Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nemzőképessség vs. Alkohol...

Nemzőképessség vs. Alkohol >génhiba?

Figyelt kérdés

Kedves fórumozók!


Párommal ez év február óta szeretnénk gyereket, és ez idáig sajnos nem jött össze.

Én egy 34 éves, tudomásom szerint egészséges férfi vagyok, nincs túlsúlyom, nem dohányzom, már 10 éve. Alkoholt alkalomszerűen szoktam fogyasztani, sajnos néha nem éppen mértékkel. Február óta mióta rajta vagyunk a baba projecten, 3 alkalommal fordult elő, hogy nem éppen mértékkel ittam, az utóbbi kettő alkalom az elmúlt egy hónapban volt (összejött : osztály találkozó, 2 éve rég nem látott jóbaráttal találkozó...). A teljesen tiszta időszakom április és szeptember között volt, amikor egy kortyot sem ittam, a baba project végett. De sajnos néha elcsábultam, mint ahogy olvashatták.Sajnos olyan olyan környezetben nőttem fel ahol a piálás elfogadott, és nem "rossz" dolog volt. De szerencsére, az utóbbi években jóval kevesebb alkalom van amikor néha kirúgok a hámból, mondjuk úgy évi 4-5 max.Hétköznapokban mondhatni egy kortyot sem iszom! De most hogy gyermeket szeretnénk tudom ezt sem kellene. Ezt párommal sokszor átbeszéltem,fejmosás stb. az utolsó alkalommal nagyon alaposan, így most úgy érzem a következő alkalommal nem lesz gond. DE visszatérve a lényegi kérdésemre a probléma körülírása után. Párom felvetette, hogy lehet most 3 hónapra le kellene állni a baba projectel, mert a túlzott alkohol fogyasztás súlyos génhibákat is okozhat a magzatnál, amellett, hogy csökkenti a meg termékenyíő képességemet. Önök mit gondolnak erről??? Én szerintem emiatt nem kellene leállni, viszont nekem sokkal nagyobb öntartóztatás kell. Párom egyáltalán nem iszik, és nem is dohányzik.

Várom válaszukat! Amit előre is köszönök szépen!


Üdvözlettel: Lali


2014. okt. 27. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

"mert a túlzott alkohol fogyasztás súlyos génhibákat is okozhat a magzatnál, amellett, hogy csökkenti a meg termékenyítő képességemet"


Ez TÉVEDÉS!!! Még a túlzott alkohol fogyasztás sem, esetedben meg erről nem is beszélhetünk.

(Lehet, hogy el kell menni kivizsgálásra, mi az oka, hogy nem érkezik a baba.)

2014. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mumusan ***** válasza:

Ez abszolút NEM TÚLZOTT alkoholfogyasztás. A fiam fogantatásakor motorostalálkozón voltunk párommal....hadd ne részletezzem :)))

Amúgy alkalomszerűen iszik ő is. Évente úgy 4-5x ugyanúgy mint Ön. Semmilyen befolyásolás nincs a gyerekre ennyi alkoholfogyasztástól.

A gyermekünk egészséges, és csodaszép.

2014. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mumusan ***** válasza:

Egyébként a pálinkát mint magyar találmányt minek is főznénk ha elítélendő dolog lenne ha valaki évente párszor iszik.

Az alkoholizmus nem itt kezdődik, és nincs mit szégyellni azon ha a férfiember évente 4x becsiccsent.

2014. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már, az, hogy néha bulizol abszolult semmi gondot nem okoz, ettől nem lesz se neked se a gyereknek ha összejön semmi baja. Nyugodtan rugj ki néha a hámból ez mindenkinek jár.
2014. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A párom 9 évig ivott mindennap 15-24 éves kora között. Néha 2 sört, máskor totál filmszakadásig és semmi gondot nem okozott! Persze van aki tényleg nemzőképtelen lesz a súlyos alkoholizmustól, de kedves Lali, ez Önre nem vonatkozik! A dohányzás 1000x ártalmasabb! A párom nagypapája sosem dohányzott, de mindennap pálinkázik, még csak nem is tüsszent! Mi közel a 30-hoz dohányosként alig élünk...
2014. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:

Ez százéves antialkoholista propaganda. (Patkánykísérletekben sikerült már negatív összefüggésbe hozni az apa alkoholfogyasztását az újszülöttel, de nem túl látványos dolgokról van szó.)


1900 környékén sok országban össznépi alkoholizmus tombolt, ezért egyre kétségbeesettebb eszközökkel próbálták az ivást visszaszorítani, és tucatszámra gyártották az áltudományos mítoszokat és feltételezéseket. Az alkoholfogyasztó apa génsérült gyereke egyike volt ezeknek a mítoszoknak. A valóságban az anyák terhesség alatti alkoholizmusa volt a gond: az akkori sérült újszülöttek fényképein jól láthatók a magzati alkoholszindróma tünetei.

2014. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A genhibat orokletesen adjuk at es minden emberben van genhiba ott kezdodik hogy "rak" mert az is egy olyan sejt ami genhiba...

Alkohollal nem fogod atadni parodnak kicsit utana kellene olvasnia mi is az a genhiba ;-)

2014. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!