Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akik mesterséges úton estetek...

Akik mesterséges úton estetek teherbe, kinek mondtátok el, hogy jártok kezelésre? Mennyire gyakori, hogy valaki ezt a testvére elől titkolja?

Figyelt kérdés
Most tudtuk meg egy ismerőstől, hogy sógoromék lombikoznak. Nekünk nem mondták el, férjem totál össze van zuhanva, hogy ezt miért titkolják. Én arra gondoltam, hogy talán amiatt, mert nekem azt mondták, hogy nem eshetek teherbe természetes úton hormonális és fizikai problémák miatt, mégis egy nem védekezéses együttlétből terhes lettem, és ezt tudják ők is, hogy nem tervezett baba, és talán emiatt neheztelnek rán, hogy nekünk ilyen könnyen sikerült. De ezt eddig nem mondták, ahogy azt sem, hogy gond van náluk. Örömmel vállalták a keresztszülőséget, látogatnak minket, ajándékot hoznak a fiunknak, játszanak vele. Nem értjük őket. Mi nem osztanánk az észt, nem okoskodnánk bele, és ha kérnék nem mondanánk senkinek, emellett nem gondoljuk ezt rossz dolognak, szurkolunk nekik, hogy sikerüljön. A családból egyedül az apósom tudja, de ő sem a kezdetektől. Bennetek milyen érzések voltak/vannak ezzel kapcsolatban, akik szintén lombikoztok? Könnyebb, ha nem mondjátok másoknak? Mi csak szeretnénk megérteni őket, mi nem mondjuk azt sem el, hogy megtudtuk. Talán majd egyszer ők elmondják.
2014. dec. 20. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is mesterséges megtermékenyítés volt, de mi se mondtuk el.

Nem is szerettük volna, mert ez számunkra ugyan olyan intim dolog volt, mint a hálószobai házasélet. Ne legyen rá senki se kíváncsi.

Főleg ne egy megtermékenyítési folyamatra, hogy mit hányszor és hogyan csinálnak meg, stb.

Alapból elég érzékenyen érintett a téma és nem kevés pénzt költöttünk rá a végén, de az örömünk határtalan volt. :)

2014. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Lombikoztunk mi is, de nem mondtuk el a családban. Nekem az egyik tesóm tudta, de neki is mondtuk, h senkinek nem szólhat róla.


Ez azért van, mert még mindig nagy ismerethiány, tudatlanság övezi a témát. Semmi szükségünk arra, h pl. a nagynéni, akinek csak úgy potyogtak a gyerekek, ha akarta ha nem, betegnek higgyen, vagy esetleg a férjemet impotensnek( a férfi terméketlenséget sokan azonosítják az impotenciával) vagy engem övezzen valami misztérium, h biztos azért nem lehet gyerekem, mert nem járok templomba és most ez a büntetésem. Mindenkit meg nem akartam egyenként felvilágosítani a leleteinkről. Azért sem akartuk elmondani, mert ha megtudják, h lombikozunk, onnantól nem lett volna nyugtunk, folyton kérdezgették volna, hogy "Na akkor lesz baba? Mikor mész beültetésre? Mikor tesztelsz? Nem sikerült? Óteszegény. Még most se sikerült?" Amúgy én azt sem mondtam senkinek, h egyáltalán próbálkozunk, ha rákérdeztek, h nem lesz-e még baba, akkor azt mondtam először, h még nem, később meg azt, h nem akarunk. Nem akartuk, h bárki sajnálkozzon rajtunk.

2014. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Manka68 ***** válasza:
63%
Nálunk mindenki tudott róla, aki megkérdezte, mikor tervezünk babát. Nem akartunk mellébeszélni, hazudozni, hogy miért nincs. Elmondtuk őszintén, hogy sajnos nem rajtunk múlik, ez van. Sosem éreztem úgy, hogy ez valami szégyellnivaló, vagy akár intim dolog lenne. A lombikban aztán a világon semmi intimitás nincs. Én sem értem a titkolózást.
2014. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinek, akár, ha az utcán megkérdik, hogy voltak-e ikrek a családban. nem szégyenlem.

annyi, hogy az elsőnél mindenki tudott mindet, a 2. sikeresnél csak a 12. hét után (szüleim is)

2014. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat l. Mindenkinek zöld kezet adtam, de látom van, aki lefelé pontozott, bár nem értem miért.

Mi tényleg nem kérdezgetnénk őket, ha nem szeretnék, meg tudják, hogy nincsenek tévhiteink, utána jártunk, hogy mivel járna, mert azt mondták, hogy ránk is ez vár. De tiszteletben tartjuk a döntésüket, most már csak nagyon kell figyelni, hogy le ne bukjunk, hogy tudjuk. De így sok minden helyre került, pl kiderült, hogy emiatt nem tudtak jönni hozzánk sokszor, amikor hívtuk őket, karácsonyra is ezért nem jönnek, mert jövő hét elején lesz a beültetés és pihenni szeretne, amit szintén megértünk, de ezt is apósom mondta. Mikor ki hívtuk őket, nekünk csak annyit mondtak, hogy nem jönnek és mi se menjünk, nem is értettük. Nem gondoltam egyébként, hogy ennyien titkolják ezt az egészet, mert én rengeteg embert ismerek, aki járt/jár (rokonok, kollégák, ismerősök, fodrászom,szomszéd stb), de akkor ezek szerint még nagyobb azon párok száma, akiknek ez az egyetlen út, és ez nagyon elszomorít.

2014. dec. 21. 08:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia.Mi elmondtuk mindenkinek akit csak érdekelt..Engem nem érdekelt ezzel kapcsolatban senkinek a véleménye, de azt azért elmondhatom hogy ez volt az egyetlen dolog az életemben amit semmi rosszindulat nem övezett.Senki nem sajnálkozott, és senki nem találgatott, egyszerűen csak szurkoltak..Aztán mikor sikerül az egyik kedves Sorstársam mondts hogy óriási erőt adok neki..Nekem ez fantasztikus érzés volt..:-)
2014. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ez a lombik program, mennyi idő után esedékes, mennyi idő után érdemes belekezdeni?

Illetve, hogy ezzel kapcsolatban kivel kell felvennem a kapcsolatot.

Köszi a válaszokat!

2014. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy év után kell először felkeresni a nődokit, ha nem jön a baba. Ő vizsgálatokra küld. Innentől változó, hogy kinek mennyi vizsgálatra van szüksége , hány hónap kezelésre, esetleg műtétre, stb. Aztán az is idő, míg a doki kimondja, h csak lombikkal lehet gyereked, addig ugye az ember minden mást megpróbál.


Ha kimondták, lombikoznotok kell, akkor időpontot kérsz első konzultációra. Mi 3 hónapra időpontot. az ottani doki újabb vizsgálatokat írt elő, amit 3 hónap alatt kellett megcsináltatnunk. A köv. találkozáskor, ha minden oké, megkezdik a stimulációt, aztán beültetés. ez egy hónap alatt lezajlik.

Nekünk nagyon gyorsan ment minden, elsőre sikerült a lombik és így volt 2,5 év, amit a babára várással töltöttünk. Tehát onnantól, h felkerestem a nődokit, h nem jön a baba, a beültetésig 1,5 év telt el vizsgálatokkal, kontrollokkal.

2014. dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, félreolvastam a kérdésedet! 1 után kell orvoshoz fordulni, ha nem jön a baba.
2014. dec. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Köszönöm szépen a kimerítő választ!

Akkor próbálkozunk tovább amíg az egy évet nem érjük el.

Komolyan mondom idegőrlő ez a babás "játék"

2014. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!