Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehetséges hogy állitólag...

Hogy lehetséges hogy állitólag jó a progeszteron szintem (21. napon 59) és mégis barnázom mensi előtt 5-6 nappal és a PMS tünetek is jelentkeznek. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, mert nem jön a baba 2 éve. Igaz a páromnál sincs minden rendben, de nincs kizárva nála a spontán megtermékenyités. Eddig két lombikom volt. Az zavar a legjobban, hogy nálam nem találtak semmit. Mégis itt van ez a pms, és barnázásos sztori. Mi van, ha mégis megtermékenyül a pete, le is megy, de végül nem tud megtapadni, mert a progeszteron visszaesik? Érzem minden egyes hónapban, hogy ez a mensi előtt egy héttel már érzem a mensest. Érzem hogy esik le a progi. És félek attól, hogy magasról tojnak rám az orvosok, mert leragadtak a barátom sperma gondjánál, és ezt igy simán rábélyegezték az esetünkre, hogy ezért nincs spontán babánk, és csak tolnak bele a lombikokba, holott lehet csak ezt az egy dolgot kéne helyretenni nálam, és ha nem is egyből, de előbb utóbb sikerülne spontán.


Mit csináljak házilag, vagy valahogy, hogy ezt a problémát kiküszöböljem orvosi segitség hiányában? Létezik hogy a hormon eredmény nem mutat eltérést (bár nem tudom hogy ez az 59 mennyire hires arról hogy ez jó értéknek számitson, vagy csak egy gyenge közép?) létezik, hogy mégis van progeszteron hiányom, és amiatt barnázok, és nem tapad meg a baba? Merthogy általában erre az orvosok csak legyintenek.


gondolkodtam palástfű teában, van is itthon, meg womens krémben, van még ötletetek, hogy mit tehetnék az ügy érdekében, hogy ne barnázzak és ne pms-ezzek mensi előtt 5 nappal?



2015. okt. 24. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyet, IR-t, átjárhatóságot néztek nálad?
2015. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
persze néztek. állitólag semmi bajom, legalábbis azt mondják hogy az még jó. :( komolyan már jobban örülnék neki ha kiderülne végre valami.
2015. okt. 24. 16:11
 3/8 A kérdező kommentje:
na már csak azért is, mert előtte is volt egy 7 éves kapcsolatom, abból se lett gyerek. Nem létezik hogy eddig akikkel voltam férfivel a 37 évem alatt (szám szerint kb 5-től lett volna esélyem teherbe esni) egyiktől se lettem soha terhes. A mostaninál igazolt, hogy vannak gondok, de teljesen lehetetlen az se.
2015. okt. 24. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A hormonleleteidet nőgyógyász vagy endokrinológus értékelte ki?


Mert pl: az én TSH értékem a nőgyógyászom szerint teljesen jó, még az endokrinológus szerint nem jó a teherbe eséshez, és adott rá egy minimális hormonpótlást.


Ha semmi más nem válik be, sok helyen olvastam, hogy a premens tabletta megszünteti a mensi előtti barnázást!

2015. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

jogos a kérdésed. Igen a nőgyógyász-lombikos orvos rávágta az inzulin meg pajzsmirigy értékeimre hogy jó az úgy. utána elmentem endokrinológushoz (Naszi) és ő meg azt mondta hogy nem teljesen jó, meg hogy a jód is visszanyomhatja a tsh-t, ami eredetileg magasabb lenne. irt fel letroxot (5o mg) meg nem eszek cukrot meg jódot, meg mozgást irt még elő. inzulinomnál az a fura, hogy az első értékem elég magas, 8,1, majd 6o percesnél 34, de hogy visszamegy a 12o-asnál 2o-ra, és erre azt mondták hogy jó. cukor: 5,2 6o: 6,1 12o: 5,3.


tsh: 1.79mIU/l

ft3. 4,7 pmol/l

ft4: 2o,55 pmol/l

SHGB: 79,2nmol/l

dhea: 4,7 umol /l

anti tpo: kisebb mint 5


fsh 9,6 IU/L

lh 4.o IU/L

prolaktin: 434 mlU/l

ösztrodiol: 165 pmol/L


progeszteron nmol/L

2015. okt. 25. 12:52
 6/8 A kérdező kommentje:
amit nem értek, az az, hogy mi a különbség a sárgatest elégtelenség, és a progeszteron hiány között. ?... mert ugye a progeszteronhiány az amiatt van, hogy elégtelen a peteérés, és igy nincs rendes tüszőrepedés, vagy ha van is elégtelen, igy nem lesz sárgatest a visszamaradott tüszőből, igy az nem termel porgeszteront. oké, hogy progeszteron pótlással megoldható a probléma, de én azt nem értem, hogy ha már eleve elégtelen a peteérés folyamata, igy a sárgatestképződés is, akkor nem biztos hogy elég a progeszteronpótlás, hiszen rendes peteérés, petekilökődés sem volt. Nekem valami olyan gyógyszer kellene szerintem, ami a peteérést kicsikét felturbózza, igy az elégséges lesz, és akkor lesz elég sárgatest és progeszteron is. Neten keresgélek, hogy mi lehet ez a két dolog között a különbség. ha tudsz erről bővebben, azt megköszönném.
2015. okt. 25. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem a progeszteronnal nincs gond. Legalábbis a leleted alapján.


Sajnos a cukorhoz nem értek. DE! Nem emelkedett kissé a prolaktin szinted? Mennyi a leleten a referencia érték?

2015. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy az emelkedett prolaktin szint sokszor gátolhatja a teherbe esést.
2015. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!