Szerintetek van esélyem a teherbeesésre?

Figyelt kérdés

PCOS-em van, és valószínű az IR is, majd most fogok vércukormérésre menni. Nagyon nagyon ritka a mensesem. Párommal évek óta védekezés nélkül élünk nemi életet, de eddig nem sikerült teherbe esni, tény, hogy eddig nem is terveztem. Most azonban már szeretnék babát.

Elkezdem a CH diétát újra. Tavaly tavasszal 2-3 hónapig tartottam,( minimális cukor, teljeskiörlésű lisztek, lassú CH-k, sport heti 2-3 alkalommal), és a diéta és a fogyás (kb. 8-10 kg) hatására a mensesem magától megjött, bő vérzésem volt, mint régen. Majd kb. 40 napra rá ismét megjött, ugyanolyan bő vérzésem volt. Aztán sajnos abbahagytam a diétát, azóta sem volt mensesem...

Jövőhéten doki tanácsára elkezdem inni az inofolicot is, napi kétszer.

Szerintetek van esélyem teherbe esni? És akinek van tapasztalata, kb. mennyi időre lesz szükségem?



2016. jan. 30. 22:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozzatok még.DRUKKOLOK!
2016. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Azon vagyunk! :) Nagyon jó lenne, ha már őszre teherbe tudnék esni, persze az is jó lenne, ha 1-1,5 éven belül sikerülne.

2016. jan. 30. 22:52
 3/25 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb amit tehetsz az a fogyás, diéta betartása és a sport. Minden szempontból ez a legjobb. Szerintem a gyógyszer is csak akkor kellene, ha ezt elkezded megint és 3 hónap múlva sincs eredménye.

Igen, van esélyed teherbe esni, ha 40 napos lesz a ciklusod akkor is.

2016. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező !

Én egy 12 hetét betöltő kismama vagyok! A pici a pocakomban teljesen egészséges és en is teljesen jól vagyok! Szeretném veled megosztani az en történetem ! 17 éses korom óta PCOS betegségben szenvedtem a havim kb egy évben 1-2 volt. Majd 10 evvel később eldöntöttük a párommal hogy babát szeretnénk ! Voltam átjárhatósági vizsgálaton és egy év után sem sikerült teherbe esni amit az orvos meg is jósolt ( teszem hozzá a testalkatom mindig is molett volt) . Nem sok esélyt adtak rá hogy spontán teherbe tudok esni ... Mar ott voltunk, hogy bejelentkezünk egy babacsináló központba , mikor meghallottam hogy létezik egy barát cserje nevezetű gyógynövény amiből készült tea amit a herbárában lehet kapni ... Ennek a növénynek az a hatása hogy a női hormonokat teljesen helyre állítja. Gondoltam ha bármi esély van arra hogy ne kelljen hormonokat szednem hat 1-2 hónapot érdemes még várni hogy ezt kipróbáljam. Vettem és napi 3szor ittam. A 4 nap menstruálni kezdtem a fogyasztást követően az 5. Héten megkaptam a pozitív terhességi tesztet és most boldog kismama vagyok akinek egy gyönyörű baba növekszik a szíve alatt . Nem fogytam , nem diétáztam semmit nem csináltam mint ittam és hittem !!! Remélem tudtam segíteni ! Nem kell elkeseredni az én tesztoszteron szintem is duplája volt a megengedettnél es minden más tünet kijött rajtam amit a Pco okozhatott volna és megis itt vagyok , vagyunk! Sok sikert kívánok ❤

2016. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

nekem is PCOS, IR-em van, se menses, se tüszőrepedés nem volt.Tavaly januárban voltam először emiatt orvosnál. Próbálkoztunk gyógyszerekkel, aminek hatására tele lettek cisztával a petefészkeim. Nyáron volt egy drillingem, átjárhatóságim. Műtét után még egy havi gyógyszeres kezelés, majd miután ez sem segített, meddőségi központot kellett volna felkeresnem. Nekünk is azt mondta az orvosom, hogy természetes úton nem fog sikerülni. Úgy döntöttünk, azzal még várunk egy kicsit. A hármas kezelést akkor már pár hónapja tartottam, mellette elkezdtem méhpempőt enni, beállt a ciklusom, és 3 hónap múlva pozitívat teszteltem. Sajnos a babát 8 hetesen elvesztettem. Még nem derült ki, hogy mi volt a gond, valószínűleg nem velem volt probléma, hanem nem volt életképes a pici. Most várom, hátha a szövettanból kiderül valami, illetve hogy leteljen a kötelező várakozási idő, és bízom benne, hogy újra sikerülni fog, és akkor már teljesen problémamentes lesz a terhesség. :/ :) Szóval... így is van esély a teherbeesésre, csak sajnos nem olyan egyszerű.

2016. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 rituss0012 válasza:

Ha nem gond én is csatlakoznék ebbe a témába viszont nálunk a helyzet az hogy lombik utján lehet csak babánk mert a párom azoospermiás.. donorra van szükségünk.. én IR es vagyok szedek is rá gyógyszert a merkformint napi egyet és most kezdem a jövőhét végén a stimulálást.. amugy nálam amugy minden rendben csak az IR van mondjuk ez is épp elég :)..

De nagyon jó ilyeneket hallani elsőnek gratulálok :) én is bízom a sikerben.. :)

Második hozzászolonak annyit mondanék hogy sajnálom ami tőrtént dee bízz benne és hamarosan a te időd is eljön :) SIKERŰLNI FOG CSAJOK MINDENKINEK HIDJÜNK BENNE :)

2016. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a biztatást. Babás hozzászólónak boldog babavárást, könnyű szülést, egészséget és sok sok örömet kívánok! A többieknek pedig drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön a baba! :)
2016. febr. 6. 21:38
 8/25 rituss0012 válasza:

kedves kérdező! :)


meglehet kérdezni, hogy mizujs veletel?? mit mondott a doki??? nekem is IR-em van és lombikon veszünk részt a párom azoosperiája végett már most vagyok a stimuláció alatt és kedden megyek vérvételre.. :) kíváncsi vagyok hogy mi lesz... :)

2016. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
2008-ban derült ki, hogy PCOS, IR vagyok. Valicskó Viktória doktornőnél jártam és nagyon hamar lefogytam, a ciklusom beállt, az értékeim jók lettek. Ennek ellenére csak 2013-ban jött végre a pozitív teszt. De szerintem csak azért ennyire soká, mert túlzottan stresszeltem a dolgon. Akkor végre új dologba fogtam,ami teljesen elterelte a figyelmemet róla. Szóval hajrá, ha nekem 13 évre sikerült, Nektek se szabad feladni!!!
2016. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia.PCO,IRs vagyok.2ev sikertelen inszemek es dieta utan mentem a Mesmentisbe ahol kaptam orvossagot es egy honapon belul teherbe estem.nem iom le a tortenetemet mert nagyon hossu.de mintha en irtam volna.amig a hormonok es az inzulin nem renezodik addig keves az esely a teherbeeseshez.Hidd el.Ha nem akarsz a sotetben tapogatozni kerj idopontot Breyer vagy a Tu dokihoz ott jo kezekben leszel.Azt hittem eleg nekem is a dieta es az inofolic mivelvekony vagyok,de sajnos 90szazalekban ez keves.ha van kerdesed irj uzenetetszivesen seitek.
2016. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!