Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik programhoz közokirat...

Lombik programhoz közokirat vagy magánokirat?

Figyelt kérdés

4 sikertelen lombikon vagyunk túl,készülünk a következőre. Legutóbb szóltak hogy az élettársi kapcsolatunkat igazoló okirat nem jó. Ezt még az első lombik előtt, az önkormányzat jegyzőjénél csináltattuk.

Az intézet szerint ez magánokirat és ez nekik nem jó mert ők már csak közokiratot fogadhatnak el.

Eddig jó volt nekik most már nem jó...az elmondásuk szerint sok volt vele a visszaélés.

Nem tudom hogy mi a különbség egyáltalán a kettő között? Járt így más is,ki mit tud erről? Ezt csak közjegyzőnél tudom megcsináltatni? Kb. mennyibe kerül? Minden infó érdekel.



2014. máj. 23. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak közjegyzős jò. De néhàny intèzet eddig hibàsan elfogadta a jegyzőir, most kibukott és nem kapjàk meg utána a pénzük Nem vészes dolog 10-20 ezerből megvan.
2014. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A házasság ingyen van.
2014. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a ..., aki olyan szül, aki nem akarja elvenni?
2014. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon okosat mondtatok gratulálok. Ez volt a kérdés?

Tudtommal nem kötelező a házasságma Mo-n.

2014. máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Vissza a középkorba.... :-((

Nekünk is olyan nyilatkozatunk van, amit jegyzőnél csináltattunk, nem került semmibe. Valószínűleg ez az ami már nem felel meg. :-(

Rákerestem, és olyat találtam, hogy anyakönyvvezető előtt két tanú jelenlétében kell nyilatkozni az élettársi kapcsolatról, ez lenne elvileg a közokiratnak számító azt hiszem. Többet nem sikerült kinyomoznom. :-(

De tényleg nem értem ezt a dolgot, lombik előtt amúgy is egy rakás nyilatkozatot kell tenni, hogy pl mi legyen a fölös embriókkal, miért nem lehet ugyanígy nyilatkozni mindenről, ami később esetleg problémát okozhat, minek kényszerítik a párokat olyanra, amit nem szeretnének???

2014. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Kedves házasságot javaslók...nem ezt kérdeztem. Egyébként megjegyzem a házasság sincs ingyen, tervbe is van véve de ha már házasság akkor legalább a szűk családot illik meghívni egy vacsorára, ami nem két forint.

És az a helyzet kedves "okos" hozzászólok hogy ezek szerint nem vagytok azzal tisztában hogy egy lombik kezelés akár több százezer forint is lehet...és nekem ez fontosabb mint egy esküvő. Egyébként amint lesz gyerekünk a házasság is tervbe van véve.

2014. máj. 26. 21:34
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Manka68

Én meg úgy hallottam, hogy közjegyzőnél lehet ezt megtenni. Viszont azt nem értem,hogy ő honnan tudja azt hogy valamelyikőnk mondjuk nem e házas?

Tényleg hihetetlen, hogy mennyi papír kell, és abba bele sem merek gondolni, hogy egy estleges örökbefogadáshoz milyen sok minden kell. Az embernek másból sem áll a szabadideje, csak hogy mindent beszerezzen.

2014. máj. 26. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező

Sikerült a lombik? mi lett a vége az okiratnak? újat csináltattatok? mi is pont ilyen cipőben járunk,hogy majd baba után legyen házasság

2015. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért nem akar elvenni a pasid? Miért szülsz olyannak, aki nem akarja veled összekötni az életét?

Vagy már azóta házasok vagytok?



Tényleg érdekel, mert én nem szülnék olyan pasinak, aki nem tervez velem.

2015. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de egy süket vagy te utolsó! :D
2019. okt. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!