Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek rendszertelen volt a...

Akinek rendszertelen volt a ciklusa, mivel tette rendbe teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

semmivel..nekem egyedül akkor volt rendszeres, amikor gyógyszert szedtem.

Amint leálltam, hol 30 napra, hol 50 napra jött meg, de olyan is volt hogy ki maradt kétszer egymás után.

Ezért aztán én hőmérőztem, és a ciklus.hu oldalon vezettem diagramot is...így pontosan láttam mikor van peteérésem..3 hónap alatt össze is jött a baba.

2015. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aviva tornával.
2015. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az intim torna nem hiszem h rendszerezi a ciklust, az a záróizmokat erősíti..

Én sem rendszereztem, de 4 hónapa alatt baba lett. 28-37 napok közt jött meg általában, attól függött, mikor volt peteérésem, hol ekkor, hol akkor..

2015. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, nem baba miatt szeretném beállítani a ciklusomat, hanem azért, mert egészségtelen a 40-50 napos ciklus. Van már 2 gyerekem, nem is szeretnénk többet, viszont fogamzáasgátlót már nem szedhetek. Ez ugye könnyedén segítene a helyzeten. A gyógyszermentesség miatt is fordultam ide segítségért, hiszen aki babát szeretne, az nem szed gyógyszert, gondoltam vannak más alternatívák is. A nődoki egyébként a barácserjét javasolta, de lefordultam a székről amikor megtudtam az árát...
2015. febr. 25. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Az aviva torna egy nagyon erős hormontorna, nem sima intimtorna. Hormon tartalmú gyógyszer szedése mellett például nem is szabad végezni az erős hatása miatt, és ha valaki terhességet akar, akkor nem szabad a gyakorlatokat erősen végezni, mert könnyen vetélést okozhat, annyira, hogy van, ahol ezt használják fogamzásgátlásra! 30-45 perc erősen végzett torna 72 órán belül meghozza a menstruációt a 24. ciklusnap után olyanoknál is, akik előtte hónapokig nem menstruáltak, ezért nagyon kell tudni, hogy melyik gyakorlatot hogyan szabad végezni.


Van peteérést serkentő gyakorlatsor is, így annak is jó, aki teherbe szeretne esni. Könyvből is meg lehet tanulni, de akkor tisztában kell lenni azzal, amit fentebb leírtam (nem szabad túl erősen és túl hosszú ideig beszprítani a hasat a gyakorlatok közben, nem szabad túl intenzíven csinálni, illetve erősen sarokra huppanni). Aki menstruációt akar meghozni annak viszont pont ezeket kell csinálnia.


Ismétlem, ez nem intim torna, alhasi vérbőséget okoz, ha túl intenzíven végzik. Hatással van ezen kívűl a hipofízisre és ezáltal a hormonértékeket rendbe lehet vele tenni.


Akinek endomentriózisa van, az csak orvosi engedéllyel végezheti, illetve gyógyszer mellett sem szabad. 1 évig nem volt menzeszem, utána minden hónap utolsó napján végeztem és 72 órán belül (mindig!) meghozta.

2015. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
cickafark-palástfű tea. Nemnagyon volt ovum, és a ciklusom is volt, hogy kitolódott 36-40 napra, ezen kívül pecsételő vérzésem volt mindig, így a vérzés elnyúlt kb. 10 napra. Ezt mindet megszüntette a tea, ugyan nem halálpontos a havim, de normális a görbém pl, van ovu, és nincs pecsételés, végre 5 napig menstruálok, mint a normális nők :)
2015. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Méhpempővel, termékenységi jógával, hastánccal (vérbőséget okoz a medencében), rózsakvarccal (ami valószínűleg csak placebo volt, de engem megnyugtatott).
2015. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!