Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyibe kerülhet körülbelül...

Mennyibe kerülhet körülbelül a mesterséges megtermékenyítés?

Figyelt kérdés
A férjemmel ausztriaban lakunk és 6 éve próbálkozunk,de eddig nem sikerült természetes úton megfogannom.A kérdésem az lenne,hogy magyarorszagon,társadalombiztosítás nélkül mennyibe kerülne nekünk a mesterséges megtermékenyítés.
2014. nov. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Kaáliban: 420 ezer Ft

[link]


de vannak még a szurik, tb-re elvileg 90%-os támogatással, nekem olyan 100 000 körül volt, na ezt vagy 10-zel be kell szorozni és ez az alja, nagyon sok....

2014. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Ha lombik kell:

Ahogy az első írta. Ehhez még jöhetnek többletköltségek, ha nem sima lombik lesz, hanem esetleg kell hozzá ICSI, AHA, stb..


Inszemináció:

kb 60ezer, plussz pár ezer forint gyógyszerköltség.


Volt már valamilyen kivizsgálásotok?

2014. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Üdv,köszi a válaszokat.Igen voltunk kivizsgáláson.3 éve terhes voltam,de pár hét után elment.12 éves korom óta folyton kialakuló cisztáktól szenvedek,tavaly műtöttek is eggyel.3 hónapja folyamatosan nézzük a ciklusomat a nődokimmal és a peteérés mindig megvolt,de terhes nem lettem.2-3 havonta iszonyatos fálydalmaim vannak a menstruáció első napján,most hétvégén kórházban is voltam vele és azt mondták,hogy valószinüleg endometriózisom van.Valóban senki nem tudja mi a bajom,miért nem tudok teherbeesni.Férjemet is vizsgálták és ő oké.Tanácstalan vagyok.
2014. nov. 18. 15:57
 4/5 Manka68 ***** válasza:

A kivizsgálásotok még messze nem teljes.

A cisztásodásnak oka van, amit endokrinológus (hormondoki) tud kideríteni, kezelni. Az endometriózist pedig laparoszkópos műtéttel. Petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is kellene csináltatnod. Ezek a vizsgálatok egyébként is kellenek lombik előtt.

2014. nov. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A ciszta műtétnél volt átjárhatóságim és azzal minden rendben van.Ma voltam a Nődokimnál és aztmondta,hogy nincs endometriózisom.Az inszeminációt ajánlotta.
2014. nov. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!