Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO mellett hány nőnek sikerül...

Husiteki kérdése:

PCO mellett hány nőnek sikerült teherbe esni, egészséges kisbabát szülnie?

Figyelt kérdés

Leírnám röviden a történetem! 21 éves lány vagyok. Kb 3 hónapja, végre sikerült a nőgyógyászomnak rájönnie, hogy ugyan miért is nem menstruálok a fogamzásgátló abbahagyása után még fél évvel sem... PCO

Első sokk: PCO mellett nagyon nehéz a teherbe esés.

Második: Pajzsmirigy zavarral is társúl, így mindkét problémámra gyógyszert kell szednem.

Párommal 1 év múlva már kisbabát szeretnénk!!!!!!

Budapestiek! Szeretnék egy igazán jó orvost, aki jártas ebben és nem csak szüttyög. Aki meg tud nyugtatni, segíteni, megoldást találni!

El vagyok keseredve. :(



#terhesség #PCOS #Doki kerestetik!
2014. dec. 27. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegnek :) Közöttük nekem is.


Ajánlom figyelmedbe:


https://www.youtube.com/watch?v=n1ZAG5ZhPlc


A PCOS hátterében inzulinrezisztencia áll. Ezt hármas kezeléssel kell/lehet kordában tartani, de ez egy egész életre szól. Érdemes elmerülni a témában, nem csak a baba, de a jövőbeni cukorbetegség elkerülése érdekében is. Ezt jól nem nőgyógyász, hanem endokrinológus kezeli!!


www.pcos.hu


Csatlakozz a facebook-on a PCOS Alapítvány - minden, ami PCOS csoportjához, sok száz sorstárssal oszthatod meg kérdéseid, tapasztalataid, és rengeteg feltöltött file segíti a helyes életmódot!


Nekem is PCOS és pajzsmirigy gondjaim vannak, ripsz-ropsz lett baba, és az eredményeim is jók lettek (a babám a babamoziban látható :D ).


Egy igazán jó orvos? Csak egyetlen helyet mondok, és ott megütöd a főnyereményt, akárkihez is kerülsz, mert az ország szakértői vannak ott: www.mensmentis.hu

2014. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el! Én 28 évesen kezdtem a kezelést, azt hittem, mindennek vége. Te nagyon fiatalon tudtad meg, minden esélyed megvan arra, hogy életed végéig tünetmentes és egészséges legyél! Ez egy állapot, amivel együtt kell élni, de nem kell, hogy befolyásolja az életed! Arról nem beszélve, hogy még nem kezeltek rosszul, nem úgy mint sokunkat! A lehető legjobb helyzetben vagy! :)))) Én is sokmindenen keresztül mentem már, de most is azt mondom, hogy ez a diagnózis az, ami megváltoztatta az életem (pozitív irányba!!!). Az életminőségem 200%-kal javult, csodálatos gyermekem született, az életem része lett az egészséges táplálkozás és sport, a lelki változásokról nem is beszélve! :) Én örülök, hogy PCOS-em van. Sokat köszönhetek neki! :)
2014. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pajzsmirigyem icipicit alulműködött, erre szedek minimális Letroxot. Inzulin rezisztens PCOS vagyok (ahogy valószínűleg te is), erre Mercformint szedek. Életmódot váltottam, kb. 30 kilót fogytam néhány év alatt szép lassan.


Volt egy laparoszkópos műtétem, ahol talált a dokim egy pici endometriózist, amire soha nem volt még gyanú se. A műtét utáni első ciklusban szuris tüsző stimulációval + természetes úton teherbe estem ikrekkel. Jelenleg félidős terhes vagyok, remélem, hogy a továbbiakban is rendben zajlik a babavárás.


Nagy szerencse, hogy ilyen fiatalon kiderült a probléma! Minden rendben lesz, lesz babátok! Én javaslom, hogy keress egy jó endokrinológust, a nőgyógyászok nem igazán értenek a pajzsmirigyhez, inzulinhoz. Szegedi vagyok, így pesti orvost nem tudok ajánlani, de a Mensmentis központról ódákat zengenek a PCOS lányok.


30/N

20+6 hkm

2014. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pajzsmirigy alulműködésem van és pcos-em. Diétáztam és sportoltam, úgysem jött meg a menszeszem egy évben egynél többször, így abba is hagytam. Mivel még nem akartunk gyereket, napoltam a témát, nem mentem fel Budapestre, hogy tényleg szakszerű segítséget kapjak (nálunk csak tapogatóznak a sötétben a dokik...). Aztán egy nem védekezős alkalommal teherbe estem. Persze örültünk a férjemmel, hogy ilyen könnyen, gyorsan sikerült. Makkegészségesen született a fiunk, és a terhességgel sem volt semmi bajom, csak természetesen terhességi cukros lettem. Ezt leszámítva semmi panaszom nem volt. Ha valódi segítséget akarsz, akkor a mensmentis-be menj el. Az én barátnőim ott kaptak igazi segítséget, tanácsokat, gyógyszert.
2014. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Óvaintenélek a kezelés nélküli próbálkozástól, sajnos tudom, milyen következményei lehetnek. Elveszítettünk egy babát emiatt. Nagyon magas a vetélési kockázat (mint utólag megtudtam) kezeletlen/nem megfelelő kezelés esetében.
2014. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell elkeseredned kb. minden 3. nőnek PCOja van, de csak kevesen tudnak róla. Örülj, hogy kiderült mi a bajod, mert így tudsz ellene tenni. Én is a Mens Mentist ajánlom. elmentem hozzájuk és abban a hónapban már meg is fogant a kisbabánk. Vérprofik én is ezt mondom.

Az 1. lány által javasolt facebook csoportot ott rengeteg infót találsz.

2015. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Facebookos csoport tenyleg jo,en is tagja vagyok.

En nem annyira valtoztattam eletmodot,inkabb csak csokkentettem a kenyer,csoki es tarsainak bevitelet.

10honapig probalkoztunk,es osszejott. Alig hittem el.

Semmi gond nem volt a terhessegem alatt,a babam is egeszsegesen szuletett meg 3hettel ezelott 3900grammal,ugyhogy o is szepen fejlodott.

Sok sikert. Amit meg ajanlok,a parod kivizsgalasat. Nalunk ott is bibi volt.

2015. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!