Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek tényleg nagyon sokaig...

Akinek tényleg nagyon sokaig nem jött a baba ( gondolok itt min.3 évre), az hogyan reagált masok bejelentésére, hogy nekik gyerekük lesz, és nyilván max. Egy hónap próbálkozás után?

Figyelt kérdés
Most majd földbe döngölnek az elsöre terhes kismamák, de én ilyenkor szó szerint úgy érzem, mintha szíven szúrnának. Tudom, hogy gonosz vagyok, meg minden, de ilyenkor legszívesebben megfordulnék és elfutnék.. Nagy eröfeszítéssel max. egy gratulálokra futja. Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, irigy vagyok és rossz ember, de nem tudok egyszerüen örülni, csak az jut eszembe, hogy nekik miért, nekünk meg miért nem? És még ha ezek után esetleg egy 3. személytl meg meg is kapom, hogy igen, nektek is csipkedni kéne magatokat, mert már benne vagy a korban... És ha nem örülsz eléggé a másiknak, akkor az meg megsértödik és te vagy még a rossz... ( lehet masnál nem ez a tapasztalat, nálam sajnos igen)
2016. márc. 25. 13:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nem voltam ebben a helyzetben ezért nem is tudom, hogy mit érezhetsz. Csak elképzelni tudom. De hidd el a másik oldalnak is baromi szar érzés, amikor gyűlöletet kap, szeretet helyett az irigy barátnőtől. Pont ebben a helyzetben vagyok és lassan elvesztem a legjobb barátnőmet emiatt, pedig hidd el nem ugrálok körülötte az uh képekekkel, csak bejelentettem neki a dolgot..szar ez mindenkinek.
2016. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy nem ök tehetnek a kialakult helyzetröl. De a valaszodban is benne van az, amitöl en különösen kiborulok: Ha en igazsagtalannak tartom a helyzetet, akkor az gaz ( "mintha ök tehetnenek rola", "nyilvan nem fogja csak azert eltitkolni") En ettöl is rettenetesen szenbedek, hogy nekem nem szabad kimutanom, hogy faj es rosszul esik, nekem csak örülnöm szabad. Magyarul aki evek ota folyo torturan esik at, az fogja be, mert különben ronda irigy dög. Meg megkeseredett..

Ha mindenkivel megszakitottam volna a kapcsolatot, nem lennek ismeröseim. Körülöttem kivetel nelkül mindenki max. par honappal az esküvö utan terhes lett. De tenyleg mindenki. Ha valaki bejelenti hogy ferjhez megy, akkor mar csak arra tudok gondolni, hogy na, meg egynek lehet majd gratulalni... (es nem az esküvöjehez) Es mindig be is jön.

A kerdes tovabbra is az, mit csinaljak, hogy ne essen ennyire rosszul?

2016. márc. 25. 14:19
 13/43 anonim ***** válasza:
66%

és nektek mi a baj? kivizsgáltak mindkettőtöket?

megvan az ok?

mi a következő lépés ebben?

erre próbálj koncentrálni

2016. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
89%
Mi 6 évet vártunk a lányunkra. Én mindig arra gondoltam, hogy attól nekem nem lenne jobb, ha másnak sem lenne gyereke és arra koncentráltam, hogy megoldjuk a saját problémánkat.
2016. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
11-esnek. Most tenyleg ne haragudj meg, de nem tudod elkepzelni. Szerintem a "ronda irigy" baratnöd sem gyülöl teged, csak faj neki, hogy mas alapbol megkapja amiert ö esetleg evek ota küzd. Marha vicces dolog am szurni magad, meg szettart labakkal feküdni, miközben konziliumot ülnek feletted hatan, felhivni az orvost, aki közli hogy elveteltel es annyira nem futja neki, hogy sajnalom, es meg meselhetnek eleg sok mindent. Es en nem haragszom tenyleg senkire akinek hamar sikerült. De igenis nem vagyok köszikla, es vannak dolgok amik rosszul esnek.. es különösen nehez ugy, hogy nem beszelhetsz rola, mert ez olyan gaaaaz tema es mindenki zavarba jön. Hidd el nekem, ugyanugy ahogy te nem tudod a baratnöd fele kezelni a helyzetet, ö sem tudja. Ez nem gyülölet, csak fajdalom.
2016. márc. 25. 14:30
 16/43 A kérdező kommentje:

Nincs ok. Senki nem tudja miert, az orvosok nagy reszet nem is erdekli. Minden leletünk negativ, voltunk millio orvosnal.

Az utolsonak: Tedd a szivedre a kezed, hat ev alatt soha nem gondoltad, hogy ez szar igy, nem voltal feltekeny, nem eset rosszul, hogy bezzeg masnak?

2016. márc. 25. 14:33
 17/43 A kérdező kommentje:
Es en nem azt akarom, hogy masnak ne legyen, hanem azt hogy nekem legyen. Allandoan azt erezem, hogy jo, es en mikor kerülök sorra? Mintha lenne egy nagy varo, ahol sorra szolinanak mindenkit, egy csomo olyat aki csak most erkezett, en meg csak varok es varok es az en sorszamom sosem kerül sorra.
2016. márc. 25. 14:36
 18/43 anonim ***** válasza:

Mi nem kötöttük senki orrára, a tervünket sem, de hidd el az is szar érzés mikor egyértelmű hogy könnyen összejött és csak ezért utálnak. (Tudom az epés megjegyzésekből amiket kapok, szerencsére csak egy embertől, pedig én soha nem kérkedtem vele, sőt kerülöm a témát)

Senki nem tehet róla h mikor jön össze, ez szerencse kérdése. Rosszul kéne éreznem magam emiatt? A konkrét kedves barátnő meg sokkal jobban keres mint mi, én mégsem vagyok irigy és nem szurkálom emiatt.

Konkrétan a barátnőm bejelentette funek fának hogy ők mikor kezdenek babaprojectbe, így mindenki tudja, hogy nem akar összejönni, mi nem szóltunk senkinek csak összehoztuk majd bejelentettük, aztán jött a csodálkozás hogy teljesen meglepődtek mert annyira a másik pártól számítottak babára és nem tőlünk mert mi nem is mondtuk... Szerintem ez mindenkinek magánügye, nem kell kiteregetni, és senkinek nincs hozzá köze. Az élet igazságtalan. Lehet hogy akinek előre összejön a gyerek az meg másban sikertelenebb, nem tudhatod. Persze nem kell ujjonganod, de emiatt megorrolni valakire is igazságtalan.

2016. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Ugye megmondtam az elejen, hogy le leszek dorongolva, es en leszek az irigy meg a gonosz.

Milyen nyelven mondjam, hogy a kerdes nem arrol szol, hogy mit tehetnek azert, hogy legyen gyerekünk, nem arrol hogy milyen gonosz mas, mert neki van, hanem hogy hogyan tudnam kezelni ezt az erzest, hogy ne fajjon ilyenkor. Es külön köszönöm, hogy szinte csak olyanok irnak, akik azonnal terhesek lettek, hogy milyen csunya dolog irogykedni. Bocs, de a kerdes azoknak szolt, akik hozzam hasonlo cipöben jarnak, es meg egyszer azt kerdeztem, hogy mit tudok tenni, hogy ne fajjon ennyire.

2016. márc. 25. 14:58
 20/43 anonim ***** válasza:
66%
11-es vagyok. Senki nem dorongol le, csak te nem tanácsot vársz arra, hogy hogy kezeld ezt az egészet, hanem mindenképp be akarod bizonyítani, hogy neked aztán igazad van, és mindenki kapja be. Nem értem így miért írtad ki egyáltalán a kérdést, ha nem vagy hajlandó senki más véleményét meghallgatni. Azon nem gondolkodtál el, hogy esetleg valami oka van annak, hogy nem sikerül? Hogy talán a Jóisten ezzel mondani akar neked valamit?
2016. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!