Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Véletlen kiderült túl magas...

Véletlen kiderült túl magas TSH szint és barnázás miatt lehetséges, hogy nem esek teherbe? Ill. Elvetélek!

Figyelt kérdés

Véletlenül a sürgősségi belgyógyászati ellátás során kiderült, hogy nagyon magas a TSH szintem (5,42).

Két évig szedtem a fogamzásgátlót, májussal abbahagytam, hogy következő májusra felkészüljön a testem a terhességre.

Azóta számtslan tünetem van: két napos barnázás menzesz előtt, 2-3 nap menzesz után, két oldali fájdalmak folyamatosan és rendszertelenül a 27 napos ciklus során. Fájdalmak miatt voltam nőgyógyásznál, legyintett (családban volt mellrák, endometriózis, méheltávolítás), nem történt semmi. Felírt másik tablettát, amit már a köv. évi tervezések miatt nem váltottam ki. Utána kezdődtek a barnázások, és a sürgősségi orvos említette a hormonzavart, lehetséges teherbeesési problémákat, ott kérdeztem rá a barnázásra is. Lehet összefüggés?

Tavalyi vérvételnél fogamzásgátló mellett 1,7 volt a TSH. Félek, hogy az orvos nem törődik az állapotommal, az aszisztens nem ad időpontot február előtt, "mert nem indokolt".



2014. okt. 4. 21:43
 1/4 A kérdező kommentje:
További tünet, hogy kenyérmentes étrend, heti 2 jóga és 1 kardió mellett egy kilót sem fogytam március óta (csak a közérzetem jobb, aminek örülök nagyon).
2014. okt. 4. 21:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne nogyogyaszhoz kerj beutalot, hanem endokrinologushoz. Pajzsmirigy alulmukodesed van, a magas TSH erre utal. Valoszinu osztrogendominanciaval. Endokrinologus!
2014. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyn ezek a tüneteim voltak! És valóban pajzsmirigy alulműködés lehet az oka! Nekem az volt.Viszont nekem azóta se jön a baba,úh megyek jövő héten nődokihoz.:(
2014. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Mire jutottál? Mekkora a TSH? Kb. Mióta vársz a babára?
2014. nov. 20. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!