Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rendbejóhet magától a tsh...

Rendbejóhet magától a tsh vagy mindenképp kell letrox? .

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy magától rendbe jöhetne, esetleg szüléstől vagy egyéb nagy hormonális változástól.


Hidd el az a jó, ha beállítják a tsh-dat. Nekem is pajzsmirigy problémám van és beállított értékekkel pár hónap alatt összejött a baba. Most, hogy terhes vagyok 4 hetente kell ellenőrzésre járni, mert össze-vissza változik a tsh (ez megszokott) és mindig az aktuális értéknek megfelelően írják elő az adagolást.

2014. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Az a baj 2 endodokinál is voltam az első 1 vérvétel alapján 4.2 értékre kiirta a letroxot. Párom mondta keressünk meg mást is mert ez a nő nem is foglalkozott velem megnézte a leletem felírt egy letroxot és kontroll 6 hó múlva terhesség esetén 3 hó..

Másikhoz elmentünk az kért teljes hormonsort anti akármiket vércukor mindenféle prolaktin magas lett.

Ez a nő azt mondta egyenlőre nem ír semmit mert ez határeset még pár viszgálatra elküld. Náluk 3.7 volt a tsh érdekes 1 hónapon belüli lelet,,

T3 t 4 rendben. Anyam azt mondja ne szedjek letroxot. Parom azt mondja nem tudja lehet 3. Doki kéne.

Félelmem a hízás vagy bármi tünet.

Mert semmi tünetem nincs csak nem esem teherbe:-(( 5 éve!!!

Súlyom az átlagos de h híznék nem lenne jó sokat eszem.és azt hallom hogy sokan híznak a gygyszerszedés óta, mivel sokat kellett várni a dokináőnél több lánnyal beszélgettem és arra panaszkodtak híztak sokat amiőta szedik pedig elvileg fogyniuk kéne.

2014. okt. 14. 20:24
 3/7 Manka68 ***** válasza:
Biztosan nem a gyógyszertől híztak. :-)
2014. okt. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


A tsh ingadozik valamennyit, nekem volt 4,5 és 3,5 is. Nekem erre azt mondták, hogy csak akkor kell gyógyszer ha babát szeretnénk. Neked is kb ilyen értékeid vannak, ezzel elvben összejöhet a baba, csak jóval kisebb az esélye. 2-es tsh környékén és alatta sokkal jobb esélyeitek vannak. Illetve a terhesség alatt úgyis végig kell majd követni az értékeidet. Én se akartam elhinni, hogy az én hangyányit nem ideálisan működő pajzsmirigyemet így felborítja majd a baba, de most már 9-es tsh-t próbálunk leküzdeni és még csak 10 hetes vagyok. Gondolom azt tudod, hogy a rossz pajzsmirigy vetélést, vagy szellemi fogyatékosságot okozhat, szóval 4-6 hetente kötelező a kontroll.


A saját dokimat szívesen ajánlom, de ő csak pajzsmiriggyel foglalkozik, nem általános endokrinológus. Dr Nagy Dezső - google-ban megtalálod.

2014. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy nekem anyai ágon öröklődő pajzsmirigy problémám van. Én vagyok az első a családban, aki volt olyan szerencsés, hogy pont még a baba tervezős időszak előtt kiderült a dolog, egyébként véletlenül. Anyukám 3 évig járt hormonkezelésre, mesterséges ciklust csináltak neki, mert nem volt peteérése és így jöttem össze. Nagymamám, dédim 3-4 évet vártak a gyermekáldásra. Nekem februárban kiderült a probléma 2 hónap alatt jó lett az értékem. Megjegyzem 3-7 hét között változó ciklusaim voltak már évek óta, majd ezzel egy időben beállt a ciklusom 26-30 naposra. Áprilisban hagytunk fel az óvszerrel és augusztusban összejött a baba. Simán lehet, hogy nálad is csak ilyen nüansznyi probléma van. De még hogy ha több fronton is van a baj, akkor is helyre kell rakni a tsh-t is.
2014. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó dolog, ami eszembe jutott. A pajzsmirigy alulműködésre adott gyógyszer az egyik legszuperebb gyógyszer, amit szedhetsz. Pont azt a hormont tartalmazza, amit a szervezet termel, nincs semmilyen mellékhatása. Akik híztak, azok mástól híztak. Viszont ha rendbe jön a tsh-d, lehet, hogy a magas prolaktin is rendbe jön. Nem tudom, nem vagyok doki, csak mikor említettem az én dokimnak, hogy jé rendeződött a ciklusom, akkor erre annyit mondott, hogy a pajzsmirigy nagyon alattomos módon tud egy csomó más hormonértéket felborítani.
2014. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sürgős, akkor próbáld még ki, hogy bioélelmiszereket fogyasztasz. Mindenből, lehetőleg, mert akkor van remény rá, hogy gyógyszer nélkül meggyógyulsz.

Kerüld a káposztaféléket és még van néhány egyéb mely zöldség/gyümölcs csökkenti a pajzsmirigy működését.

2014. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!