Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR nélküli PCOS-t hogyan kezelik?

IR nélküli PCOS-t hogyan kezelik?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta küzdök a ciklusommal, sokáig semmit nem tettek az orvosok, egyszer szedtem fogamzásgátlót (emiatt, nem fog. gátlás céljából)fél évig, tudom, hogy ez nem volt rá megoldás. Végül eljutottam egy endokrinológushoz, aki nagyon sok társamon segített, nálam is ő diagnosztizálta a PCOS-t. Azonban a 3 pontos CH-terhelés eredményeimre csak hümmögött, mondván ezek teljesen jó értékek, úgyhogy fogamzásgátlóval tudna menstruációt "generálni". Én ezt elutasítottam, hiszen nem a menstruáció hiányzik, hanem a peteérés, azon meg pont nem segít a gyógyszer. 18-án megyek a MensMentishez, nagyon sok jót olvastam róluk, de nagyon félek, hogy ők sem tudnak mit kezdeni velem...

Egy évben jó, ha kétszer van menstruációm és 1-2 éven belül azért szeretnénk babát.


2016. márc. 1. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik doki azt mondta, tökéletes a terheléses eredményem, a MensMentisben meg azt mondták, hogy nem jó, és kaptam rá Metformint. Egyébként a Metformin sokszor IR nélkül is segít. Az IR amúgy is elég megfoghatatlan, tekintve, hogy nincs konkrét érték megadva, amire rá lehet mondani, hogy onnantól kezdve IR:D
2016. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a gyors választ!
2016. márc. 1. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Terheléses vizsgálatnál inzulint is néztek vagy csak vércukrot?
2016. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nincs PCOS IR nélkül.
2016. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Inzulint is néztek, arra is azt mondta a doki hogy rendben van.

Én is úgy tudtam sokáig, hogy nincs, aztán olvasgattam a témában nem mindenkinél az IR okozza.

Kíváncsi leszek, mit mondanak a MensMentisnél.

2016. márc. 1. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pcos ir nélkül. Írd meg az eredményeket.
2016. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszoló véleményével. Ne aggódj, a MensMentisben jó kezekben leszel és biztosan merem állítani, hogy tudnak segíteni :)
2016. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Abszolút tipikus PCOS-es vagyok. Túlsúly, szőrök, nincs ciklus, stb.

NINCS IR-em!


Szedtem, szedem a merckformint, mert egyszerűen nem tud jobbat kitalálni az orvos.

Szedem 8 éve, a mettől soha nem volt ciklusom, de nem segített a fogyásban sem, semmiben.

Végül clostis babám lett <3 de az elmúlt 5 évben semmi. Sem tesó, sem ciklus, pedig már nem csak metet, hanem inozitolt is szedek (és clostit is szedtem többször, ami még csak peteérést sem csinált többé).

Végül vmiféle áttörést az hozott, hogy brutál adag D-vitamint kezdtem szedni, és 3 körüli tsh-ra kaptam letroxot.

Most ha nem is rendszeresen, de legalább meseszerűen van vérzésem, és görbe alapján peteérés is tartozik hozzá.

Endokrinológus jelenlegi javaslata, hogy ezzel a gyógyszerezéssel újra kezdjük az ovu-indukciót.

Hát, majd kiderül, hogy a nőgyógyász rábólint-e.

2016. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Én IR-es vagyok PCOS nélkül. :-)

A merckformin nekem sem használt, váltottunk eucreas-ra. Javultam tőle sokat. Egyébként ezek a gyógyszerek diéta és sport nélkül nem érnek semmit.

Nektek milyen értékekre mondta a doki, hogy nincs IR? Mert ahogy az előttem szólók is mondták : Nincs PCOS IR nélkül...

2016. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos értékeket írni,mert a leletem nincs nálam (3 éves amúgy). Természetesen ha azt mondják a Mensnél, hogy IR-em van, ahhoz igazítom az életmódom, csak fura volt, hogy az a doki, aki mindenkit erre vizsgál, azt mondta, hogy nincs. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. márc. 3. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!