Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS! Lehetne pár kérdésem?

PCOS! Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

kb. 2 hete tudtam meg, hogy emiatt a betegség miatt nem sikerül már jó ideje teherbe esnem. azóta rengeteget olvastam róla, de már komolyan egyre jobban belezavarodom.

elmondanátok nekem, hogy milyen gyógyszereket/kezeléseket kaptatok? hol találtatok nagyon jó orvost, aki tényleg ért ehhez? valamit, hogy végül sikerült e teherbe esnetek és mennyi idő után? valamit, hogy van-e kistesó is?

nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy még nem volt ilyen betege (elég fiatal) egyenlőre b3 vitamint, szelén tablettát kaptam, illetve azt tanácsolta, hogy próbáljam ki a 90 napos diétát.... erre jött a háziorvosom aki meg kiakadt, hogy 90 napos diéta?? hát de a gyümölcscukor nagy mennyisége nem fog jót tenni.

úgyhogy most már végképp nem tudom mi lenne jó és mi nem!

kérlek segítsetek!

előre is köszönöm a válaszokat!

21N



2015. jún. 11. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Facebook: PCOS/IR hitelesen csoport. Ott minden információt megkapsz, amire csak szükséged van! Hiteles forrás, sok ábrás magyarázat, receptek, orvosajánló, és sorstársak.


Ezen kívül: www.pcos.hu


A 90 napos diéta egy egészséges embernek is öngyilkosság! Eléggé kétlem, hogy hiteles orvos ilyen hülyeséget mond! Sürgősen cseréld le!


Én ide járok, azóta 2 gyerekem született: www.mensmentis.hu

2015. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a válaszodat!

másodszor pedig: az orvosom azt mondta, hogy fogynom kéne és szte segítene, ha elkülönítenénk a szénhidrátokat, fehérjéket... stb. de mindenképp nézelődök orvosok után!

és ha nem nagy kérés, akkor azt még elárulnád nekem, hogy mennyi idő alatt sikerült teherbe esned?

2015. jún. 11. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:

1 évig nem is próbálkoztunk, mert félelmetes volt a terhelt cukrom és inzulin értékem (főleg ez utóbbi). Mikor normalizáltuk az értékeimet, leadtam 25kg-t, első próbálkozásra sikerült a baba. Nekem 160g szénhidrát diétát, heti 4x1 óra sportot és némi gyógyszeres kezelést (metformint) ajánlott az orvosom és tökéletesen működött.


Javaslom, nézd ezt meg, érdemes:

https://www.youtube.com/watch?v=n1ZAG5ZhPlc

2015. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

oh, te jó ég!

ez a videó nagyon jót tett a lelkemnek!!

köszönöm szépen!

2015. jún. 11. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Minden évben készül egy, motiváció azoknak, akik még az út elején járnak :) Fel a fejjel, menni fog ez, csak a megfelelő orvos és kezelés kell. Gyakori sajnos a félrekezelés, ahogy olvastad is.


ÉLetmódváltó videó is van: https://www.youtube.com/watch?v=CpjBIQd9fRc

2015. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En Ir-re szedtem bogyot,a sport maga a munka volt,a lelki dolog viszont nem volt meg. Anyukam 6evig vart ram,es folyamatosan az volt elottem,h nekem is evekig kell majd varnom. 10honap probalkozas utan jott a pozitiv teszt :)
2015. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szollosi1 válasza:
Szia! Nekem is egy hete derült ki hogy PCOS-em van. Semmi tünetem nem volt, csak mi is babával próbálkozunk, nem jött össze és elmenem orvoshoz. Az én orvosom is azt javasolta hogy az étkezésemen változtassak, semmi szénhidrát (cukor, liszt) és a gyümölcsöket se nagyon egyem. Persze egy kicsit lehet. Húsok, zöldségek mehetnek bőven. Mellette testmozgás. Plusz még az Inofolic nevű étrend kiegészítőt ajánlotta, ami sok PCOS-es betegének segített, és én is több mindenkitől hallottam, hogy szedi/szedte. Nekem a következő menstruációm első napjától kell szednem, napi kettőt. Bár ha jól tudom, nem olcsó, 14 ezer Ft körül van. De én is azt javaslom, hogy cserélj orvost...
2015. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem diétás tanácsadás, hogy hús meg zöldség mehet, liszt meg cukor nem. Nagyon pontatlan, és ez félreértésekhez vezet. Ha másért nem, korrekt táplálkozási tanácsokért nézzétek meg őket, mert én is átestem a ló túloldalára, és a nem korrektül összeállított étrendem miatt romlott az állapotom:

www.mensmentis.hu


A diétás kiskáté megrendelhető tőlük, egy rövid összefoglaló arról, miről is szól a diéta ilyen állapotban. Ezer forint körüli összeg és az ember sok elméleti tudáshoz jut.


A korábban említett facebook csoportban is lehet tájékozódni a diétáról (is). És hogy miért ilyen fontos ez? Mert a diéta nem a teherbeesésig szól, nem is a szülésig, hanem egy életre. A tudomány mai állása szerint ez nem gyógyítható, csak kordában tartható, tehát ez nem csak egy divat diéta, vagy egy pár hónapos "fogyókúra".

2015. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szollosi1 válasza:
Igaza van az előző hozzászólónak, amit írtam pontatlan egy táplálkozási tanácsadáshoz, de nem is annak szántam, hiszen nem az a foglalkozásom. Csak nagy vonalakban leírtam, hogy nekem mit mondott az orvosom, de természetesen egy ilyen étrendnek alaposan utána kell járni, hiszen ez tényleg egy életmód váltás. Megnéztem az oldalakat amit az előző hozzászóló javasolt, sok fontos információt találtam benne, és a facebook-os csoportra is kíváncsi vagyok. Tényleg érdemes elolvasni, mert én is azt hittem hogy nem volt tünetem de már tudom, hogy volt csak épp nem gondoltam hogy az problémára utal. (pl. pattanások az állon, mellkason)
2015. júl. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!