Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van esélyem így természetes...

Van esélyem így természetes úton teherbe esni?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom teljesen rendszertelen a menstruációm, aztán 4 évig szenvedtem hüvelygombával (? ez sem derült ki pontosan soha). Millió nőgyógyászt megjártam, de mindegyik csak legyintett, h nem kell vele foglalkozni. Pár év után feladtam. Beállt a ciklusom is, de csak úgy, hogy egyik hónapban rendesen véreztem, aztán a következő 2 hónapban barnás folyásom volt, aztán megint rendes vérzés és így tovább. Most augusztustól viszont 3 hónapig nem volt semmi. Elmentem egy újabb nőgyógyászhoz. Ő volt az első, aki ultrahangot és vérvizsgálatot kért. Írt fel gyógyszert, de másnap magától megjött, így nem vettem be. Ma voltam vissza az eredményekért és megint 1 hete késik. Közölte, h nincs peteérésem és írt fel gyógyszert. Ott ültem leforrázva és csak annyit tudtam kérdezni, h ha jövőre szeretnénk babát a párommal, akkor mennyi azesélyünk? Azt mondta, h nem tudja, de addig ezt rendbe kell tenni. Most annyit tudok, h ha legközelebb sem jön meg, akkor vissza kell menni és újra felírja, ugyanezeket a gyógyszereket. :( Nagyon meg vagyok ijedve, mert semmire sem vágyom jobban egy babánál! Most akkor lemondhatok róla? Vagy ennyivel rendbe lehet tenni, hogy újra és újra beveszem ugyanazt a gyógyszert? Nem értek semmit. :(
2014. dec. 15. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szokásosan elvesztél a csodálatos sztk rendszerben, nemtörődöm orvosok között. Én is így jártam, 4 évig félrekezeltek. Menj olyan helyre, ahol tudják, mit csinálnak! Nekem itt segítettek: www.mensmentis.hu

Távkonzultáció is van, ha nem vagy bp-i, beszélj meg velük mindent!

2014. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: miután megállapították, hogy mi a problémám (első alkalommal), kezelést kaptam (nem hormont) és amikor próbálkoztunk,azonnal sikerült is a baba. Természetes úton, egészségesen. Ne add fel, csak keress megfelelő szakembereket!
2014. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Endokrinológussal nézess hormonértékeket. Lehet pcos-os, inzulinrezisztenciád, stb. Ezt a hormoneredmények alapján fogják tudni megmondani.


Addig is megteheted, hogy változtatsz az étkezéseden, és el kezdesz mozogni, amit valószínűleg az endokrinológus is tanácsolni fog. Az étkezést érdemes szénhidrátcsökkentetten csinálni, és ezen belül sem fogyasztani egyáltalán semmilyen finomított terméket: finom liszt, cukor, krumpli (keményítő miatt) KUKA (és minden, ami ezeket tartalmazza: tésztát, péksütik, gyorséttermi kaja, üdítők (a rostosak is, kivéve, ha frissen facsart), kávé, alkohol), mindenféle feldolgozott étel, beleértve a felvágottak jelentős részét.


Amit lehet enni: zöldség (minden mennyiségben), gyümölcs, hús, magvak, barna rizs. Én kis mennyiségben tönköly lisztből, vagy Graham lisztből készült dolgokat is szoktam enni. A cukrot amennyire lehet, elhagytam, ha nagyon kell, akkor eritrittel pótolom. Sült húst, zöldségköretet bármelyik étteremben adnak. A levesek, főzelékek egy részéről sem kell lemondani. Sütőzacskóban nagyobb mennyiségben lehet sütni csirkemellett, utána adagonként lefagyasztani, és lehet vinni a munkahelyre. A magvakból készült őrleményekből lehet sütiket csinálni, és azzal pótolni., ha hiányzik.


Az aviva tornát nagyon tudom ajánlani, 1 évig maradt kia ciklusom, és utána a fentebbi étrenddel, és ezzel a hormontornával rendeződött. Barnázés még mindig előfordul, most arra szedek barátcserje-kapszulát, de úgy tudom, hogy a gyógyszertárakban is kapható Premens-ben is az van.


Kívánom, hogy minden jól alakuljon.

2014. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én is a mens mentist ajánlom, az ország legjobb endokrinológusai ott vannak. :-)

Felejtsd el a nődokikat, ehhez nem értenek. Sajnos sokan beleszaladunk abba a hibába, hogy ha babát szeretnénk és nem jön össze, nőgyógyászhoz fordulunk. Pedig a hormonproblémák nem rájuk tartoznak.

Jó eséllyel PCOS-s, inzulin rezisztenciás lehetsz, erre a hármas kezelés a megoldás, nem a hormonturbó. Terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet kimutatni, amit csak endokrinológus kérhet, és tud értékelni. Közülük sem mind, csak aki erre a betegségre specializálódott.

Ha nem akarsz fölösleges köröket futni, akkor mens mentis. :-)

2014. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Most már kicsit pozitívabb vagyok, nem érzem úgy, hogy mindennek vége. :) Januárban bejelentkezem a mensmentishez is, hátha tényleg tudnak segíteni, aztán meglátjuk mit mondanak. Egyébként az anyagi vonzata mennyi lesz? Csak, hogy tudjak előre kalkulálni. Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2014. dec. 16. 05:31
 6/6 Manka68 ***** válasza:
A weboldalukon van árlista. Meg tudod nézni. Első konzultáció után a doki minden olyan vizsgálatot kér, amiből kiderül mi a probléma. Később 3-6 havonta kell általában kontrollra menni, és csak azt nézik, ami nem volt jó, hacsak nem merül fel új panaszod. Például nekem először kért teljes hormonsort, pajzsmirigy hormonokat és terheléses cukor + inzulint. A kontrollokra csak a terhelés és a pajzsmirigy labor kellett.
2014. dec. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!