Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS (lehet IR-es meg pajzsmir...

PCOS (lehet IR-es meg pajzsmirigyes is) vagyok valószinűleg, kivizsgálások folyamatban. Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

a kimaradozott,vagy sokat késő menstruáció miatt mentem el a dokimhoz,meg hogy nem jön össze a kistesó(de sok tünetem megegyezik még ezek kivül is)..Az UH-on látta ezt a sok policisztát a petefészkembe,meg a nagyon vékony nyálkahártyát,ami 4mm.Pár vérvételen,terheléses cukorvizsg.-on túl vagyok,eredmények még nincsenek.Egyet tudok,amit az ujjamból vettek,azt hiszem az a cukor de nem biztos,az 5,8 lett.Még jövőhéten megyek a 18.és a 21.napi vérvételre.Aug. elején kell visszamennem a dokimhoz az eredményekkel.

Szeretnék pár dolgot kérdezni,bocsánat ha hülyeségek,de pár nappal ezelőttig fogalmam nem volt erről a betegségről,igy nem is tudok róla sok mindent,és kicsit sokkolt mikor a doki közölte ezt hogy több mint valószinű hogy ez van,és jelen esetben esélytelen a teherbeesés......


1.a petefészkembe ugye ott az a sok policiszta,vagyis éretlen tüszők.Ezek csak akkor vagy abból alakulhatnak ki ha van peteérésem,jól gondolom?Vagy peteérés nélkül is lehetnek?

2.ezek a policiszták,ha valóban PCOS vagyok és kapok rá gyógyszert,akkor "felszivódnak" a hatására?Vagy hogyan tűnnek el?

3.Nem vagyok túlsúlyos,csak átlagos testalkatú.Ilyenkor is muszáj a mozgás/edzés?És a diéta?Csak a gyógyszer nem elég?Ha feltétlen kell a mozgás,mi számit annak,és mennyi ideig/percig?

4.mikorra várható hogy sikerüljön a gyermekáldás?

köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 18. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A peteérés során a tüszők elkezdtek növekedni, de nem repedtek meg, nem volt ovulációd. Ezért vannak ott. A rendszeres mensi ellenére is jó eséllyel nem minden ciklusban van ovulációd. Ezért is nem estél teherbe (meg persze a vékony nyálkahártya sem kedvez túlságosan).


2. A ciszták nem mindenkinél tűnnek el. De ez nem is feltétele a terhességnek, vagy a betegség kezelésének. Csak egy tünet a sok közül.


3. Igen, ilyenkor is muszáj. A túlsúly csak egy tünet, vannak kifejezetten sovány PCOS-sok is. A lényeg a PCOS hátterében meghúzódó, de az egészet okozó inzulinrezisztencia. Ez pedig testsúlytól függetlenül mindenkinél jelen van. A PCOS (IR) kezelése a szénhidrát számláláson alapuló diéta, heti 4x 45 perc aerob edzés pulzuskontroll mellett és szükség esetén gyógyszeres kezelés. Ez túlsúlytól független dolog. Csak a gyógyszer nem elég. Sőt, magában a gyógyszer sokszor teljesen hatástalan. (Hosszú elmagyarázni az okát, de ha szeretnéd, írj privit és belemerülök :) 5 éve élek vele, szóval... :)


4. teljesen egyéni, kinek-mikor használ a kezelés. Azt viszont tudatosítsd, hogy a PCOS nem gyógyítható! Csak kezelhető és egyensúlyban tartható. Ez egy állapot, ami már nem fog elmúlni. A jövőben már mindig tartanod kell a kezelést, akkor is, ha sikerült a baba, és már nem akartok több gyereket. Kezeletlen esetben jó eséllyel vezet korai cukorbetegséghez.


Az ujjbegyedből levett minta igen, cukor volt és 3.5-5.5 között lenne normális, éhgyomorra.


A leleteket ne nőgyógyász, hanem PCOS/IR-ben jártas endokrinológus értékelje ki! Nagyon mást mond egyik és másik orvos erről!


Hasznos oldalak:

www.pco-szindroma.hu

www.mensmentis.hu


Facebook: PCOS Szívügy Alapítvány - minden ami PCOS csoport (zárt)


Ha bármiben tudok még segíteni, írj nyugodtan :)

Nekem már van egy kisfiam PCOS/IR mellett és lesz is még a jövőben ;) :)


Szép estét (és nyugi, ez nem a világ vége, csak valami, amivel ideje szembenézni)! :) De menni fog! :)

2014. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha PCOS-es vagy, akkor mindenképpen IR-es is, ugyanis a pcos az ir következménye, úgymond. Természetesen a helyes étkezés és a sport elkerülhetetlen, a gyógyszer önmagában nem csinál semmit. Egy rakás ir-esnek nem is kell gyógyszert szednie. Sőt, ez a cél, hogy gyógyszer nélkül is jó legyen a cukor és inzulinháztartásod.

Ha nem kell fogynod, akkor leginkább erősítős gyakorlatok végzése javasolt.


Gyermekáldást nem tudom, a jelenlegi állapotodtól is függ, meg, hogy milyen gyorsan javul az állapotod, ami ugye nagymértékben tőled is függ. Nálam januárban diagnosztizálták, az orvosom azt mondta,hogy ha a kövi vérvételnél a pajzsmirigyhormonom normális lesz, akkor zöld utat ad nekünk.

2014. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek a részletes infokat!!

basszus....ahogy olvastam amiket irtatok,itt bőgök.... :(

Én ezt nem akarom...tudom,senki sem....de miért én?Miért most,van annyi bajom,már csak ezek hiányoznának.... én olyan gyenge "jellem" vagyok,nincs akaraterőm,depressziós vagyok..nem vagyok erre képes hogy ezt megcsináljam.és a tudat,hogy életem végéig igy kell élnem,ezt a diétát,sportot,gyógyszert csinálnom kell?Az élettől is elment a kedvem...

Soha nem diétáztam/fogyóztam,mivel eleve tudtam hogy úgyse tudnám betartani.1-2x belekezdtem,de 1-2 napnál tovább nem tartott.Csoki függő vagyok,ha 1-2 napig nem eszek,akkor elvonási tüneteim vannak,de komolyan,és belegondolni se merek,hogy innentől el kell felejtenem...

Ne haragudjatok,csak ki kellett irnom magamból ezeket,nagyon el vagyok keseredve... :(

2014. júl. 18. 22:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, pontosan tudom, miről beszélsz, hisz átmentem rajta én is. Amit most mondok, nem fogod nekem elhinni, de ki kell mondanom: A PCOS diagnózisának köszönhetem az egész mostani életem, a legjobb dolog volt, ami történhetett velem! Azért érzed úgy magad, ahogy, mert nincs ez kezelve. Mióta egyensúlyba kerültem megnőtt az erőm, energiám, életkedvem, már nincs csokifüggőség, vagy szénhidrátéhségem, sportos vagyok, kicsattanok az energiától és ezt a gyerek is érzi. A mozgás új távlatokat nyitott az életemben (akkor is ha hajnalban kelek, hogy beiktassam gyerek mellett, szenzációs hatása lett rám), nincs menstruációs panaszom, leállt a hajhullásom is, mert nekem az is volt, egyéb tünetekről nem is beszélve. És persze itt a gyermekem, aki tökéletesen egészséges és szép!


Adj egy kis időt magadnak, sírd ki magad, emészd meg, aztán meglátod, mennyire sokat fogsz tanulni és fejlődni a következő években. A diéta NEM fogyókúra, NEM koplalás és lemondás. Lehet enni minden félét, csak meg van határozva, hogy mikor és mennyit. Ez nem egy speciális dolog, lényegében ez lenne az egészséges életmód! Nálunk az egész család így eszik, hisz nem betegség kezelése, hanem kiegyensúlyozott étkezés. Sütiket is csinálunk, eszünk pizzát is, csak nem a bolti fehér csúnyaságot! Simán bele lehet jönni! Nincs ebben semmi varázslat! De nem csak testi, hanem lelki munka is ez!


Ajánlom hallgasd meg őket (és ha teheted, látogass el), jót fog tenni, ha látod, nem vagy egyedül:


https://www.youtube.com/watch?v=0Ihfs_qSMvQ

2014. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 3 évig csináltam a ch diétát. Most hagytam abba a szoptatást, újra el kéne kezdenem a diétát. Nehezen szánom rá magam, pedig tudom, hogy mennyire könnyen ment anno. Ez egy életformaváltás, amit meg lehet szokni. Nem leszel éhes, csak oda kell figyelned, hogy az inzulinszint ne ugráljon. A csoki függőséget okoz, nehéz leszokni, de le lehet. Egy rossz szokás. Ugyanannyi energia a rossz szokások helyett jó szokásokat kialakítani. :) Én túlsúllyal is tudok minden nap 45 percet tornázni, ez adjon erőt! És persze az, hogy lesz mégegy babátok így .
2014. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!Aranyosak vagytok!!bárcsak fele annyi akaraterőm,pozitiv hozzáállásom,kitartásom lenne mint nektek!

Áldom az eget,hogy itt vagyok 28évesen,és van már egy 4éves kisfiam.Ha ő nem lenne,és akkor derült volna ez ki,az biztos hogy teljesen összeomlottam volna.

Utána kell még ezeknek járnom mit hogy kell,nagyon remélem hogy menni fog.

Hajhullás is van nekem is,bár az én hajamra "rá fér",mert sok van.Pattanások az arcomon,haspuffadás,szélgörcsök,gyakori vizelés,fejfájás,hasra hizás....még ezek vannak.

Még azt szeretném kérdezni,hogy ez a heti 4x45perc edzés,ezt otthon is lehet végezni?Vagy edzőterembe kellene járni?Mert a munkám miatt szinte esélytelen eljárnom,főleg 4x egy héten.

2014. júl. 18. 22:56
 7/11 A kérdező kommentje:
ja azt kifelejtettem,hogy a dokim nőgyógyász-endokrinológus egybe.
2014. júl. 19. 12:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyan hajzuhataggal kezdtem, aztán fele sem maradt meg, vigyázz rá, míg teheted :(


Én heti 2x futok, jobb híjján reggel 6-7 között, amikor apa még tud vigyázni a Manóra. Heti 3x pedig itthon végzek erősítő gyakorlatokat 1-2kg-s súlyzókkal (has, kar, láb - 3 felé bontva ugye). Ezt csak akkor tudom csinálni nyugiban, ha már alszik a gyerek, ez kb. 8-9 közé esik. Heti 2 nap pihenő. Persze ezek egyenletesen elosztva, felváltva terhelve magam. Nem jutok el én sem gyerek és a teendők mellett edzőterembe, én így tudom megoldani, de működik :) Az ételeket pedig 2 napra előre főzöm, dobozolom, a kisétkezésekhez alkalmas ételek pedig előre össze vannak készítve a hűtőben és a polcokon (cerbona hozzáadott cukor nélküli mogyorós müzli szelet is mindig van itthon, és egy zsák alma :) ha nem marad idő egyebet kutyulni :). Hogy miket szabad enni és miket nem, mit-hogy elosztva, nos, azt tanulni kell, de annyira nem tragédia :) Napi 5-6 étkezés mellett meg művészet éhesnek lenni :) Édes íz is jut, bőven. Csak nem csoki (bár házilag lehet egészséges csokit készíteni és sokféle kakaós, édesítős süti is van, ami ehető :) Szóval fel a fejjel! :) Nem a világ vége! "Csak" egy "kis" változást! :) De nagyon megéri! :)

2014. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvasgasd! Ez is érdekes (érdekesen nyers) írás: [link]
2014. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!Ezt olvastam már,igen,nagy igazság van benne....

Most totál padlón vagyok,szétmegyünk a párommal,elegem van belőle,eddig tűrtem.Nem megcsalás,de elég volt.Nincs kedvem meg erőm se leirni hogy miért,nagyon hosszú.

Jelenleg most se munkám,se pénzem,se lelkierőm....nem tudom mi lesz...és most itt ez a betegség is...akárki hozzám szól,elkap a bőgés,akár az utcán,bárhol....

Most is voltam egy önéletrajzot,beadni,ahol a hölgy ecsetelte hogy mindennap reggel 9-19 óráig van munka,szombaton 2-ig,vasárnap szabad,nettó 75 ezerért...kérdezte van e gyerek,hány éves...stb,és abba a pillanatba elkapott a sirógörcs....válaszolni se tudtam,csak mutogatni....pár perc múlva sikerült megszólalni is,elnézést kértem,mondtam hogy most minden összejött,ne haragudjon már...stb.De legszivesebben elsüllyedtem volna....valószinű vissza fognak hivni..persze...

Köszönöm a bátoritó szavakat mégegyszer,eddig egy nagyon picit hittem,hogy sikerülni fog,de már nem,jelenleg élni sincs kedvem,csak a fiam tartja bennem a lelket...

2014. júl. 21. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!