Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS, IR-es kérdésben járatosa...

Fodormenta kérdése:

PCOS, IR-es kérdésben járatosak, elemeznétek a 3. napi hormonsor eredményemet?

Figyelt kérdés

Ultrahangon mindkét petefészkemben sok apró cisztát látott a nődoki, ezért javasolta a vizsgálatokat, egyelőre ezek vannak meg. Szerintetek szabad-e ilyen értékekkel próbálkozni? (Egy éve várunk a babára, nődokimat még nem tudtam elérni, és érdekel sorstársak véleménye is)

TSH 2,620 mIU/l

FSH 7,4 IU/L

LH 5,1 IU/L

Prolactin 291,0 mIU/l

Progeszteron 1,81 nmol/l

Ösztradiol 177,5 pmol/l

Tesztoszteron 2,450 nmol/l

Kortizol 405,3 nmol/L

DHEA-S 4,96 umol/l

Az éhgyomri Glukóz 5,3 mmol/L és az inzulin 11,8 mIU/L, így a HOMA index 2,78, ami a papír szerint 2,5 fölött valószínűsíti az inzulinrezisztenciát.

Sajnos terheléses cukor+inzulinvizsgálatra eddig nem kaptam beutalót, jan.6-ra van időpontom a belgyógyászhoz, most csak annyit tudtam elérni, hogy kapjak beutalót a 21.napi hormonsorra.



2015. dec. 10. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A tsh-d sok a babahoz, 1-2 kozott szoktak mondani, hogy normalis, de inkabb 1,5 korul. Lh-fsh aranynak 1:1-nek kene lennie, ez is sajnos a pcos-t erositi. Az ehomi inzulinod nagyon magas, tehat az IR 100% jo lenne kicsikarni egy terheleses cukor inzulin vizsgalatot is, majd azzal egy normalis endokrinologust felkeresni, mert ezek a tenyezok sajnos nagyban gatoljak a teherbeesest, vagy egy esetleges terhesseg megtartasat, es kihordasat :-(
2015. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az első hozzászólóval!

Az, hogy a FSH nagyobb, mint az LH nem utal PCOS-re. Ha az Lh nagyobb, mint az FHS az utal rá! Nekem is kicsit több volt az FSH-m, mint az LH értékem, és semmi bajom. Persze ez nem zárja ki a PCOS-t, de ne keressünk ott bajt, ahol nincs (LH-FSH arány a Te esetedben)


A TSH kapcsán megoszlanak a véleményem. Szerintem a 2,6 nem vészes. Az én endokrinológusom 2,5 alatt tartja jónak a babához.


A cukorhoz nem tudok hozzászólni, nekem azzal nem kellett foglalkozni.

2015. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!Az IR sajnos tényleg valószínű, annak már utánanéztem, hogy diéta meg mozgás segít,esetleg gyógyszer. PCO-ra meg avivázom, ill. sportolok még azon kívül is. Viszont azt nem tudom, mivel lehetne a TSH-t lejjebb vinni. Holnap kapok 21.napi hormonsorra beutalót, remélem ráírják a terheléses cukor-inzulint, amit kértem.
2015. dec. 10. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a tsh magas.

Gyógyszer van rá,endokrinológus írja fel.

2015. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
már a 0 perces inzulinod is magas,ez tuti ir lesz.
2015. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!