Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petefészek ciszta után teherbe...

Petefészek ciszta után teherbeesés? Valakinek tapasztalat ilyesmiről?

Figyelt kérdés
Háromhavi Clostilbegyt kezelés eredménye 4 darab 4 és 6 centi közötti petefészek ciszta. Ebből 2 kifakadt és nyom nélkül felszívódott, 2 sorvad, szeptember közepén már 2 centi alatt volt mind a kettő, mostanra valószínűleg ezek sincsenek meg, viszont a petefészkeim nyilván nagyobbak voltak még a kelleténél. Ez a második closti mentes ciklusom 27-én megyek majd kontroll UH-ra. Szerintetek ez még befolyásolja a teherbeesést? Van esélyem mostanában, vagy pár hónapig biztos nincs? Esetleg van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?
2014. okt. 14. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kell Closty? EZeket a nagy cisztákat ez okozta. Én ezzel óvatosabb lennék, mire fel kaptál ilyen kezelést?
2014. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ettől volt, túlstimulált sajnos.

Volt egy missed ab-om, ami után 7 héttel megjött, majd két hónapig nem volt peteérésem, és emiatt aztán meg se jött a menzeszem, erre kaptam a clostit, miután Norcoluttal meghoztuk a mensit.

Csakhogy abban a ciklusban, amiben kezdtem a clostit, valószínűleg magától is beindult a peteérés, ezért sikerült túlstimulálni. Természetesen már nem szedem, az előző ciklusban sem szedtem már, de volt peteérésem, a mensim is időre jött. A kifakadt ciszta miatt kórházba kerültem, ott kifakadt még egy, a két kisebb, 4 centi körüli maradt meg, de azok elkezdtek elég rohamosan sorvadni, több elvileg nincs.

2014. okt. 14. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát csak gratulálni tudok az orvosodhoz. Sürgőssen keress egy másikat, lehetőleg olyat, aki ért is a hormonproblémákhoz. Endokrinológushoz menj, amíg a hormonjaid nincsenek rendben (márpedig ha nincs peteérésed se menzeszed, akkor nincsenek rendben) addig hiába is próbálkozol teherbe esni (persze nem mondom, hogy lehetetlen, de baromi kicsi az esély rá, ráadásul megnő a kockázata a 12. hét előtti vetélésnek)
2014. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs baj a hormonjaimmal, tökéletesek az eredmények, csak a vetélés kavart akkor be valószínűleg. Ikerterhesség volt, a 10. héten műtöttek, rengeteg volt a hcg-m, lassan ürült, nehezen talált magára a szervezetem, ezt azóta még két doki megerősítette. Tudom, hogy a dokim azt elcseszte, hogy nem nézett folyamatosan UH-val a closti kúra közben, mert akkor rájöttünk volna időben, hogy beindultak a petefészkeim maguktól.

De mindegy, ez a gond megoldódott, a hormonsorom tökéletes, csak nem tudom, mennyi idő, míg regenerálódok, vagy kell-e egyáltalán.

2014. okt. 14. 14:30
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Sajnos nem biztos, hogy magától helyreáll a szervezeted. Az hogy nődoki szerint a hormonjaid rendben vannak, nem jelent semmit. Hormonokat illetően csak endokrinológusban bíznék.

Én fiatalon szültem a nagylányomat, és 20 év!!! múlva jöttek rá a dokik, hogy a pajzsmirigyem és a cukoranyagcserém azóta nem állt helyre! Én végig koplaltam az életemet, hogy ne hízzak bálna nagyságúra...

Aztán elmentem egy endodokihoz (hozzáteszem : magamtól, egy doki sem küldött volna, mert szerintük minden jó) és a pajzsmirigy gyógyszer hatására ma már megehetek napi egy zsömlénél többet anélkül hogy híznék.

Egyébként pedig a dokid nem csak az ultrahang követést felejtette el, hanem ezek szerint nem adott tüszőrepesztőt sem, ami szépen megrepesztette volna őket amikor kell.

Nem az volt nálad a gond, hogy egyébként is beindult volna a peteérésed, ennél sokkal nagyobb hormondózisoktól sem alakul ki ciszta ha kapsz tüszőrepit. A gond az, hogy a dokid felelőtlen volt és elsinkófálta a kezelés macerásabb részét. Elküldött előtte hormonlaborra? Mert abból egyértelműen kiderülne, hogy kell-e hormonrásegítés.


Nekem volt pár inszeminációm , 3-4 tüszőm érett minden alkalommal, (closti nélkül is volt mindig peteérésem) de cisztám sosem volt.

Szóval bocs, hogy ilyen hosszúra és hevesre sikerült a hozzászólásom, de mindig kiakadok a hasonló történetektől. :-(

2014. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Semmi gond, én is kissé ki vagyok akadva :(

Bocs, azt nem írtam, endodoki is látta az eredményeimet, egy barátnőm apukája véletlenül az, megmutattam neki, tényleg tökéletes. Csak bekavart a terhesség, meg ugye a missed ab.

Tüszőrepesztő nem mindenkinek kell closti mellett, nyilván nekem kellett volna ezek szerint, nem tudom, miből kiindulva gondolta, hogy nem kell.

Rohadt mérges vagyok egyébként, mert eddig nagyon jó orvosnak tartottam a dokimat, sokat segített már nekem, emberséges, nagyon jó híre is van, de ezzel nagyon aláásta a bizalmamat, szóval most még ezzel is bajban vagyok, hogy nem is tudok kihez fordulni :(

26 évesen parázhatok attól, hogy az életben nem lesz gyerekem, csodás :(

2014. okt. 14. 18:32
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Lehet hogy nem "kell" mindenkinek a tüszőrepi, de nem okoz kárt, viszont ha nem adják, az bizony okozhat...

Szóval nem értem miért ezen spórolnak a dokik. :-(

Értelmetlenül sodorják veszélybe az embert. :-(

2014. okt. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!