Lombikosok! Van, aki nem kérte az embriók fagyasztását?

Figyelt kérdés
2014. nov. 23. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekünk soha nem maradt fagyasztani való, de biztos hogy kérném. Baromi nagy butaság lenne nem kérni.
2014. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éri meg nem kérni. Elsősorban azért, mert nem terheled a következő beültetés előtt a szervezeted hormonokkal, ráadásul az sem kizárt, hogy a következő stimuláció után, nem marad egy sem amit vissza tudnak ültetni. Sajnos amikor én voltam leszíváson nem is egy lánynak volt ilyen, nem kívánom azt senkinek amit ők átéltek. nekünk egy maradt, és azt is fagyasztattuk! Hál istennek nekünk két lombik között spontán összejött, de most sem tennék másként. 12hkm. :)
2014. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én ezen dilemmáznék, mert szerintem fagyasztottból sokkal kisebb az esélye, hogy felébrednek és megtapadnak.

Tudtok arányokat mondani, hogy a fagyasztott embriók milyen százalékban sikeresek?

ez engem is foglalkoztat.

2014. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és pl. a Kaáliban egyet nem is fagyasztanak, csak kettőt.
2014. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De akkor is esély egy gyerekre, a baromi veszélyes stimuláció nélkül.
2014. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ismerősömnek fagyasztott embrióból van a második lombik babája. most szült. az arányokat én sem tudom, de van esély rá! és szerintem is érdemes!
2014. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Orvosi Bitekes jelen.


Először is.....lehet, hogy papíron megkérdik tőled, hogy lefagyasszák-e, semmisítsék-e, meg vagy használhatják-e tudományos céllal.....DE...bármit is mondasz lefagyasztják és megtartják, akár évtizedekig is

MERT

köszönhető a szigorú és hozzánemértő szabályzásnak, embriót megsemmisíteni, tudományos célra használni(akár olyat, ami in-vitro körülmények között(méhen kívül petri csézsében) "kikelt"(az embrió deformált lesz, a sejtek letérnek a szokásos fejlődési útról), szóval kidobják(ami az egyetlen kivétel, mert ez az embrió életképtelen, sose lesz belőle baba), törvényileg TILOS!

(Vannak külföldön olyan klinikák, ahol 30 éves embriók is még mindig megvannak)

A papír csupán arra szolgál, hogyha a jövőben a lehetőségek megváltoznak, akkor akkép járnak el, de elnézve a döntéshozó testületben ülőket, szerte a világban.....


Másodszor....a fagyasztott embriók, feltéve, hogy "vissza tudnak jönni", nagyobb eséllyel tapadnak meg (20-30%, ezt egy in-vitro fertilizációs klinikán dolgozó hozzáértő mesélte nekünk), bár ennek okát még senki nem tudja.


Az egy más kérdés, hogyha a "megsemmisítés" mellet döntesz és visszamész pár év múlva, hogy mégis kell és anyagilag minden rendben van, hogy akkor használhatod-e, mert ezt nem kérdeztem meg, de szerintem ezt mindenképpen kérdezzétek meg, akit érint az ügy.

2014. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez tuti nem igaz.

Tudod, hányan járnak a különböző intézetekbe lombikokra??

Ha minden megtermékenyült petesejtet eltennének, annak is, aki nem kéri, szerintem nem lenne elég tárolásra alkalmas hely.

Mondom, a Kaáliban pl. egyet le sem fagyasztanak, kettőtől fagyasztanak csak le, ez a protokoll.

Nem hiszem el, hogy azét is elteszik, aki nem kéri és aki nem fizet érte.

2014. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez egyértelműen nem igaz.
2014. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Akkor, hogy megértsétek:

Az EU-ban és az USA-ban ha egy megtermékenyített petesejtet, ami alkalmas arra, hogy beültessék(azaz nem szenved semmiféle fejlődési rendellenességben a fertilizációt követő 3-4 napban), azt megsemmisíteni annyit tesz a törvények szerint mintha EMBERT ÖLNÉL!

Nem értek vele egyet, de EZ VAN!

Hogy A Káli-ban mi van, vagy hogy kerülik meg nemtom.


De egyébként a petesejteket ilyen szalmaszál szerű cuccban tárolják, így elég kis helyen elfér elég sok....(és azokat a folyékony nitrogénba rakják)

2014. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!