Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Másnál is ilyen lassan teltek...

Másnál is ilyen lassan teltek az események?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Évek óta szeretnénk babát a párommal, de nem jön össze. Tavaly kértünk időpontot a BMC-be, idén februárra kaptunk. Az egyik petevezetőmet kivették, de a másik átjárhatónak bizonyult. Nagy nehezen júliusra jutottam el oda, hogy csináltak egy inszeminációt, ami nem sikerült. A doki azt mondta, hogy nincs értelme több inszemnek, mert a páromnál kevés a mozgó sperma. Kérdeztem, hogy mikor menjek vissza, erre kaptam novemberre (!!) időpontot konzultációra (!!). Itt sokkot kaptam, mert konzultáció az inszem előtt is volt és amit ott elmondanak, azt akár telefonon is megtehetnék és nem kéne ennyit várni. Ráadásul utána a lombikot megelőző vizsgálatok még ki tudja, hány ciklussal nyújtják az időt. Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne gyorsítani a dolgokat? Ajánlották, hogy menjek a doki magánrendelésére, de így is elég sokba kerül ez az egész és vajon mennyivel lenne így gyorsabb?! Kérlek, hogy akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, ossza meg velem! Köszönöm szépen!
2015. aug. 24. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Kaáli intézetet tudom javasolni. Április elején kértem időpontot. Ápr 8-ra kaptam. 14-én uh és vizsgálatok. 16-án inszem. 20 hetes terhes vagyok. Itt pörögnek az események.
2015. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nálunk nincs probléma, mégsem jött össze a baba. 36 éves vagyok, ezért 3 inszemináció "kötelező" a lombik előtt. Április, Május, és Júniusra voltam inszemre előjegyezve az intézetbe. Augusztusra meg lombikra. Nem hittem, hogy elsőre sikerül, hiszen 5% esély körül jósolták... Itt olyan gyorsan mennek az események, hogy kapkodtam a fejem. Lehet, hogy a BMC olcsó, vagy ingyenes.... de nekem egy kapcsolatom és 3 évem ment el ugyanerre, hogy éveket kell várni egy időpontra, vagy a spermavizsgálat eredményére. Egy lánynak innen a gyakoriról ajánlottam a Kaálit, neki már meg is csinálták ebben a hónapban a lombikot. Szeptemberre volt időpontjuk a TB által finanszírozott lombikra, de a lány nem akart várni, így megcsináltatta most augusztusban fizetősen a lombikot. Ha kérdésed van szívesen válaszolok
2015. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor Te nem TB alapon mentél a Kááliba?
2015. aug. 24. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
De TB alapjon mentem. Uh ingyenes és a hcg vérvétel is. Az inszem fizetős az volt 45 000 forint. Nekem megéri, hogy babát várok. A lombik lett volna ingyenes. De hála az égnek arra nem került sor....
2015. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Viszont, ha nektek úgyis csak a lombik tud segíteni, akkor mindegy, hogy a Kaáliba mész vagy vársz a BMC-re. Mert a lombik az ingyenes a Kaáliba is. Mármint TB alapon megy. Igaz a gyógyszerek és az injekciók kb 100 000- 150 000 ciklusonként, ami sajnos nem olcsó, de ezt mindenhol ki kell fizetned. Mind a Kaáliba, mind a BMC-be.
2015. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fura sajnos. Szinten a BMC-be jarunk, májusban voltunk eloszor, augusztus 6-an volt inszeminacio:( sajnos nem sikerult, de idoben sokkal gyorsabban haladtunk.


Ki az orvosod?


Nekunk Zeke. Azt mondta, hogy max. 3 inszemetcsinal, utana azonnal lombik.

2015. aug. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Igen, tudom, hogy TB alapon is sok pénz, mivel az injekciókat meg kell vennem, ezzel számoltam is, de ennél többet nem tudunk kifizetni. Amúgy gratulálok Neked a babádhoz, nagyon sok boldogságot kívánok!
2015. aug. 24. 21:34
 8/10 A kérdező kommentje:

#6/7

Nekem a Szűcs az orvosom, de nem ezen múlik, az asszisztensnőtől kellett időpontot kérnem, és ha más orvoshoz kértem volna, akkor sem tudott volna korábbit adni. Én csak nem értem, hogy miért kell ez megint, amikor az inszem előtt volt konzultáció. Nektek hogy alakult ilyen gyorsan? Nálunk eleve a vizsgálatok és a laparoscopia (nálam ez volt hsg helyett)eltartott április végéig, ott kellett kérni konzira időpontot, ami június végén volt. Azt hittem, gogy inszem után hamar következik a lombik és nem kell sokat várni.


Szurkolok, hog a következő inszem sikerüljön Nektek!

2015. aug. 24. 21:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm én is szorítok Nektek. Azert megkérdezheted a Kaálit hogy ott TB alapon mikorra van időpont. Nem fizetsz nàluk sem plusz pènzt.
2015. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Meg is fogom kérdezni.
2015. aug. 25. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!