Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Amikor elkezdtétek szedni a...

Amikor elkezdtétek szedni a meforalt, éreztetek tőle vmit? Baba mikor lett?

Figyelt kérdés
Javult vmi? Olyanra gondolok, hogy nem tör rám a farkaséhség, nagyon jól kibírom több óráig kaja nélkül. Persze diétával csinálom, odafigyelek mindenre. Csak az érdekelne, hogy hajhullás, pattanások, akármilyen tünetek enyhültek? Mennyi idővel a kúra megkezdése után? Esetleg babára mennyit vártatok?
2014. júl. 9. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:

émelygés, teltségérzet, étvágytalanság, gyomorégés, hányás. Ezek voltak a tünetek eleinte.


Aztán pár hónap alatt hozzászoktam.

Több mint egy éve szedem, baba még nincs, de nekem a Meforalt le is kellett cserélni Eucreasra.

2014. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreérthető voltam, azt akartam kérdezni, hogy az IR tünetek enyhültek-e. A mellékhatásait ismerem, nekem semmi nem volt tőle. Miért kellett cserélni, nem javultál tőle? Milyen volt az inzulin értéked, ha megkérdezhetem. Csak hasonlításképp.
2014. júl. 9. 14:49
 3/9 anonim ***** válasza:
A 135-s kétórás inzulinnal nem mertünk próbálkozni. Egy évig tartottam a hármas kezelést, majd belevágtunk. Első próbálkozós hónapban sikerrel jártunk és egészséges babánk született :) mellette fogytam 25kg, már nem hullik a hajam. A bőröm zsírosodik még, de patti már kevesebb, kéretlen szőrszálak is csak 2-3db tartja magát, a többi enyhült az elmúlt 2évben.
2014. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem a 2 órás 75 az nagyon durva? Azért nem mertetek próbálkozni, nehogy terhességi cukrod legyen?
2014. júl. 9. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem azért, azért, mert nagyon kilengő értékeknél nagyobb a vetélési kockázat. Én nem votlam nyugodt, míg alacsonyabb nem lett, de 50 körül volt akkor is, amikor már próbálkoztunk, szóval messze sem a várt 20 alatti érték. Terhességi cukrom így is úgy is lett, nem is terheltek már terhesen, mert már eleve annak tartottak, végig diétáztam a terhességet. Az inzulinrezisztencia sosem javul, csak romlik terhesség alatt.
2014. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam így festett a dolog: éhgyomri 10, 60 perces 170, 120 perces 70.


A férjem írt rá Meforalt, a harmadik hónapban jött a baba hála Istennek, már két éves. Nem nagyon voltak tünetei az IR-nek (sem pattanás, sem túlsúly, sem szőrősödés) a cisztákon túl, szóval erről nem tudok beszámolni, a ciklusom már az első hónap után 28 naposra állt be az addigi 40 napos helyett, ez szülés óta is megmaradt. Szoptatás alatt sokat híztam, fogynom csak akkor sikerült, amikor újra elkezdtem a Meforalt.

2014. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor Neked utolsó, PCOS is volt, ugye?
2014. júl. 9. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
PCO volt/van, meg IR, ami egyben = PCOS
2014. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem 9 hónap alatt jöttek helyre az értékek, akkor mondta a doki, hogy lehet már próbálkozni (igen, az ingadozás nem tesz jót terhesen - a babának sem -, és a vetélés kockázata is nagy)

Előtte 3 hónapig meforalt szedtem, utána merckformint, nekem cserélni kellett. Ezt azért nem számolnám hozzá, mert az előző dokim nem volt egy hozzáértő. Se kontrollra nem kellett mennem, sem diétát nem javasolt.


Kb. 2-3 hónap után már látszott a javulás, bár a babahajak csak később kezdtek látszani :) Nekem a hajam hullott "csak"


de a 10. hónapban már terhes lettem :) Előtte 4 évig vártunk a babára.

2014. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!