Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek tényleg nagyon sokaig...

Akinek tényleg nagyon sokaig nem jött a baba ( gondolok itt min.3 évre), az hogyan reagált masok bejelentésére, hogy nekik gyerekük lesz, és nyilván max. Egy hónap próbálkozás után?

Figyelt kérdés
Most majd földbe döngölnek az elsöre terhes kismamák, de én ilyenkor szó szerint úgy érzem, mintha szíven szúrnának. Tudom, hogy gonosz vagyok, meg minden, de ilyenkor legszívesebben megfordulnék és elfutnék.. Nagy eröfeszítéssel max. egy gratulálokra futja. Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, irigy vagyok és rossz ember, de nem tudok egyszerüen örülni, csak az jut eszembe, hogy nekik miért, nekünk meg miért nem? És még ha ezek után esetleg egy 3. személytl meg meg is kapom, hogy igen, nektek is csipkedni kéne magatokat, mert már benne vagy a korban... És ha nem örülsz eléggé a másiknak, akkor az meg megsértödik és te vagy még a rossz... ( lehet masnál nem ez a tapasztalat, nálam sajnos igen)
2016. márc. 25. 13:34
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Hát, potyogtak a könnyeim, míg a kommenteket olvastam. Teljesen tudom, hogy mire gondolsz. Sokan vagyunk így szerintem. Mindenki másképp dolgozza fel ezeket, én igy csak azt tudom leírni, hogy én hogy "élem túl" az ilyen helyzeteket. Nálunk 2 éve nem jön a baba, azota mar kiderült, hogy a páromnak nincsenek úszni tudó spermái, csupán az összes 1%-a mozog, az is csak egy helyben. Kapott első körben vitamint, de így sem kecsegtetnek semmi jóval az orvosok. Szóval ez még rátesz egy lapáttal a fájdalomra. De bízom az orvosokban, talán nekünk is tudnak valahogy segíteni. Mióta babát szeretnénk, sokan teherbe estek körülöttem. Gratulálok mindenkinek, de a közeli kapcsolatot csak azokkal tartom, akik amúgy is közel álltak hozzám. Nagyon sokat sírtam, és sírok most is, de csak itthon, mikor senki se lát. Az elején nehezebben viseltem, ha meghallottam valakitől, hogy babát vár, de összeszorítottam a fogam, és gratuláltam. Ma már valahogy könnyebben veszem, és már szívből tud jönni a gratuláció. De a mai napig el tudom sírni magam akár egy reklámon is, ha babát látok, és inkább elfordítom a fejem... Fáj, tényleg fáj belül, de nem tehetek ellene semmit. Én is többször megkaptam már, hogy ne görcsöljek rá.. Az elején még próbáltam magyarázkodni, hogy könnyű ezt mondani, most már csak mosolygok, és azt mondom, igazad lehet, megpróbálok nem is gondolni rá. De nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Ezzel fekszek, ezzel kelek... Kitartást kívánok neked! Nem könnyű, de légy erős!!!!
2016. márc. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Tavalyelőtt házasodtunk, útban a baba. Jól hangzik, ugye? Az esküvő elott ket hónappal terhes lettem. Az esküvőn vetéltem el, 10 hetesen. 3 hónap múlva ujra terhes lettem, 16 hetesen elvesztettem a babát. Egy hónapig nem vettem föl a telefont, ha babát lattam az utcán, sírva fakadtam. Anyukám szerint egy het után mehettem volna vissza dolgozni, ne hagyjam el magam. (A baba meg élt, mikor elfolyt a magzatviz, nekem kellett döntenem a sorsáról, azota sem tudom, jól-e.) Az ocsemek akkor jelentettek be, hogy jon a második gyerek. Gratulaltunk, majd el menekültünk a férjemmel sírni. Másfajta műtét jött, es nyolc hónap telt el az újabb terhessegig. Nem, nem tudtam elengedni a veszteséget, sírtam, amikor megjött, ugy érzem, szinte meg sem érdemeltek, hogy sikerült. A 16.hetig végig rettegtem.

Az egészhez adalék, hogy sosem voltam babamániás, a férjem előbb veti magát egy gyerekre, mint én, a terhessegemet sem posztolom sehova, sőt, volt, akinek akkor tűnt fel a munkaügyön, mikor mar elbucsuzni mentem.

Es meg egy: 41 leszek, mire megszületik, a férjem 45. Első baba. Viszont a férjem 38 éves húga felől sokáig éreztem az irigységet (párkapcsolata sem nagyon van, nemhogy terhesség), ami megterhelt. Megértettem, de nagyon nehéz volt igy örülni.

Szoval kicsit mindkét oldalt ertem, es őszintén bevallom, hogy nem tudtam en sem örülni. Nem az volt a baj, hogy másnak jon, hanem hogy nekem nem. Es - vessetek meg - ha látom a huszonéves rokonaim terhességet ábrázoló képeit, kicsit a szívembe szúr, hogy ennyivel idősebben vagyok terhes, mert nagy családot szerettem volna.

37 hkm

2016. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

uhh...micsoda lavina lett itt elindítva....

Nekünk a 4. hónapban sikerült. Nagyon hamar, pedig nem számítottam rá...nmővéremék több, mint 3 évig próbálkoztak, pco, ir, minden játszott...húgomék több, mint egy évig, épp mentek volna vizsgálatokra, mikor pozit tesztelt...így én nem sok jóra számítottam.. szerencsésnek érzem magam, több szempontból is...az egyik, hogy hamar sikerült a várakozásommal ellentétben. A másik pedig az, hogy nincsenek nagyon barátnőim, (hosszú a sztori, előző kapcsolatból történt kilépés következménye). Van egy-két lány ismerősöm, persze, de ott nem téma a gyerekvállalás még, illetve már nemrég szült az egyik. Ha lenne olyan barátnőm, akiről tudom, hogy régóta próbálkoznak, nagyon kellemetlenül érezném magam, nagyon át tudnám érezni a helyzetét és fájna a fájdalma...nem is tudom, hogy mondanám el neki, hogy nekem sikerült...

Nem válasz a kérdésre - igazából nem is nekem címzett kérdés - de miután végigolvastam a kommenteket, úgy gondoltam, megosztom az én véleményem is...

2016. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!