Nem ertettek meg, hogy mit szeretnek vizsgaltatni, vagy tenyleg butasagot kertem?

Figyelt kérdés
Volt egy nem fejlodo terhessem,amit mutettel kellett befejezzenek. Nem tudni mitol. Utana olvasva egy par dolognak, mert a doktor ur nem nagyon ajanlott vizsgalatokat, megnezettuk az rh-nkat. enyem rh-, a parome rh+. Ha jol ertettem az olvasottakbol, ilyenkor a magzat rh+ lesz, abortusz utan is talalkozik az en es az o vere..ellenanyagot termel az en szervezetem...abortusz utan kellene anti D injekcio. Mivel nem kaptam anti D injekciot, gondoltam, nezzek meg egy vervizsgalattal, hogy van-e a szervezetemben az a bizonyos ellenanyag. Le is vettek a vert, majd telefonon ertesitettek, hogy ha nem vagyok ujbol terhes, nem neznek ellenanyagot. Kerdesem : tenyleg nem termelodhetett az abortusz utan ellenanyag, es azert nem vizsgaljak ki, vagy ha termelodott, mar nincs bennem es nem jelent veszelyt, vagy ez hogy van?? Megkoszonom a valaszaitokat!
2015. aug. 26. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha párod Rh+, akkor még mindig lehet +/+ és +/- is. Utóbbi esetben 50% az esély, hogy a magzat is Rh+ volt, előbbi esetben biztosan az. Ugyanakkor ha a véretek nem keveredett az abortusz során, nem került a te szervezetedbe a magzat vére, akkor a te tested nem kezdett el ellenanyagot termelni. Erre is van esély. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy benned ellenanyag termelődik.

Az a bizonyos injekció, amit az abortusz után kapnod kellett volna, csak 3 napon belül fejti ki hatását (az a hatása, hogy nem engedi a szervezeted ellenanyagot termelni), tehát most már felesleges beadni.

Te egyáltalán nem vagy veszélyben. Se most, se a múltban, se a jövőben.

Veszélyben a következő baba lehet, ha Rh+ lesz, mivel a szervezeted ellenanyaga (feltéve ha van!), akkor megtámadhatja a magzatot. Ezért mondták, hogy ha terhes vagy, megvizsgálják a véred, hisz akkor tudnak védekezni ezellen a támadás ellen. Ha nem vagy terhes, per pillanat semmi tennivalód nincs.

Azt ugyanakkor nem értem, miért nem csinálták meg a vizsgálatot, ha kérted, és ha az orvos vett is le vért. Ráadásul gondolom előbb-utóbb szeretnétek babát, és akkor aktuális lesz a kérdés. Szerintem egyelőre nyugodj meg, legközelebb mondd el az orvosodnak a telefont, kérdezd meg, van-e mód mégis a vizsgálatra. Ha azt mondja most nincs, akkor viszont a következő terhesség elején kérd újra. Addig úgysem történhet semmi baj :)

2015. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért nem csináltak meg, utolsó, mert értelmetlen, ha nem terhes. Felesleges penzkidobas.
2015. aug. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Ha kérek és fizetek egy vizsgálatot, akkor ne egy laboros döntse el, hogy mire költöm a pénzem. Nem értem ezt a hozzáállást, miért kell megvárni, hogy megtörténjen a baj, ha meg is lehet előzni? Sajnos ha a babád rh pozitív volt, és keveredett a vére a tiéddel, anti D nélkül a következő pozitív babát komoly veszély fenyegetheti.

Úgy tudom, nem terhes állapotban is meg tudják csinálni a tesztet. Ki tudják mutatni, történt-e baj az első terhesség során. Ha igen, akkor a következőnél nagyon oda kell majd erre figyelni. Ne hagyd magad, ennek érdemes utánajárni.

2015. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szó nem volt róla, hogy maganorvosnal lett volna és maganlaborban kérte volna a vizsgálatot, Manka. Ott nyilván megcsinaltak volna. A tb viszont nem erre való.
2015. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaitokat. Pont ezert szerettem volna kivizsgaltatni, hogy nem tortent-e akkor baj, es, igen, szeretnenk babat minel hamarabb, es hogy keruljuk el a bajt, legalabbis ami tolunk telik. Maganorvosnal, maganrendeloben voltam, kifizettem a vizsgalat arat!/Romania/ Elmondtam, hogy nem vagyok terhes, csak ki szeretnem vizsgaltatni az elobbi terhesseg elvesztesenek az okat, amennyiben lehetseges. A mutet aprilisben tortent, a napokban ujra probalkoztunk, mar csak remenykedni tudok a joban. Meg lenne egy kerdesem: ha a kovetkezo terhessegnel az ellenanyagot hamar eszreveszik, tortenhet-e ujabb baj? Koszonom, hogy irtatok.
2015. aug. 27. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha teherbe esel, az első vizsgálatok között lesz rh antitest szűrés. Ha pozitív, kapni fogsz rá gyógyszert. Semmi gond nem lesz.
2015. aug. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) koszonom szepen
2015. aug. 27. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!