Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy gyógyszer mellett...

Pajzsmirigy gyógyszer mellett merjem vállalni a terhességet?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van. Nagyon erős hajhullásom miatt derült ki, hogy pajzsmirigy működési problémám van, több mint egy éve. Azóta szedek letroxot emiatt. Nem beszéltünk az orvossal erről, mert fel sem merült bennem, de most mégis úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egy 3. babát. Lehetséges ez emellett a gyógyszer mellett? Van speciális teendőm?
2015. szept. 9. 09:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen attól félek, hogy ártok a babának.
2015. szept. 9. 09:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk első körben beszélj egy orvossal...
2015. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezt a kezelőorvosoddal kellene megbeszélni, nem laikus fórumon, ahol kis valószínűséggel fordul elő nőgyógyász, endokrinológus.
2015. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
oké. gondoltam, hogy esetleg van itt valaki, aki szedi ezt a gyógyszert, és nála felmerült a lehetőség. Ugyanis a dokim pillanatnyilag nem elérhető.
2015. szept. 9. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet mellette gyereket vállalni, csak érdemes már a gyerekvállalás előtt konzultálni a dokival, mert lehet, hogy állítani kell az adagon a terhesség előtt/alatt.
2015. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is letroxot szedek. Most 23 hetes terhesen nincs egyéb teendőm, mint magasabb dózisban szednem a gyógyszert. A babával minden rendben. Annyira hívta fel az endokrinologus a figyelmet, h amint pozitiv lesz a terhességi teszt jelentkezzek, mert a magas, tsh 2,5 felett az első harmadban vetélést okozhat. Amint terhes lettem 1,5 -szeresére emelte az adagom, egyébként semmi mást nem kellett tennem. Nálunk ő a második baba, az elsőnél nem volt ilyen problémám. Remélem sikerült segíteni.
2015. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én Letrox/Euthyrox mellett szültem 3 gyereket. Szóval lehet, csak nagyon fontos, hogy teherbeesés előtt jól be legyen állítva a tsh. Én a helyedben nem próbálnék meg teherbe esni mielőtt az orvos nem engedi.
2015. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
végig szedtem a letrox 50 mcg-ot a terhességem során. egészséges kisfiam született. ha leállna a gyógyszer alkalmazása akkor vetéléshez vezethet.
2015. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem most 50 mikrogrammot kell, annyit mondott az orvos, hogy terhesség alatt valószínűleg emelni kell majd az adagot
2015. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 125 mg-ot szedek. Vállalhatod a babát nyugodtan.Én mikor terhes lettem rohantam az orvoshoz azonnal hogy most mi lesz? De csak gratulált, és mondta hogy akkor ad egy időpontot. Kaptam is 1 hónap múlvára. Semmi probléma nem volt, Én reagáltam túl. Szednem kellett a gyógyszert továbbra is, és azóta is. Szülés után kellett 3 havonta járnom egy évig.
2015. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!