Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Így Van esély a terhességre?...

Így Van esély a terhességre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Késik a menstruációm már egy hete, 3 nappal ez előtt lett két nagyon halvány pozitív tesztem(xepil) de ma reggel negativ volt a clerablue teszt.. Elmentem orvoshoz megvizsgált hüvelyi uh-val és kiderült,hogy PCOS vagyok. Szóval lehet az miatt késik (kimarad) a menstruációm.(nem látott terhességre utalo jelet,de azt mondta az is lehet még nagyon fiatal a terhesség) De akkor ha nem terhesség miért fáj feszül a mellem egyre jobban? Es miert volt két nagyon halvany pozi után negativ a teszt napokkal később? Valaki segítsen :/(semmi arra utaló jel nincs,hogy meg akarna jönni)
2015. szept. 11. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak az idő döntheti el. A PCOS nem jó jel, sajnos. Kezeletlenül meg pláne nem. Olvass utána és mielőbb kezd el a hármas kezelést!


A babába én nem élném bele magam a helyedben, mivel 1 hét késéssel sincs kézzel fogható bizonyítékod rá. De ha mégis az lenne, akkor is életbevágó, hogy kezeld az alap problémát, az inzulinrezisztenciát!

2015. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:) utána olvasok ennek a dolognak, igazából még nem akarok mindenáron babát eleg fiatal vagyok meg de ugy vagyunk vele ha jön az se baj :) Az orvosom azt mondta hétfőn derül ki a vérvételbol,hogy terhes vagyok-e és ha nem akkor fogamzásgátlóval kezelni lehet a PCOSt de azt olvastam hogy ez csak elfedi a problémát,és később ha már szeretnék babát akkor az is lehet,hogy nagyon nehezen jön csak össze. Ezért nemtudom mennyire jo ha fogamzasgatlot kezdek el szedni rá.
2015. szept. 11. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jó a fogamzásgátló. Én is ezen a ponton szúrtam el a dolgot annak idején. Azt hittem, minden orvos tisztában van ezzel, és akezeléssel, és NINCS! 4 évem ment el arra, hogy így félrekezeltek és a tüneteim közben csak súlyosbodtak. Hullani kezdett a hajam, tele lettem cisztákkal, és sorolhatnám reggelig. Ne engedd ezt meg! Keress endokrinológust, csatlakozz a Facebook-on a PCOS/IR hitelesen csoporthoz, ott ajánlanak a lakóhelyedhez közel levő jó orvost, és segítenek a feltöltött anyagok abban is, hogy megfelelő kezelést kapj! Tanulj, mert sajnos sok orvos nem halad a korral! NE szedj fogamzásgátlót!
2015. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy figyelmeztetsz,akkor mindenképp utana járok a dolognak és keresek más lehetőséget a fogamzásgátló helyett! Azt nemtudod esetleg,hogy ha a PCOS miatt kesik ebben a hónapban akkor ugye az azt jelenti ha jól tudom hogy nemvolt peteérésem, de akkor miert faj feszül ennyire a mellem vagy ez mástól is lehet? És ha következő hónapban megjön a vérzés akkor bizos,hogy volt peteérésem is? Bocsi ha hülye kérdés nemnagyon vagyok még jártas ebben.
2015. szept. 11. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz nyugodtan. A PCOS úgy tudom gyakran jár együtt hormoneltolódásokkal. Nekem magas prolaktin szint miatt feszült a mellem. Gyógyszerrrel (bromocriptin) kellett csökkenteni. Az, hogy néha van mensid, nem jelenti, hogy ovuláció is volt abban a ciklusban. Érdemes ovu tesztelni, ha ezt látni szeretnéd.
2015. szept. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát most kicsit megvagyok ijedve.Mert ma amikor mentem az orvoshoz egyáltalán nem szamitottam erre.:/ amúgy az lehet hogy jo kezelessel életmód válltással teljesen meg gyógyuljak? Vagy ilyen nincs? Csak néha lesz peteérésem néha nem és vagy osszejon később a baba vagy nem? :(
2015. szept. 11. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem gyógyítható. Megfelelő kezeléssel a tünetek elmúlnak vagy enyhülnek, a ciklus jó eséllyel normalizálódik, a hormonok helyreállnak. De el nem múlik. Ha nem tartod a diétát és mozgást, akkor vissza fog térni. Az oka az inzulinrezisztencia. Ez kezeletlenül korai cukorbetegséghez is vezethet. Www.pcos.hu

A babavárás egy dolog, de az életminőséged sem mindegy,babák után. Ezért fontos hogy tanulj róla. Nem átmeneti probléma.

2015. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem semmilyen tünetem nincs (még) se pattanás de hajhullas elhizva sem vagyok egyáltalán.de Tudom hogy később még jöhetnek a tünetek.Nagyon szépen köszönöm hogy időt szántál a kérdésemre :)
2015. szept. 12. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!