meg napi min. 3 liter folyadékot. (A nyelvlepedék ezt támasztja alá)
2014. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez nem diéta, amit csinálsz, ha csak a fehér lisztet és a cukrot hagyod el. keress egy normális endokrinológust, és egy dietetikust, aki megmondja, hogyan egyél, és hány grammos diétát tarts.


a rosszul csinált diéta nagyon sokat árthat, liftezik a vércukrod, és nagyon sok tüneted lehet miatta (és akár a cukrod is romolhat)

2014. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszi. Csak az a baj, hogy mire kapok időpontot egy ilyen dokihoz, az lehet, több hónap. Addig meg akkor hogy csináljam. Próbálok egy 200g-os diétát tartani, amit a neten találtam. Mivel nem durva IR, ezért azt gondoltam, nem kell 160g-osat tartanom, elég nekem a 200. De még új vagyok ebben az egészben, nem mérem a kajákat, csak eszem, annyit, hogy már nem is fér belém több. Meg elég nehéz is csinálnom, sokszor nem tudok akkor enni, amikor én akarok. Tudtok tanácsokat adni? Mert a doki csak ennyit mondott, hogy figyeljek oda. Olyan is lehet, hogy eddig én elég sokat nassoltam sütiket, kekszeket és most, hogy nem eszem ilyet nagyon nagy változás történik a szervezetemben és ezért nem érzem jól magam?
2014. máj. 9. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:

a 160 g nem attól függ, hogy milyen durva az IR, hanem a súlyodtól, attól, hogy milyen munkát végzel, mennyit sportolsz, és a többi eredményedtől :)


mérd a kajákat, attól, hogy annyit eszel, amennyi beléd fér, lehet, hogy nagyon sok, de lehet, hogy iszonyú kevés ch-t tartalmaz. Ez nem jó módszer.

Valószínűleg nem jól tartod a diétát, azért nem érzed jól magad.

A nassolással nagyon sok gyorsan felszívódó ch-t juttattál a szervezetedbe, így az inzulin folyamatosan termelődött, elég sok. Most, hogy ezt megvontad, de nem eszel jól (lassan felszívódó ch, a megfelelő mennyiségben, megfelelő időben), a vércukrod és az inzulinod kb. liftezik ide-oda. Ezért a rosszullét (bár nem vagyok orvos, és lehet, hogy valaki majd jobban elmagyarázza)


ezért van, hogy a rosszul követett diéta több kárt okoz, mint hasznot.

2014. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja és itt tudnak tanácsokat adni :)

[link] (nem csak pocos lányok vannak)

2014. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is IR-em van. En måsfel hete csinåltam a dietåt, mikor irtam a dokimnak a folyamatos fejfåjås es az abbol eredö hånyinger miatt.

Azt mondta, hogy emeljem 160 g-rol 180 g-ra a dietåt.

Azt is hozzåtette, hogy nehezen szokik hozzå a szervezetem a keves szenhidråthoz es ezert fåj a fejem. Ha mår beåll 180g-ra akkor lehet csökkenteni. De mindig figyelnem kell a szervezetem reakcioit. Persze napi 180g-tol nem lehet fogyni...

En ezert voltsm rosszul. Remelem segit valamennyit.


Szerintem egy orvostol eleg keves az, hogy "figyelj oda mit eszel"

Nekem teljes etrendet irt le mikor mit ehetek. pl gyorsan felszivodot egynap csak 2 x ehetek (20 g), de azt is kell enni, mert szukseg van rå. Csak tizoraira es uzsonnåra szabad, most mondtam egy peldåt..


Szerintem, ha nem keresel egy olyan orvost aki leir neked minden szabålyt amit be kell tartanod addig csak rosszabbodhat a betegseg. Keves annyi, hogy figyelj oda. Itt szabålyokat kell betartani es merni kell mindent.


En kint elek Svedorszågban es most probålom råvenni magam,hogy itt is elmenjek orvoshoz, hogy håtha valami måst mondanak, ha meg nem akkor legalåbb benne lesz a rendszerben, hogy ez a bajom.


Hogy vagy azota?

2014. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy nézd meg a Diétás kiskátét... addig is, míg eljutsz orvoshoz, sok tanácsot kaphatsz belőle:


[link]

2014. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!