Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha a ciklusaim rendszeresen...

Ha a ciklusaim rendszeresen 28 naposak, akkor az azt jelenti, hogy nekem valószínűleg nincs hormonproblémám? Átnéznétek az eredményeimet?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve hiába próbálkozunk.

Minden vizsgálaton túl vagyunk, minden rendben.

Most egy kicsit kételkedem a hormonjaimban, mert ugye a nőgyógyász mégsem endokrinológus, de őszerinte jók, picit magas az FSH, de az nem olyan nagy baj.


Ciklus első fele:

TSH 2,020 mIU/L

LH 7,52 U/L

FSH 11,76 U/L

Prolaktin 181,1 mIU/L

Ösztradiol 342,7 pmol/L

Progeszteron 2,9 nmol/L

Tesztoszteron 1,5 nmol/L


Ciklus második fele:

LH 1,93 U/L

FSH 3,94 U/L

Ösztradiol 682,2 pmol/L

Progeszteron 46,0 nmol/L



2014. júl. 6. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló vagyok!


Ne félj az endokrinológiától. Talán a legegyszerűbb területe a "meddőségi" kezelésnek. Én két vetélés után mindenféle kivizsgáláson voltam, volt hogy egy hónapban összesen négyszer voltam vérvételen, a vénáim már nem nagyon bírták. Voltam kromoszómavizsgálaton, teljes immunológiai kivizsgáláson, hormonvizsgálaton, amit csak el lehet képzelni.


Nálam is - papíron - minden oké. Aztán elmentem saját szakállra terheléses cukor- és inzulinvizsgálatra. Kiderült, hogy masszív IR-em van, ami okozhat PCOS-jellegű petefészket, meg konkrétan meddőséget is (hiába fogantak meg a babáim, elveszítettem őket). Azóta tartom a hármas kezelést (diéta, sport, mozgás) és várjuk a csodát. Javaslom, hogy te is nézess terheléses inzulint, nagyon sok mindenre rámutathat. Egy jó endodoki meg amúgy is azzal kezdené a vizsgálódást.

2014. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A 10 fölötti FSH magas. Furcsa, de ha picivel van fölötte, az is magas, és majdnem ugyanolyan, mintha 25 lenne. Ha inszemre vagy lombikra kell mennetek, emiatt kevesebb tüsződ fog érni, mint az átlagnak, még több hormon hatására is. Egy AMH-t szerintem érdemes lenne csináltatnod.


Saját esetem: FSH-m 22,3 volt, minden más rendben. Meddőségi doki a szívbajt hozta rám, el se ismétlem, miket mondott. Ciklusom 26 v 28 napos volt, semmi barnázgatás, középidőben pozitív ovuteszt, nagykönyv szerinti hőgörbe, baba sehol. Aztán egy másik doki mondta, hogy szerinte az ott a petefészkemen egy csúnya endometriózis. Megműtöttek, nagyon nagy endot sok összenövéssel kiszedték. Ezt követően a ciklusaim totál felborultak, volt 18 és 35 napos is. Viszont 8 hónap alatt 3x teherbe estem, úgy, hogy ebben benne van a 8 hétig eljutott és az 5 hetes terhesség és a műtét utáni kivárás is. Hála Istennek a harmadikból megszületett a nagyfiam :) Majd a szoptatás után 30 napos ciklus, aztán 23 napos, és a következőben megfogant a kisfiam :) Szóval nekem az volt a tanulság, hogy 1) magas FSH mellett is teherbe lehet esni, 2) mielőtt az ember hagyja, hogy teletömjék hormonokkal (és egy évre való petesejtet megérleljenek 1 ciklus alatt), nézzenek be laparoszkópiával, hogy van-e valami gáz, 3) a pontos ciklus semmi jót nem jelent önmagában, ahogy az összevissza se rosszat, 4) ha a dokid nem támogat, másikat kell keresni.

2014. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó.Sok mindenben egyet értek.De az azért nem igaz,hogy a 10 fölötti ugyanolyan mintha 25-ös FSH lenne.Mivel 25-ös változó kort követően (posztmenopauza) szakaszában van normál esetben, mikor a petefészkek működése megszűnik, szintje megnő: 26 – 135 IU/L

Ezért ne hasonlítsuk össze a két értéket,mert a 10-est lehet stimulálni nagyon jó esélyekkel,nekem is van tőle több érett tüszőm is.De 25 fölött már nagyon ritkán vagy egyáltalán nem lehet stimulálni.

2014. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja és olvsatam,hogy neked az endometrózis okozott gondot.Szerintem az volt nálad a gond,az okoz meddőséget és magas FSH értéket is.Azt helyre tették és helyre állt a hormonszinted is.Gratulálok a babádhoz! :)
2014. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!