Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mindkét petevezetékem elzáródo...

Mindkét petevezetékem elzáródott. Semmi esélyem?

Figyelt kérdés
3 napja volt laparoszkópiás műtétem+átjárhatóságim. Sajnos fibroma és több helyen megjelenő endometriózis mellett kiderült, hogy egyik petevezetékem teljesen el van záródva és a másikon is csak nagyon erős nyomásra ment át némi kontrasztanyag. A testi fájdalom semmi ahhoz képest, amennyire lelkileg összetörtem, hogy talán soha nem lehet gyermekem. Volt valaki hasonló helyzetben? Sikerült megoldást találnoto
2015. jún. 25. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lombik?
2015. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj... csecsemő koromba volt kétoldali lágyéksérv műtétem ahol mind a két petevezetőm sérült.

A meddőségi vizsgálati papírom szerint az egyik vezető el van nyírva teljesen a másik hegesedés miatt 90%ban elzáródott (egy hímivarsejt sem nem tud átjutni rajta mert túl szűk nemhogy egy petesejt)

Lombik előtti hónapba pozitív tesztel a nődokom halálra rémülten vizsgált mert 1: papírom van róla, hogy nem lehet természetes úton gyerekem 2: mert fix, hogy méhen kívül a petevezető felső részén az elzáródás felett tapadt meg.

8 hónapos terhes vagyok, 6 dokiból egy sem tudja hogy a fenébe!

Ha mindez nem velem történik akkor mint egészségügyis azt mondom, hogy minimális az esély természetes úton.

Amit én tennék, hogy nekállnék a lombikprogrammnak és közben ugyan úgy próbálkoznék a párommal. Őrült fájdalmak lehettek vizsgálat közben és elhiszem, hogy összetörtél. De lehet babád!! Ne add fel, kicsi lelkiföccs kell csak álj fel és csináld! A következő nekünk is lombik lesz már és egy pöttyet sem zavar! Kívánok sok sok erőt és kitartást!

Ui: a babánk dec. 24.én fogant!! Imátkozzatok is néha egy kicsit 😉

2015. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lombikkal simán lehet.
2015. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez a mi történetünk:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Én is nagyon rosszul voltam 2 hétig, akkor kaptunk időpontot a Kaáliba. Utána újult erővel indultam neki.

Álomból zokogva ébredtem, mert mindig újra lejátszódott az egész. :-(

2015. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mindkét petevezetékem elzáródott, lombik lett a megoldás.

1. lombik: 1 kislány

3. lombik: ikrek a pocakban

Esély van, csak meg kell találni az utat, és soha nem szabad feladni!!!

Sok sikert, mielőbbi babát kívánok!

2015. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nekem először is meg kell tanulnom újra pozitívan gondolkozni, mert most jelenleg mindent kilátástalannak látok. Legszívesebben 24 órát sírnék. Nagyon örülök a sikereiteknek. Remélem van valahol egy picurka, aki engem szeretne anyukájának. Semmire nem vágyom jobban. És most ezt az állapotot nagyon nehezen tudom feldolgozni. 😢😢😧
2015. jún. 25. 22:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerencse lehet a szerencsétlenségbe, hogy olyan problémával állsz szemben, amit lehet orvosolni. Ha csak fizikai meddőség áll a háttérben, akkor nagyon könnyen sikerülhet a teherbeesés a lombik programban (ha nem akarsz várni). Ha fiatal vagy és relatíve van "időd", akkor van Parádon a gyógyfürdben sztk-s alapon kezelés, ami megnyithatja a vezetőidet. (nagy sikerráta van) És műtéti úton is meg lehet nyitni a vezetőket.

Ha lehet egy tanácsom, ne használj többet tampont, mert az is okozója lehet az endometriózisnak. A tampon miatt a vér nem tud szépen kifolyni, és sajna a vele szállítódó endoetrium sejtek fura helyeken megtapadhatnak, így okozva az endometriózis betegséget. Persze ezt műtétileg el kell távolítani, mert termelhet hormont.

2015. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem műtétileg nem sikerült megnyitni. Az egyiket egyáltalán, a másikat alig-alig. De az is szinte teljesen zárt maradt. Az endometriozist eltávolították. Pár hónap múlva leszek 30 éves, 4 éve próbálkozunk és ez a diagnózis nagyon arcon csapot.
2015. jún. 26. 14:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalabb mar tudod, hogy mi a baj, es miert nem jott ossze evekig.

Szepen elmentek lombikra es bebabazodsz. :)

2015. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nekem azt mondták a Kaáliban, hogy a szemszögükből a legjobb problémám van, és hamar terhes leszek.:-)

Tudom, hogy nagyon nehéz, én is átéltem ezt. Most is görcsben van a gyomrom, ha eszembe jut, pedig már több, mint egy éve volt.

Kezdjétek el intézni a lombikot, hidd el jobban fogod magad érezni!

Drukkolok nektek!

2015. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!