Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Closty-ban jártas lányok/hölgy...

Closty-ban jártas lányok/hölgyek adnátok egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Van már 16 hónapos kisfiam. Kistestvért szeretnénk neki. Szülés után 4 hónappal szedtem fogamzásgátlót 3 hónapig, majd abba hagytam egy hónapra és újra szedtem ezután még egy hónapig. Lényegében július óta nem szedem. 35-42 napos ciklusaim vannak és kb másfél napig tartó gyenge vérzéssel. Utolsó ciklusban csináltam végig ovu tesztet, 28. napon volt pozítív, de nem lettem terhes most sem. Ma voltam orvosnál. Írt fel egy Clomiphen Arcana nevű gyógyszert. Szerintem ez olyan lehet, mint a Closty, csak Ausztriában élek, szerintem itt ez a neve, de ha felébred a kisfiam,akkor elmegyek kiváltani és megnézem az összetevőit, hogy olyasmi-e, mint a Closty-é. Orvos mondta, hogy tűszőérést segítő gyógyszer ez. A 4. ciklusnaptól szedjem 5 napon át napi 1 tablettát, ha nem leszek terhes, akkor a következő ciklusban csináljam ismét így, de napi 2-vel. Tűszőrepesztőt most nem említette. Kérdeztem, hogy mi lenne ha mindjárt napi 2-vel kezdeném, de mondta, hogy inkább ne, mert fent állhat a túl stimulálás veszélye. Azt mondta, hogy olyan lenne mintha felfújódna a petefészek. Ha így sem sikerül, akkor menjek vissza, kb. március lesz és akkor elkezdjük a kivizsgálást. Mondta, hogy akkor 2-szer kell mejd vérvételre mennem a hormon vizsgálat miatt, meg járóbeteg gondozásba megnézik a petevezeték átjárhatóságot. Valami folyadékot fecskendeznek be és gondolom ultrahanggal megnézik. Illetve drága inekciókat emlegetett meg 2-3 naponta ultrahanggal peteérés figyelést és a férjem " katonáinak" vizsgálatát. Azt mondta, hogy ritkán előfordul, hogy a spermák minősége változik meg. De szerintem itt az én hosszú ciklusaim lesznek most a ludasak. Szóval tapasztalatokat,véleményeket várnék a Clostyval kapcsolatban és, hogy szerintetek amit az orvosom elmondott a dolgok menetéről az jó így? Úgy értem, hogy magyar orvosok is hasonlóan járnak el? Ki hányadik napon kezdi szedni, melyik napszakban, van-e mellékhatása nálatok? Minden érdekelne. Én ma vagyok a 7. napon, úgyhogy csak köv hónapban tudom elkezdeni, doki mondta, hogy ebben a ciklusban már ne.

2014. dec. 19. 14:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyorsan írtam, bocsi a helyesírási hibákért. Még annyi, hogy olvastam, hogy a closty elvékonyítja a nyálkahártyát. Ezzel mi a teendő? Méhpempő megoldás lenne? Köszi a válaszokat!
2014. dec. 19. 14:14
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a 28. napi pozitív ovu teszre a doki azt mondta, hogy az nem jó, igazából nem ér semmit. 30. napon lett negatív.
2014. dec. 19. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A clostyt úgy szedd, ahogy az orvos mondta, eszedbe se jusson rögtön dupla adaggal indítani!
2014. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is tartsd be az utasításokat!

Én annyit tennék még a helyedben, hogy elmennék endokrinológushoz, mert annak, hogy ha nem érik meg a pete, általában hormonális oka van, azzal meg az endokrin foglalkozik jobban.

Sógornőmet össze-vissza Clostyzta a nőgyógyász, eredmény nélkül. Elment endokrinológushoz és az hozta helyre.

A nyálkahártyát valóban vékonyíthatja és jó rá méhpempő, ill. az E-vitamin. Minimum 200, de inkább 400 mg-osat szedj!

2014. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na megvettem! Átnéztem és ugyanaz a hatóanyaga, mint a clostynak, tehát végülis ez az, csak itt más néven fut. meg vettem palástfű és cickafark teát is. Igyam valamelyiket már most vagy várjak a következő hónapig mikor már a clostyt is szedem? Úgy fogom szedni,ahogy az orvos mondta. Nem csinálok semmit a magam feje után. A második válaszoló írta a hormon dolgokat. Én is úgy gondoltam, hogy először elküld hormon vizsgálatra, de azt mondta, hogy szedjem ezt 2 ciklusba és ha nem leszek terhes, akkor nézünk hormont. Most akkor elveszítek még 2 hónapot vagy azért lehetséges, hogy így is sikerül a baba?
2014. dec. 19. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én első hónapban napi 3x1-el szedtem a Clostilt, de semmi nem történt, még csak 1 db domináns tüszőm sem lett. Ezután mondta a doki, hogy következő hónapban dupla adagot ír, tehát napi 3x2-t szedjek, akkor lett a jobb petefészkemben 2db 10 mm-es tüsző, de sajnos nem akart egyik sem fejlődni, így azt mondta a dokim, hogy hagyjam abba, már nem fog írni több kúrát. Azt mondta, hogy pár hónapig pihentessük a gyógyszert, és majd utána visszatérünk rá. Nekem is mondta, hogy van egy másik gyógyszer, csak kb. 10x annyiba kerül, mint a Clotil, azt még megpróbálhatjuk. De azt is mondta, hogy jó lenne már idejében felkeresni a Kaáli Intézetet a meddőségi Centrumot Debrecenben, és minél előbb várólistára kerülni. Ez volt augusztusban, azóta méhpempőt kezdtem el szedni, de még ennek sincs semmilyen hatása sajnos, kivéve, hogy közti vérezgetéseim vannak.

Tartsd be a doki utasításait én ennyit tudok javasolni. Semmiképp se szedd dupla adagban, mint amit írt, mert még a végén PCOS leszel.

Drukkolok!

2014. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Az lemaradt, hogy nekem is volt 2 pozi LH tesztem, amit le is fényképeztem és megmutattam a dokinak, de azt mondta, hogy sajnos ez nem jelent semmit, mert peteérésre utaló jelet nem talált és hogy lehet, hogy a gyógyszer zavart be és ez csinált pozi teszteket. Pedig annyira megörültem, amikor második nap erősödött a csík és erősebb lett a kontroll csíknál.
2014. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, clostyt uh követés nélkül szedni, nagy felelőtlenség (még napi 1-et is, nemhogy 2-t!)! nem értem miért hagyja ki a dokid..... nyh vastagításra, e-vitamint szedj, az nagyon jó rá
2014. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!