Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire magas ez az LH és...

Mennyire magas ez az LH és FSH? Mit mutat?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az 5. napi hormon eredményeket és eléggé döbbenten állok előtte. Egy éve abbahagytam a PM gyógyszerem (hashymotót diagnosztizáltak 3 éve, akkor az antiTPO 360 volt, Tsh:7.6) és a mostani TSH: 1,54 lett, az antiTpo meg 120!! Értetlenül állok előtte, de ami jobban aggaszt, az az

LH: 14,67 IU/L, és

FSH: 12,13 IU/L,

ösztradiol: 148,6 pmol/l.

Leírom a többi értéket is, hogy aki ért hozzá, jobban áttekinthető legyen számára.

Prolaktin: 236,5 mIU/l (102-496)

Totál tesztoszteron: 0,960 pmol/l (0,278-1,73)

Inzulin: 91,9 mIU/l (2,6-24,9) Ez nem éhgyomri volt, nem tudom így értékelhető e?

Baba projekt miatt indultunk el ebbe az irányba, AMH-n is voltam, de még nincs eredmény. 39 éves vagyok, az idő bizony szorongat. Na meg ez az eredmény most... Sírjak vagy örüljek? :) Előre is köszi mindenkinek!



2015. júl. 23. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát komoly gondok vannak. Lehet, hogy merül ki a petefészked. Az inzulinod nagyon rossz még 60 perces terheltnek is rengeteg lenne.
2015. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van probléma de ne parázz be.Nekem 11,9 az FSH-m,gyógyszerrel simán van peteérésem,igaz babám még nincs,de nyugodj meg az orvosod tudni fogja hogy mit kell tenni.A TSH-d rendben lett.
2015. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Kedves első, tavaly volt 3 pontos inzulin terhelésem, akkor a 60 perces volt 26, azaz nem annyira kiugró. Most épp ebéd után 1 órával estem be vv-re, de ezek szerint ez így is gáz? Hát szép lesz.

Tipike, Ti mióta próbálkoztok és mit kaptál rá? Ezek szerint ha jól értem, nincs peteérésem a magas FSH miatt?

2015. júl. 23. 13:22
 4/8 Manka68 ***** válasza:

Ha ez nem egy rendes terheléses vérvétel, (ahol éhgyomri vérvétel, majd meghatározott mennyiségű cukoroldat elfogyasztása után egy óra és két óra elteltével nézik a cukor + inzulin értékeket), akkor az inzulinod értékelhetetlen. Nem lehet tudni mit és mennyit ettél előtte, így nem lehet meghatározni mennyi a "jó" inzulin és cukorérték. az LH és FSH ilyen magas értékei sajnos kimerülő petefészekre utalnak. :-( Úgy tippelem, az AMH értéked nem lesz túl magas. :-( Nehezebben leszel stimulálható, ha arra kerül a sor, de azért nem esélytelen.Egy babához elég egyetlen egészséges petesejt is, és azért annyit csak sikerül összehozni.

Ha már volt gondod a pajzsmirigyeddel, azt babaprojekt előtt, alatt, és a szülésig célszerű gyakran ellenőriztetni, akkor is, ha pillanatnyilag jó az eredmény. Nem érdemes kockáztatni.

2015. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia,mi sajnos 5 és fél éve próbálkozunk,clostit kaptam rá,és dphastont.Volt monitoros cikluskövetés,és akkor kaptam tüszőrepesztőt is,ovitrellt.Mindig van peteérésem a gyógyszerekkel,doki azt mondta amikor nem szedtem hogy anélkül is van.Lehet ez más okból is hogy ilyen lesz az FSH érték.De ne engem vegyél alapul.Én nem bvoltam még inszemen sem és lombikon sem és nem is biztos hogy szeretnék.Majd meglátom.Egészséges életmód,folsav és szépségviitamin,meg egy kis inozitol por.Ezekkel tartom magam karban és helyre áll a hormonegyensúlyom.Egyébként 35 éves vagyok.Viszont egy kedves ismerősöm nekem megnézte az értékeimet és az FSH-LH arányom nekem rendben van mert nem magasabb az LH,viszont neked igen,ami PCO gyanus jel.Nekem azt egyébként ki is zárta az orvos,volt méhtükrözésem és átjárhatósági vizsgálat is.Bármiben segíthetek szólj!Ha tudok,segítek is!És kitartás,semmi gond nem lesz. :)
2015. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem terheléses inzulin volt csak be volt jelölve a kérő lapon így gondolom megnézték.

Tipike jól jön ilyenkor minden segítség, akár jó akár rossz tapasztalat, már csak azért is, hogy mire minden lelettel visszamegyek a dokihoz felkészülhessek egy komoly beszélgetésre és fontos kérdéseket tehessek fel neki. Párom sperma eredménye is úton van meg még a 21. napi progi eredményt kell megcsinálni.

Rendeltem maca készítményt, ezt ajánlották a meddőségibe. Esetleg erről tapasztalat?

Már bánom hogy 2 évig húztam ezeket a dolgokat. 😒

Mégegyszer köszönöm és varom a lehetőségeket! 😊

2015. júl. 25. 08:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok volt. Sajnos az AMH értékem 0.1 lett :(
2015. aug. 3. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ne ess kétségbe. Nekem is 0,1 alatti AMH-m van, és spontán terhes lettem kétszer (miután a TSH és prolaktin értékem kezelve lett) sajnos vetélés lett mindkettőből immunbetegségből adódóan. Az alacsony AMH azt jelenti hogy kimerülőben van a petefészek, ez miatt nehezen stimulálható. Tehát, ha lombikban gondolkodtok akkor S.O.S. Mi azzal is próbálkoztunk és doki le akart beszélni róla, hogy ilyen értékkel nem leszek soha terhes, a lombik nem sikerült, nem tapadtak meg, de ezután lettem kétszer terhes. 12 körüli volt az FSH-m, de volt spontán peteérésem.
2015. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!