Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Bromocriptin rendezi a ciklus...

Bromocriptin rendezi a ciklus hosszát?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Mi a gond? Milyenek a ciklusaid és a 3. napi hormonjaid?
2014. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Picivel magasabb a prolaktin szintem, napi fél szemet szedek esténként nyár közepe óta, nem emlékszem pontosan mikor kezdtem. A ciklusom hossza ált 28-29 napos, de volt már hosszabb ciklusom is az elmúlt évben kétszer is, egyszer 34 egyszer 35.


Férjem egészséges, nekem az egyik petevezetékem átjárható.


Ez az első clostys hónapom, két érett tüszőm volt, mindkettő a jobb petefészkemben. Most vagyok a ciklus 31. napján, vannak tüneteim amik egy részét szerintem csak beképzelem, a másik része pedig utalhat terhességre is és arra is, hogy meg fog jönni.


Az elmúlt 5 ciklusom 29, 28, 30, 30 naposak voltak. Viszont a korábbi 35 napos ciklus miatt, még korainak érzem a tesztelést.

2014. okt. 29. 15:45
 3/8 A kérdező kommentje:

Jaj a hormonvizsgálat értékeit nem írtam meg:


3. napi: FSH:5,7 LH:5,1 E2:53 PRL:8,6 Teszt:1,5 SHBG: 52 DHEAS:150,0 FAI:3,0


17. napi: E2:103 Prog:14,4


19. napi: E2:157 PRL:12,7 PRL terhelés:312 Prog:14,0


21. napi: E2: 182 Prog:13,6

2014. okt. 29. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne mértékegységeket látni, de nekem a tesztoszteronod is magasnak tűnik. A progeszteronod pedig alacsonynak.

Szerintem már tesztelhetsz. Mikor volt az ovu?

2014. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tesztoszteron normál tartománya 0,9-4,5 nmol/l között a normális tartományba esik, ezt én nem érzem magasnak, nekem 1,5 volt. Progreszteronnak nincs rajta a leleten a normál tartomány, de két orvos is látta a leleteket két különböző helyen.


Köszönöm, hogy megnézted. Kicsit hajlanék a tesztelésre, mert az már biztosabb lenne, de szerintem hétvégéig várok. Pont egy éve volt a 34 napos ciklusom, amikor a 32. nap reggel csináltam egy tesztet, aminek a száradási csíkja pozitívnak tűnt, 1 napig örültem és nagyon szar érzés volt koppani, úgyhogy inkább várok még pár napot. Ha most terhes vagyok akkor hétvégén is az leszek:)

2014. okt. 29. 16:09
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam most a progreszteronról, ez alapján ez is jónak tűnik.


A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszőből kiszabadul a petesejt, "sárgatestté" alakul, és progeszteront kezd termelni. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.

2014. okt. 29. 16:12
 7/8 Manka68 ***** válasza:
A 17-ik napon már biztosan megvolt az ovud, mert a progiszinted addigra megemelkedett. Onnantól számítva 14-ik nap körül a teszt már mutatni fogja, ha babás vagy. Azt mondod, ha most terhes vagy három nap múlva is az leszel. Én megfordítanám : ha a 35-ik napon az vagy, akkor a 31-iken is. Csak te nem tudod még. :-)
2014. okt. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is bekavart a cikluspmba a Bromo, ugyanannyit szedtem mint te. Ez egy hónap volt, utána a ciklusom rendeződött.
2014. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!