Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Alacsony progeszteron szintre...

Alacsony progeszteron szintre milyen kezelést/gyógyszert kaptatok? Mennyi időtartamra? Mennyibe került?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 20:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
TSH értékem viszont magas!
2014. okt. 11. 20:03
 2/13 anonim ***** válasza:
3. Napi hormon sorod.
2014. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem is, én is megírom a hormonsorom mi lenn jó ra?

3. Nap

Fsh 8.2

Lh.6.9

Ösztradiol 409

Progeszteron 2.80 pmol/l

Tesztosz.0.874

Shbg 98


21.nap

Lh. 2.9

Fsh 2.4

Ösztradiol 848

Progeszteron 31.7

Tesz 0.964

2014. okt. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, neked a 31-es progeszteronoddal ki mondta, hogy baj van? Orvos? Mert ez ovut jelez, volt ovud és 30 fölött már pont elég is a babához.

Egyébként utrogestant, dupastont szoktak adni, ha nagyon alacsony (20 alatti)

2014. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Köszi. Barnázom menzesz előtt netes doki írta hogy minimum 64 nek kell lennie hogy fejlődni tudjon a baba. És sajna nem jön össze. Meddőségibe novre van csak időpontunk:-(

Akkor tényleg ebből azt látni hogy volt ovum? Jó lenne ha jönne a baba

2014. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elmondom, miért gondolom, hogy a te értéked jó. Nekem volt vetélésem progihiány miatt. Teherbe tudtam esni, de úgy tűnik, a megtartáshoz már nem volt elég. Azután, mikor újra próbálkozhattunk, csináltattam hormonsort. a 21. napi progeszteronom 22 lett és azt mondta az endokrinológus, hogy ez azt jelzi, hogy volt ovum, 20 fölött már van ovu. csak nem biztos, hogy ahhoz is elég, hogy a babát meg tudja tartani. Az endokrinológus azt mondta, hogy a 30 már jó a baba megtartásához is, utrogestant kaptam.

És én sose barnáztam pl. menzi előtt, mindig rendes vérzéssel indult, szóval nálam nem volt ilyen jele az alacsony proginak.

2014. okt. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köszi. És akkor neked már van babád? Alatta mennyi volt a progid?jó lenne ha nekem is összejónne
2014. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nos, olyan érdekesen alakult nálam a dolog, hogy kivették ugye a vérem a 21. napi hormonsorhoz. Az eredményért egy hét múlva mehettem az endokrinológus orvoshoz. Aznap, amikor időpontom volt nála az eredmény kiértékelésére akkor kellett volna nem megjönnie és reggel nem is jött meg, így orvoshoz menés előtt teszteltem egyet és pozitív lett :) Szóval az endokrinológushoz már egy aznapi friss, halvány, de határozott pozival mentem. az eredményem szerint 22 volt abban a hónapban a progim, tehát a 22-es progeszteronommal sikerült a baba. Az endokrinológus rögtön küldött is a nőgyógyászhoz egy olyan ajánlással, hogy azonnal adjanak utrogestant. A nőgyógyászhoz pár napra rá kaptam időpontot, 5 hetes voltam akkor és az endokrinológus ajánlására azonnal adott is a nődoki megelőzésképpen utrogestant, amit a 20. hétig kellett szednem. A terhesség alatt egyszer sem néztek egyébként progeszteront,de nem is volt ezúttal szerencsére semmi görcs, semmi barnázás. A babánk 3 hét múlva érkezik.
2014. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok:-) és picit irigykedem :-(8 ve nem jön
2014. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Adjon reményt az, hogy nekem sikerült alig 22-es progeszteronnal, csak utána kellett egy kis pótlás. De neked meg eleve 30 fölött van. Az jó! Drukkolok!


Kérdező, neked mennyi a progeszteronod? Orvosnál voltál homonsort vizsgáltatni?

2014. okt. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!