Hogyan mondjam el neki? (Lombikos barátnő)

Figyelt kérdés

A barátnőm már gyerekkora óta tudja, hogy nem lehet babája természetes úton. Pár hét múlva mennek a harmadik lombikra, azt mondják nekik, most már nagyon jó eséllyel pályáznak a sikerre. Nagyon megérdemelnék!!!


Erre itt vagyunk mi: megbeszéltük, hogy lassan jöhet a baba, úgyhogy áprilisban abbahagytam a gyógyszert, megszakítással védekeztünk. Múlt hónapban "csak úgy" próbaként benn maradt a férjem, és halvány pozitívat teszteltem. Első hónap, első alkalom... Örülök, de fogalmam sincs, hogy mondjam el a barátnőmnek! Ő is örül majd nekem, de nekik még mindig nincs :( Arra gondoltam, megvárom az első normális UH-t, mert még csak 4 hét fele járok, ha 3 hét múlva lesz szívhang, akkor szólok. Szerintetek?


2015. szept. 4. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Hat teljesen aterzem a helyzeted! Kozeli rokonomek, kb nemsokkal azelott kezdtek babaval probalkozni, hogy nekunk veletlenul besikerult az elso meglepibababank, mi is terveztuk ugyan, de megszakitassal vedekeztunk meg, es hat, sikerult. Ennek mar tobb mint 5 eve! Naluk kozben kiderult, hogy gondok vannak, es termeszetes uton nem tud teherbe esni. Megfelelo kezelest kapott, tokeletesek lettek az eredmenyeik, megsem sikerult meg lombikkal sem teherbe esnie. En kozben szultem megegyet, ok tovabbra se adtak fel a probalkozast, vegig pozitivak maradtak, pedig az utolso elotti lombik meg sikerult is, csak par hetesen elvetelt. Nekem 10 hete derult ki, hogy jon a 3. baba, anya pedig egy nappal a terhesseg megallapito uh utan mondta el, hogy aznap derult ki hogy nekik a mostani lombik se sikerult. En azt mondtak neki, hogy tartsuk meg titokban, en ereznem magam kellemetlenul, ha kiderulne, hogy nekunk mar a 3. jon. Igy nem is beszeltunk rola senkinek, de par napja anya veletlenul elkottyantotta a rokonek testverenek, es hiaba tette hozza, hogy titok, 2 perc mulva mar az anyjaek (edesanyam testvere) hivtak anyut sirva, hogy miert kellett titokban tartani. Persze egyeb dolgokat is mondott, de inkanb a duh beszelt belole, hogy haragszik a menyere, amiert nem tud a fianak gyereket szulni, es miert nem kepes otthagyni, hatha valaki massal osszejohetne az unoka. Szoval ezekutan tuti mar a szoban forgo par is tudja, nem akartuk, mert anya beszelt veluk, miutan kiderult a sikertelenseg, azt mondta, most omlottak ossze, es mostmar nem tudjak hogyan tovabb. Mi meg pont ezert probaltuk meg titkolni. Nem tudom, hogy ezekutan hogy erezhetnek, nem hivtak fel, ha tudjak is. De tuti, hogy a baratnod is, ugyan veled fog orulni, de cefetul rosszul fogja erezni magat. En lehet varnek meg par hetet a bejelentessel a helyedben.
2015. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én a másik oldalról tudok véleményt nyilvánítani, mert én is hasonló helyzetben vagyok: 5 éve várunk a babánkra, eljutottunk a lombikig, de az utolsó pillanatban kiderült, hogy arra is alkalmatlan vagyok. Közben a kolléganőim, a legjobb barátnőm is teherbe estek, és a tesóméknál is jön a baba, a rokonságban ezen a nyàron született 3 baba is... Nem mondom, hogy ilyenkor nem érzem még nyomorultabbúl magam, de sosem sajnáltam senkitől és nem irigykedtem ràjuk, mert nekik sikerült. Tulajdonképpen az a normális és átlagos amin ők mennek keresztül. És mindig örültem amikor elmondták, és nem kerülgettek, hogy ne bántsanak meg, mert úgy is kiderül és nekem rosszabbúl esne, ha sajnálatból nem mondanák el.
2015. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
20 hetes terhesen elvetéltem...."Barátnőm" a kórházba behozta az ultrahangképét...Na akkor összeomlottam, érzéketlenségnek tartottam. Amikor megmutatta, elsírtam magam, meg is sértődött, hogy miért nem örülök vele. előtte nap szültem meg egy halott babát..
2015. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a másik oldal vagyok. Elég nagy a baráti körünk, és már harminc fele mindenki belevágott a gyerekvállalásba. mindenkinek sikerült is, csak nekünk és a legjobb barátnőméknek nem. Mi mindig is egyszerre akartunk terhesek lenni, sokat beszéltünk róla, milyen jó lenne. neki mégis előbb sikerült, spontán, és ezt valaki mástól tudtam meg. Már többen is tudták előttem. Persze megértettem hogy kimélni akart, de akkor is rosszul esett, és még jobban azt éreztem, hogy de rossz nekem hogy sajnálnak.

Szóval ha még nem akarod elmondani érthető, de arra vigyázz hogy ne mástól hallja meg a jóhirt.

2015. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy méhen kívüli terhességem, amibe majdnem belehaltam. Azóta várom, hogy legyen baba, de nem jön. Közben 2 barátnőmnek is lett és imádom őket.

Kicsit rossz volt amikor megtudtam, de szerintem rosszabb lett volna, ha véletlenül mástól tudom meg. Az egyik amikor elmondta, hogy babát vár előtte 4 nappal vetéltem el. Persze Ő ezt nem tudta.

2015. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a másik oldalról vagyok. A mi babánk 2,5 év várakozás után sikerült lombikkal és azalatt a 2,5 év alatt én nem akartam tudni senki terhességéről. Én nem tudtam velük örülni, ez az igazság, ezért én mindent megtettem, h ne jussanak el hozzám a hírek és a környezetem is volt olyan rendes, h megkíméltek a babahírektől. Persze, teljesen nem tudtam elzárni magam ezektől a dolgoktól, aki terhes lett, annak természetesen gratuláltam, mert így illik, de ennyire futotta tőlem akkor, örömre már nem, mert minden egyes "jó hír" az én szerencsétlenségemre emlékeztetett, szembeállított a saját kudarcommal, mintha minden egyes esettel azt mutatta volna meg a sors, h mi az, ami nekem soha nem fog sikerülni. Én így tudtam átvészelni ezt az időszakot ép ésszel.
2015. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocs az offért

3-as a barátnőd egy utolsó paraszt :-( sajnálom :-(

2015. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jó barátnők vagytok, akkor inkább szerintem meg kellene mondani neki minél hamarabb.
2015. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!