A progeszteron hiánynak milyen tünetei vannak? Hogyha van peteérés akkor van sárgatest hormon is attól még lehet, hogy nem termel elég hormont?

Figyelt kérdés

2015. dec. 8. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem annyi volt a tünefe hogy menszi első es utolsó napjain barnàztam így 6-7 napig istartott de mivel lènyegèben mindig ks ilyen volt nem gondoltam semmi rosszra. 2 èv volt mire sikerült a baba 8hetesen elvetèltem, majd 1èvre rà 6-7hetesen terhes lehettem mikor újra elkezdtem kicsit vèrezni, akkor elmentem itthon egy orvoshoz aki elmagyaràzta hogy a menszi tüneteim is sàrgatest hormon problèmàt jeleztek, így szednem kellett külön 12hètig.
2015. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze, ezt hívják sárgatest elégtelenségnek. Lehet olyan pl., hogy a sárgatest nem termel elég progeszteront, meg olyan is, hogy jól indít, de hamar kimerül és elhal. Leginkább vérvételvelből lehet ezt objektíve kideríteni, de megfigyelhető jelek lehetnek a mensi előtti több napos barnázás, vagy a túl rövid luteális szakasz.
2015. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem most egy hete volt halvány pozítiv tesztem, de nem akart erősödni, 5. héten mentem dokihoz de előtte egy nappal elkezdtem barnázni. A diki nem látott petezsákot csak 15 mm sárgatestet és mondta hogy valami gond volt mert ugye nem tudott beágyazódni a baba, és rá egy napra megis jött:( Eért kérdezem, hogyha látott sárgatestet akkor ez ugye nem okozhatta azt, hogy nem ágyazódott be, mert valami elindult mert a tesztek mutatták. A mellfeszülés a progeszteronnak van összefüggéseben? Hogyha feszül meg érzékeny a mell akkor van úgy mond elég progi? Persze majd most megyek egy hormonlaborra is :(
2015. dec. 8. 12:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Sárgatest mindenképpen kialakul tüszőrepedés után, a létrejötte teljesen független a teherbeeséstől. Ha létrejön terhesség, akkor nem hal el a sárgatest, hanem tovább dolgozik, hogy ne váljon le a nyálkahártya. A megtermékenyülések nagy százalékban nem végződnek végül terhességgel, sok "hiba" jöhet szóba, osztódási probléma, beágyazódási gond, stb., de ez önmagában véve természtes jelenség, nem kell belőle egyből progeszteronproblémára gondolni. A mellfájás nem mércéje a progiszintnek, csak a laborvizsgálat. Sajnálom, ami történt, de ne keseredj el, új ciklus, új esély!
2015. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálad most valószínüleg nem a progeszteron miatt halt el a terhesség, nekem is kevés a progeszteron és mensi előtt egy héttel barnáztam már, ez volt a jele. Erre elkezdtem szedni a barátcserjét, 2 hónapja szedem, előző hónapban már csak 3 nappal előtte barnáztam, ebben a hónapban még van másfél-2 hetem mensiig, kíváncsi leszek, hogy most mennyi lesz a barnázás, de remélem, már nem lesz egyáltalán.
2015. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én mensi előtt nem szoktam barnázni és a melleim sem szoktak fájni.Csak valahol azt írják hogy ha van mellfeszülés akkor jó a progi úgymond ha nincs feszülés az is gond:( Második clostis hónapom volt ez, most nem szedek ebbe a hónapba clostit.Remélem, hogy lesz peteéresem is. Mert az ovu teszteken megjelenik a második csík is de mégsem annyira erős vagy erősebb, de még is volt peteérésem, már nem tudom hogy higyjek-e a tesztnek is!
2015. dec. 8. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt mellfeszülés mégsem jó a progom. De ez későnni terheségi héten okoz gondot, tehàt nem a beàgyazòdàskot, hanem 6-8héten
2015. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

És annak mi lehet az oka, hogy nemtud beágyazódni vagyis elkezdődik de nem fejeződik be a folyamat?

Nekem fél éve volt egy középidős vetélésem ahol az ok nem derült ki minden rendben volt még is megtörtént a baj és most fél év után "jött volna újra össze" de mégis itt hagyott:(

2015. dec. 8. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Genetekiailag nem volt rendben valószínűleg, ezt a szervezet nem engedi beágyazódni. Bocsi, hogy így fogalmazok, de inkább még most, mint később... tapasztalat...
2015. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze jobb így az tény. De itt a petesejt nem lehett jo vagy osztódási hiba? Tudom hogy kb ezt egy genetikustól kellene kérdeznem, csak hátha valaki többet hallott már ezekről a dolgokról.

Vagy lehet férfi oldalról is hiba ( nem jó minőségű sermium)?

2015. dec. 8. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!