Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit csináljak? Úgy érzem,...

Mit csináljak? Úgy érzem, becsavarodom.

Figyelt kérdés

28 éves vagyok. Kb. 2 hónapja missed abom volt, a második trimeszter elején. Első terhességem volt.


Beutaltak hormonsor-elemzésre. A 3. napi értékek mind normálisak lettek, kivéve az FSH, az nagyon magas, 18... Az orvosom szerint egy teszt nem teszt, lehet mérési hiba is, meg kell ismételni, de ez bizony jelezhet korai petefészek-kimerülést.


Azóta másra sem bírok gondolni, ezen kattogok éjjel-nappal, még akkor is, amikor nem. A tehetetlen várakozás kikészít. Vánszorog az idő, mint a csiga. Mindig egészséges voltam, az influenza volt a legsúlyosabb betegségem, erre ez...


Rettegek, hogy mit hoz a következő vérvétel, és a félelem meg a tehetetlenség kihozza belőlem a legrosszabb fajta pesszimizmust. Mi jön most, lombik a maga összes tortúrájával? Vagy nem is lehet gyerekünk? Hova lett a békés, derűs életünk?


Az eszemmel tudom, hogy ezzel csak ártok magamnak meg a férjemmel való kapcsolatomnak, de képtelen vagyok másra gondolni. Ezzel is álmodom.

És hogy még rosszabb legyen, az ismeretségi körből az elmúlt héten ketten is bejelentették, hogy babát várnak. Megőrülök, az lesz a vége.


Aki hasonlón ment keresztül, hogy vészelte át?


2016. máj. 4. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem volt az, aki nagyon nehezen viselte a várakozást, míg útnak nem indult a kicsi. Pedig csak egy év volt, de ő már arra is gondolt kínjában, hogy én biztos szedek titokban valami fogamzásgátlót. Én voltam a szenvedő fél és nem is tudom kinek volt nehezebb.
2016. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! Lazìts! Tereld el másra a figyelmed. Sétálj, kertészkedj.. Szval foglald el magad...
2016. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bármilyen tevékenység közben, ami csak a kezemet foglalja le (séta, kertészkedés, házimunka) folyton azon kapom magam, hogy ezen kattogok. Ha pl. olvasni próbálok, arra sem tudok odafigyelni, vagy ellenkezőleg, elbőgöm magam egy érzelmesebb mondaton. A munkámra sem tudok koncentrálni. Ha a kutyámmal foglalkozom, az egy darabig jó, de a belső feszültségtől hamar elvesztem a türelmem és kijövök a sodromból. Mintha nem lennék önmagam. :(


Az a baj, a vetélésen úgy tettem túl magam, hogy a jövőre próbáltam koncentrálni. Most a jövő is veszélybe került.

2016. máj. 4. 09:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív életszemlélet: ez a titka. Még semmi nem biztos nálad, az is lehet hogy a következő eredmény már jó lesz. Ne stresszelj már előre azon hogy lombikra kell majd menned mikor még eredményed sincs!
2016. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt pozitívan, másrészt csináltass egy AMH vérvételt, azt nem támogatja a TB, 5000 Ft a térítési díja. Nem ciklusnap függő bármikor meg lehet csinálni. Pont a petefészek állapotát méri.
2016. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Menj ki hegyre, rétre, erdőbe ahol nincsenek emberek és ordibáld ki magadból.. Hisztizz, sìrd, rinyáld ki magad.. Verjél szét vmit... Utána jobb lesz.
2016. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az a baj, hogy hiába próbálom elhitetni magammal, hogy minden rendben lesz, mert az a kiugró FSH-érték nem magától került oda, az valamit jelez... A mérési hibának meg minimális as esélye, gondolom.


Az AMH jó ötlet, köszönöm, már találtam is egy labort, ahol megcsinálják, a héten elmegyek. A bizonytalanságnál bármilyen információ jobb... Addig is úgy érzem, hogy teszek valamit.

2016. máj. 4. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia! azt hiszem ezeken végig kell mennie az embernek, ami a lelkében lejátszódó folyamatokat illeti...sajnos.

6 hónapja volt missed ab-om...azt hittem velem sose fordulhat elő. Van egy egészséges nagyfiam...erre tessék!

:(

a párom ezek után szerelmes lett másba, megcsalt...mikor kiderült akkor már a pihenő idő után újra próbálkoztunk a babával.... szóval kedden még együttlét...szombaton meg olvasom a szerelmes üzeneteit :(


állítólag a panaszkodásaim miatt jutott el idáig :(


most úgy vagyok, nem érdekel. megbocsátottam Neki....és hiszem, hogy lesz babám! de nem ragaszkodok gőrcsösen már...sokat sírtam, magamba fordultam, nevettem, lefoglaltam magam...láttam értelmét a másnapnak, majd minden borús volt...

ez az első hónap, hogy nagyjából kiegyensúlyozott vagyok....

szóval magadban kell lejátszani a dolgokat...és idővel átértékelődnek Benned a történtek is...


Azért az adjon erőt, hogy a párod melletted van!


kitartás, és babaáldást kívánok neked!

2016. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Magas FHS-em nem volt, vetélésem sajnos kettő is, amik után és is úgy éreztem becsavarodok. Mondjuk én megpróbáltam nagyon hamar túltenni magam rajtuk, nem láttam értelmét a mindennapos önsajnálatnak.


Szerintem még a hormonok is dolgoznak Benned, azért is vagy ennyire fokozottan érzékeny. Az orvosdat meg nem értem, mi a francért riogat feleslegesen. Lehet, másik orvost keresnék a helyedben.


Még semmi nem biztos, ezért ahogy írtad is, csak ártsz magadnak és a kapcsolatodnak.

Ha ne adj Isten, mégis valós értékek voltak a vérvételedben, akkor is biztos van megoldás, bár nem tudom, miért felelős FHS.


AVIVA torna az egyik megoldás, közben próbáld meg elengedni a kérdést és csak arra koncentrálni, hogy igenis Neked LESZ gyereked. És persze tegyél érte:) Addig is élvezd az életed a pároddal, annyi minden értékes dolog van, amit együtt tudtok csinálni, kiélvezni, amig ketten vagytok!

Csak pozitívan!:)

2016. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!