Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek tényleg nagyon sokaig...

Akinek tényleg nagyon sokaig nem jött a baba ( gondolok itt min.3 évre), az hogyan reagált masok bejelentésére, hogy nekik gyerekük lesz, és nyilván max. Egy hónap próbálkozás után?

Figyelt kérdés
Most majd földbe döngölnek az elsöre terhes kismamák, de én ilyenkor szó szerint úgy érzem, mintha szíven szúrnának. Tudom, hogy gonosz vagyok, meg minden, de ilyenkor legszívesebben megfordulnék és elfutnék.. Nagy eröfeszítéssel max. egy gratulálokra futja. Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, irigy vagyok és rossz ember, de nem tudok egyszerüen örülni, csak az jut eszembe, hogy nekik miért, nekünk meg miért nem? És még ha ezek után esetleg egy 3. személytl meg meg is kapom, hogy igen, nektek is csipkedni kéne magatokat, mert már benne vagy a korban... És ha nem örülsz eléggé a másiknak, akkor az meg megsértödik és te vagy még a rossz... ( lehet masnál nem ez a tapasztalat, nálam sajnos igen)
2016. márc. 25. 13:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%

Figyu, azzal semmit nem fogsz tudni csinálni, hogy fáj... sajnos csak akkor fog ez az érzés megszűnni, ha végre sikerült a baba nektek is. Amíg a gyerek lesz a legnagyobb vágyad, addig ezt azt űrt nem fogod tudni betölteni se kiskutyával, se hobbikkal. Legalábbis én így voltam vele. Nekem attól habzott a szám, amikor azt mondták, hogy lazítsunk, ne akarjuk annyira és akkor fog jönni. Mert ez így megy... Illetve így ment nálunk is egy egész évig, addig nem erőlködtünk, nem is idegeskedtünk.


Egy biztos, az érzéseid miatt semmiképpen ne érezd magad rosszul!


Az a baj, hogy erre nem nagyon van megoldás a babán kívül. :( Átérzem a fájdalmadat, mi is keresztül mentünk ezen és nagyon drukkolok, hogy minél előbb érkezzen hozzátok is a baba!!!!!!

2016. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
69%
11-es, a kérdező pont írta, hogy az ilyen megjegyzésekre nincs szüksége, mint amit itt az utolsó mondatodban megeresztettél. Ha neked egyből sikerült, akkor ez a kérdés nem hozzád szól, és nem értem mit bosszantasz még jobban itt másokat, amikor fogalmad sincs milye érzés ez az egész. Menj és örülj magadnak, meg a szerencsédnek, nem is kéne foglalkoznod az ilyenekkel akik elrontják a boldogságodat.
2016. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
64%
OK, akkor dögöljön meg mindenki aki terhes, gondolom ezt akarja hallani a kérdező, ettől lesz boldog. Na sziasztok.
2016. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Azoknak akik hasznalhato valaszt adtak gaminek kb. a felet nem is mutatta eddig az oldal, hogy miert nem tudom), azoknak köszönöm.


A 11-es valaszolonak annyit, hogy lehet hogy hülye vagyok, de nem latom mi az en igazam, amit hajtogatok (???) es hogy reszedröl milyen konkret megoldasi javaslat erkezett. Mondtam, hogy ne bantodj meg, nem szemetsegböl irtam, hogy nem tudod aterezni. Örülj neki, komolyan. De ezt tenyleg csak az erti, aki ateli. Probaltam megmagyarazni, hogy erhetö legyen amit erzek, de ugy latszik bantasnak vetted.

2016. márc. 25. 15:18
 25/43 A kérdező kommentje:
Erdekelne ki pontozta le az majdnem összes olyan valazolot, aki megertöen es szerintem hasznosan valaszolt a kerdesre?
2016. márc. 25. 16:30
 26/43 jakee84 válasza:

Hasonlo helyzetben vagyok. Tavaly novemberben kicsivel tobb, mint egy eves probalkozas utan derult ki, hogy csak lombikkal lehet babam. Most epp arra varunk, mikor kezdhetunk.

Vegigmentem ezeken en is, eskuszom, mar az is teherbe esett a kornyezetemben, aki nem is akart.

Kineziologushoz jarok, nekem sokat segit.

Probaltal esetleg pszichologust, kineziologust?

2016. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
87%

Mi 5 éve várunk az első gyerekünkre. Nem egyszerű helyzet ez... Eközben mindhárom kolléganőmnek született már babája (az egyiknek úgy, hogy 10 év után abbahagyta a fogamzásgátlót és egyszer se jött meg a menses-e utána, mert egyből terhes lett). Nem sajnáltam egyiktől se, és nem rájuk haragudtam ezért. De nem tudtam örülni úgy, ahogy ilyenkor 'illik'. Minden egyes ilyen jellegű bejelentés felerősítette bennem a mi 'nyomorunkat', de pár nap elég volt mindig, hogy talpra álljak ebből a lelkileg nehéz helyzetből. Sohasem az fájt, hogy bezzeg nekik lesz; hanem az, hogy nekünk nem... Nem gyűlölök egyetlen kismamát sem -ahogy ezt valaki írta előttem- de nem megy másképp, csak úgy, hogy amennyire lehet, kerülöm a velük való találkozást. Én így védem saját magam, így kevésbé érzem magam nyomorultnak, így több erőm marad végigcsinálni ezt nagyon nehéz és ki tudja még, hogy milyen hosszú utat?!

Én csak azokra haragszom igazán, akik -miközben én pl. lombik konzultációra megyek- nagy hassal a kórház előtt dohányoznak és ki tudja hányadik gyereküket várják, és szemmel láthatólag nulla szellemi és anyagi háttérrel, meggondolatlanul és ösztönszerűen potyogtatják a gyerekeket, hogy aztán segélyért sírhassanak, hogy nekik mennyi van...

2016. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
27# ismét: Én köszönöm ezt a kérdést, és a többi válaszolónak is köszönöm, hogy leírták azt, amit nehéz ilyen helyzetben felvállalni. Úgy érzem nem vagyok egyedül, vannak olyanok akik értik, tudják milyen az, amit én is érzek...
2016. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
73%
Mikor valaki terhes lesz, gondolj arra, hogy ha neki sikerült, akkor neked is fog! A rossz érzéseidet meg igenis nyomd el, nem használ senkinek, neked főleg nem. Állj hozzá pozitívan és légy kitartó, csak idő kérdése, ha pedig nem sikerül mégsem, vannak más megoldások. Nem kell lemondanod az anyaságról. Az nagyon rossz hogy más örömére te szomorú leszel. Reményt kéne hogy adjon.
2016. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok


Látom, lepontozzátok, akiknek sokat kellett várniuk és be merik vallani, h igenis rosszul esett mindenki terhessége. Mondhatjátok, h akinek könnyen összejött, az nem tehet róla. Igen, csak neki szabad kimutatnia az örömét, azabad uh-fotóval körbehaknizni a munkahelyet, fb-ra posztolni, mindenki orra alá dörgölni, h nekik sikerült, nekem nem volt szabad kimutatni, h mi megy végbe bennem, mert az meg nem illő.


Éveken át senkinek sem mondtuk, h miért nem jön a baba, azt is letagadtuk, h próbálkozunk, azt mondtuk inkább, h nem akarok gyereket, csak h ne kérdezősködjenek, h mikor jön már, meg hogy nem gondoltam-e még babára.

2016. márc. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!