Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Röntgenes HSG utáni tapasztala...

Röntgenes HSG utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is lenne, de előbb leírom az én tapasztalataimat. 2010. októberében hagytam abba a gyógyszert. Nem igazán görcsöltünk rá a babára, különben előbb elkezdtem volna az okok kiderítését. Csak úgy voltunk vele, ha lesz, lesz, ha nem akkor nem. De az utóbbi 1-2 évben elkezdett aggasztani a dolog, ez azért mégsem normális, úgyhogy felkerestem egy magán dokit, aki a legkevésbé fájó dologgal kezdte a dolgot... A férjemmel :) Szerencsére a férjem partner volt a dologban, elmentünk kivizsgáltatni, kiderült hogy ő nagyon rendben van. Ezután jött egy hormonvizsgálat, vérvétel. Az eredményeim a doki szerint csodddálatosak voltak. Na itt kicsit elkeseredtem, egyben meg is nyugodtam. Jött a következő lépés, a rettegett HSG. Ez egészen pontosan tegnap történt, a 9. napon, úgyhogy még frissek az emlékeim, sajnos.Nagyon rendes doktort kaptam (a magán orvosom nem tudta vállalni, időhiány miatt, de lebeszélte azonnal egy kollégájával, hogy segítsen rajtam) egkérdeztem hogy zajlik, mit vegyek le, hova menjek. Vérnyomást mértek, feltettetk néhány kérdést (dohányzom e, mikor volt a legelső vérzésem, stb) aztán a doktorúrral felsétáltunk a röntgenbe. Csak alulról kellett levetkőznöm, de ott teljesen, még a zoknimat is le kellett vennem. Nem szíjjaztak le, nem tologattak egyik helyről a másikra, ahogy azt olvastam itt néhány kommentelőtől. Elég gyorsan túl estünk rajta, kettő pont volt, ahol úgy éreztem meg fogok halni, de ez is pillanatokig tartott csak. Az mondjuk elég idegtépő volt, h folyamatosan azt hallottam, hogy engedjem el magam. :) A plafont néztem, mert mindig így teszek, ha sírhatnékom van, de a monitoron nézhettem volna a dolgot. Hazafelé a buszra várnunk kellett 1 órácskát, akkor még semmi gond nem volt, a buszon viszont elkapott valami kínzó görcs, ilyen erősen még sose éreztem. Otthon flektorral kezdtem, és hamar el is múlt. Utána már egész nap csak olyan felfáós érzésem bolt, picit szúrkált a pocim. éjszakás lettem volna, de nem mentem dolgozni. Most is pihenek. A zárójelentésemben az áll, hogy: "a jobb oldalon átjárható, a bal oldalon eredésénél lezárt petevezetők ábrázolódtak." Csak a bal oldalon csináltak vizsgálatot. Azt nem értem, hogy ettől miért lesz nagyobb a teherbeesési esély? Hallottam hogy van akinek egy petefészekkel is sikerül, ha eddig nekem a jobb jó volt, és nem lettem vele állapotos, akkor most a ballal mitől lennék? Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor lehet próbálkozni. Úgy olvastam, hogy 4-5 napot érdemes várni, de örülnék ha megerősítenének benne.

#HSG #röntgenes HSG #9. nap
2016. máj. 6. 13:04
 1/10 Bella169 ***** válasza:

Huhh. Hát te nagyon nem rendes dokit fogtál ki.

Nekem 2014 ben volt de bóditásba csinálták. Semmire nem.emlékszem. Utána pár óra megfigyelés és sak kisérővel engedtek haza.

Ha kicsi az elzáródás a kontrasztanyag megtudja nyitni a petevezetőt.

Nekem 1 hetet volt tiltva a házas élet. Kb ennyi idő kell hogy záródjon a méhszáj és ne kapj fertőzést.

Nekünk a hsgt követő ciklusban megfogant a kislányunk. Mára egy 8,5 hónapos örökmozgó mosolymanó.

Sok sikert neked is.

2016. máj. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nekem is sikerül végre. Az egy hetet is ki tudjuk várni a cél érdekében, mondjuk én jelenleg gondolni sem tudok rá, a lelkem jöjjön rendbe kicsit. Megrázó volt, de túléltem. Az egész vetkőzéssel együtt nem volt 20 perc. Kérdezgették hogy hogy érzem magam. Persze a biztonság kedvéért még előtte kaptam egy kedves kis karperecet, és meg kellett adnom a férjem telefonszámát, hátha... De összeségében nem volt olyan rettenetes, mint ahogy olvastam.
2016. máj. 6. 18:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Az gond, ha még 4. napon is vérezgetek?
2016. máj. 9. 12:16
 4/10 anonim válasza:
Szia nem tudom még olvasod e, de nekem most volt egy hete hsg-m. Hát az ellenségemnek sem kívánom... Én is vérezgettem 2-3 napig de elmúlt. Nekem a doki azt mondta azt a napot hagyjuk ki, de másnap már akciózhatunk :) Kaptam antibiotikumot, az esetleges fertőzések elkerüléséért. Remélem most spontán összejön, mert ha nem akkor köv. hónapban closi lesz az étlap :( Mi már lassan másfél éve próbálkozunk. Páromnak hereviszér tágulata volt azt műtötték, de még azóta sem jött össze a baba :( Neked hogy alakult így hsg után a dolog?
2016. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! Voltam a dokimnál 2.-án, Azt hittem valami jót fog mondani, mert azzal kezdtem hogy késett 4 napot, aztán megjött 2 napra össz-vissz. Még émelyegtem is, szóval szerintem már tudat alatt bebeszéltem magamnak... Olvasgattam itt, és arra jutottam, hogy állapotosan is lehet vérezni, mert a testünk emléxik rá, és próbálkozik, csak már nem kell. Szóval nagyon izgatottan berongyoltam, megvizsgált, elolvasta a HSG után kapott zárójelentésemet, és közölte, hogy sajnos nem sikerült megnyitni a bal oldalit (az volt elzáródva), de legalább szépen felgyógyultam a "műtétből". Nagyon elkeseredtem, azt mondta hogy nem kell aggódnom, mert nincs kizárva a természetes út, nem kell rögtön inszeminációra rohanni. Kérdeztem hogy ezzel így lehet e valamit kezdeni. Azt mondta lehet, de nem szokták erőltetni, mert akkor az a petevezető már beteg lesz, és méhen kívüli terhességhez vezet. Azt is megkérdeztem mitől alakul ez ki egy nőnél, nem tudta a választ. Azt is megkérdeztem, hogy akkor miért volt csak 2 napos a mensi. Azt mondta valszeg a röntgen miatt, meg a folyadék kicsit megkutyulhatott. :( Mondtam azt is neki, hogy ezzel az össze-vissza megjövéssel kéne vmit kezdeni. (27-38 nap) Felírta a PreMens-t. Ezután is olvasgattam kicsit, segít rendbe tenni, talán ez lehet az utolsó reményem. Végül abban maradtunk, ciklus 1. napján küldök egy üzit, ő pedig keres egy napot gyorsan, tüszőmérésre. Nem értem még mindig, hogyan lehetne babám, mert a jobb oldalam oké csak ezek szerint, és mindig is csak az volt. Szóval ha több mint 5 éve nem esek vele teherbe, akkor csak úgy most sem fogok. Tényleg csak a gyógyszerben bízom már :(
2016. jún. 6. 17:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon drukkolok!
2016. jún. 6. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi újság veled azóta?
2017. okt. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen az érdeklődést.

Sajnos az akkori orvosom (magán) szó szerint széttárta a karját, és azt mondta, hogy keressek fel egy meddőségi klinikát. Mivel clostis ciklusban csak a bal oldali, zárt vezetősben volt tüsző, igaz, ott 3 nagy. Szedtem pár hónapig fogamzásgátló, ezt az ötletet még akkor vetette fel, mikor még csak elkezdtem hozzá járni, mondván, hogy a rendbe teheti a szervetem. Semmi nem lett belőle perszw. Próbálkoztam a Győri Kaálinál, de több hónapos heti két hívással sem sikerült időpontot kapnom. Most Tapolca az útirány. Náluk kiderült, hogy volt a jobb oldalon peteérésem. Szóval eléggé megdöbbentett a dolog. Hónap közepére kaptunk 2. időpontot, akkor fog kiderülni, hogy pontosan hol és mi lehet a gond. Bizakodó vagyok, újra... remélem ennyi év, ennyi orvoshoz való rohangálás után, így 30évesen végre mondanak valamit, amibe tudunk kapaszkodni a férjemmel.

2018. márc. 16. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kèrdező , mi történt azóta ? Sikerrel jártatok?
2021. jún. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, azóta már a második babámat várom. Spontán! A kisfiam closty-s ciklusban fogant, de nem volt beavatkozás, most pedig teljesen spontán történt. 😁🥰
2021. jún. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!