Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha enyhe pajzsmirigy alulműköd...

Ha enyhe pajzsmirigy alulműködésem van, a femibion jó lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mert endokrinológus nem mondta, de 2,12 a TSH-m, fT3 5,02 és fT! 14,63. Azt olvastam ez teherbeeséshez nem annyira jó, mert a TSH-nak 1 körül kéne lennie, az fT3 meg kevesebb. Szerintetek?
2014. szept. 7. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valakinek pm alulműködése van, kizárólag az Elevit jó. Csak ebben nincs jód, amit tilos ennünk, szednünk.
2014. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos már az Elevit sem jódmentes. [link]

Én is csak akkor láttam meg a dobozán,amikor megvettem. :(

2014. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jod alulmukodesre jo lehet! Csak akkor veszelyes, ha autoimmun eredetu a pm alulmukodes! Terhesssg folyaman a jodra szuksege van a szervezetnek. En is alulmukodo vagyok. Szedem a Letroxot es a Femibiont.
2014. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyre kérj külön gyógyszert , a terhes vitamin azt nem fogja levinni.
2014. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen és endokrinológusnál, mert IR-em van, de a pajzsmirigyre nem mondott semmit, mert úgy gondolja, jó. Csak én olvasgattam utána és a Babát tervezők otthona lapon olvastam, ahol kirészletezi, hogy melyik hormonérték mikor jó, hogy a pm 1 körül jó babát tervezőknek és az fT3 nekem 5,02, de ott egy picit magasabb az érték. Ezért gondoltam, hogy nekem akkor alulműködős lehet. De mondom, az endokrinológus nem írt fel gyógyszert rá.
2014. szept. 8. 12:26
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok!


Én 2,04-el estem teherbe. Nem lehetetlen, viszont nem kizárt, hogy kell a hormonpótlás a terhesség alatt. Nekem is kell. Én a 2,04 után kaptam, igaz, nem nagy dózisban, de szednem kell. A jód nagyon jó hatással van az fT4 képzésre, úgyhogy ha nincs átalakítási gond (fT4-ből fT3-má), akkor a Femibion kifejezetten jó lehet neked!

2014. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem 2,25 a Tsh-m kaptam rá 50ug euthyroxot.
2014. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!