Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR-em van! Nem esek teherbe!...

IR-em van! Nem esek teherbe! Mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!! IR-em van PCO nélkül, másfél évig menstruációm nem volt! Most 5 hete szedek Inofolic-ot 2X1-et, Merckformin XR1000mg-ot, Dvitamint heti 2x 3000Ne-t és Biszelént napi 1x. Most ott tartok, hogy a menstruációm már az első inofolic-os hónapban megjött!! Most 2. hónapban vagyok! 28 napos a ciklusom! Már az első hónapban próbálkoztunk, próbáltam kiszámolni az ovulációm időszakát! Ez többé, kevésbé sikerült is, de babóka még most sincs! Mit tegyek? Volt már valaki ilyen szituációban? Nagyon elvagyok keseredve!!:(

2014. nov. 10. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen helyzetben vagyok.

Másfél éve kezelnek IR-el, PCO nélkül, rendszeres ciklussal.

Én Eucreast szedek 2*1-et (ebben 1000 mg met van), Inofolic-ot május óta 2*1-et. Mellette diétázok, és napi fél órát mozgok is (szobabicikli, kardio aerobic).

Az eredményeim hol jók, hol katasztrofálisak.

Nem értem ezt az egészet.

Jövő héten megyünk inszem konzultációra.

2014. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó szívvel ajánlom, hogy dolgozzatok a lelki pilléren!


[link]

2014. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az, hogy kezd normalizálódni a ciklusod, még nem jelenti azt, hogy már minden rendben. Idő kell, hogy minden helyreálljon. Légy most kicsit türelmes. Lehet, hogy még hónapokig nem is lesz semmi. A többi kivizsgálásotok megvolt?

Átjárhatósági, spermavizsgálat?

2014. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Tudom hogy nem azt jelenti, hogy minden rendben van és türelmesnek kell lenni! Lehet a kérdést rosszul fogalmaztam, nem 1 hónapja próbálkozunk már hanem 2 éve és semmi! Tudom azt is , hogy már az előre halladás, hogy van menstruációm, de már nagyon szeretnénk a picit..:( és így nem olyan könnyű!
2014. nov. 10. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Milyen rosszak az értékeid? Az enyémek sajna nagyon rosszak voltak, azóta 2X1000Mg Meforalt és 2X1 inofolicot szedek, jövő hónpban megyek megint terhelésre.
2014. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Figyu, másfél évig peteérésed sem volt, szerintem azt az időt ne is számold bele, nekem 2013 ráment az endokrin kivizsgálásra, kezelésre, így én - reális esélyek nélkül - nem vettem hozzá ahhoz, hogy mennyi idő alatt sikerült a baba. Én pcos, ir-es vagyok, a pajzsmirigyem is picit alulműködik. Merckformint szedek, 2*1000-t, és pici Letroxot, 25 mikrogrammot. Diétázom, nekem fogynom is kellett sokat. Javult az Ir-em, szuper lett a pajzsmirigyem, ezután mentem magán nődokihoz. Mensim még mindig nem volt jó. Clostival próbálkoztunk kb. 4 hónapig, lett is peteérés, de baba nem. Nyáron volt laparos műtétem, méhtükrözés, átjárhatóság, hasi tükrözés. Fizikálisan minden rendben volt hála istennek, még pukkasztgatásra sem volt szükség, mert épek voltak a petefészkeim is. Viszont meglepi - az orvosom talált egy kis endometriózist, amit le is szedett. Ez is gátolja a teherbeesést. Műtét után nem lett PÉ, úgy hoztuk meg gyógyszerrel, hogy elkezdhessük a szurizást. Az első szuris hónapban lett három gyönyörű tüsző, nem is kellett minden szurit beadni. Aztán repesztés, majd időzített együttlét volt. Babás is lettem végre, de kellett hozzá a szuri. Meg állítólag műtét után közvetlenülis jobbak az esélyek. 14 hetes múltam az ikrekkel. :) Szóval fel a fejjel, látod, nekem még szép szabályos mensim se lett, mint neked, megis sikerült! Biztos, hogy neked sem kell már sokat várnod, kitartás! :)
2014. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, ugyanebben vagyok én is, 1 próbálkozós hőnap volt azóta, hogy javultak az értékeim és nem sikerült. Teljesen összeomlottam, pedig közben tudom, hogy nem kéne, de nagyon nehéz. Közben van egy 4 éves lányom, aki MINDENNAP azt játsza, hogy kisbabája születik és én vagyok a doktornéni, aki kiszedi. Gondolhatod. Ráadásul meglátta a kismama fotóimat és olyan arcot vágott hozzá, hogy majdnem elbőgtem magam. Láttam rajta, hogy az a kérdés bolyong benne, miért nem születik tesója.
2014. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huhh..legalább egy siker történet!! Gratulálok nagyon a picikhez!! :) Remélem minden rendben lesz!! És köszönöm szépen a sok jó tanácsot! Remélem nekem is sikerülni fog nem sokára!!
2014. nov. 11. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyenek az értékeid?
2014. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is Ir-es vagyok fél éve próbálkozunk. most elértem minden hónapban van menstruációm még 4 kilót kell fogynom, meg tartanom a diétát. most nem szedek semmi gyógyszert sem csak az INOFOLIC-ot 2*1 et naponta, és femibiont.
2014. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!