Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikhoz punkcióval kapcsolat...

Lombikhoz punkcióval kapcsolatban lenne kérdésem. Érdekelne, hogy mi a véleményetek az altatás nélküli leszívásról?

Figyelt kérdés
Úgy értesültem, hogy az altatás és bódítás károsíthatja a sejteket. Viszont nem tudom mekkora kellemetlenséget szükséges ezek nélkül elviselni leszíváskor? Aki átélt hasonlót, megosztaná a tapasztalatit? Köszönöm.
2016. máj. 4. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még sosem mert bódítás nélkül nekivágni így is fáj a hasam ébredés után nem még ha ébren is lennék. Nálunk a dokik sem szeretik mert igencsak mozdulatlanul kell lenni mikor beléd szúrnak egy bazi nagy tű és a megmozdulsz rossz helyre megy akkor meg irány a kórház. Én semmi képen sem vállalnám.

Szerintem nem igazán okoz károsodást a leszívandó sejtekben mert ennyi idő alatt oda sem ér.

Gondolj be beadják a bódítót és kb 5-10 perc és ki is szedték a sejteket.

Én annak idején ébren csináltam végig a röntgenes átjárhatósági vizsgálatot bár átjárható voltam de nagyon-nagyon fájt. De ez csak 2 perc volt és nem szúrtak át rajtam tű.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert!

2016. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:

Én még nem hallottam arról, hogy az altatás károsítaná a sejteket. Mi a Kaáliba jártunk, ott mindenkit altattak, fel sem merült, hogy nem. Mégis többezer baba született már az ő közreműködésükkel. Szerintem simán csak olcsóbb és kevésbé macerás a helyi érzéstelenítés, ezért beszélik rá a nőket. Nincs szükség altatási laborra és anesztesre.

Ez a véleményem.

Tapasztalatom csak az altatásos verzióval van, még úgy is voltak fájdalmaim utána.

Van egy koleganőm, akt nem altattak, ő azt mondta nem volt nagyon fájdalmas.

2016. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Mi is Kaáliba járunk. Nekem első alkalommal altatás nélkül csinálták. Nem kérdeztek meg róla, besétáltam a műtőbe, és mivel némi felesleggel rendelkeztem, egyszerűan közölték, hogy nem altatnak, mert kockázatos. Állítólag kaptam valami bódítót... Hát nem tudom... Lényeg, hogy nagyon-nagyon kellemetlen volt. Fájt is, minden egyes szúrást éreztem. És ugyebár minél több tüsző, annál több szúrás...

Azóta volt még 2 lombikunk, meglepő módon (mivel súlyilag még mindig ugyanott voltam) akkor altattak. Sokkal jobb volt!!!!

2016. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár még mindig nem tudtam dönteni :-(. Lehet hogy van abban valami, hogy kényelmesebb altatás nélkül az orvosnak. Bár az orvosom azt mondta, hogy altatásnál is mozognak a páciensek az asztalon.
2016. máj. 5. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!