Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mai tsh értékem majdnem 8....

Mai tsh értékem majdnem 8. Érdemes így megkockáztatni a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Most van a peteérésem. Tegnap már akcióztunk. A tsh-m folyamatosan ingadozik, de ezt én idézem elő pajzsmirigy-gyógyszer szedésével (túlműködésem van), tehát tudok csökkenteni az adagon és jó esetben 1-2 hét múlva (a beágyazódás idejére) már a normál tartományban lehet az érték. Hetente fogom ellenőriztetni, mert tényleg nagyon érdekesen alakul nálam a tsh. Viszont szívesen megelőznék egy esetleges vetélést.

2016. jún. 7. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, én semmiképp nem kockáztatnék... Megvárnám, míg 2 alatt stabilizálódik a TSH. Én is évek óta Letroxot szedek, terhesség alatt is végig szedtem, 1,5 körülivel lettem terhes, de nekem akkora már régóta szépen beállt erre a szintre.
2016. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én másfél éve várok, hogy stabilizálódjon, nekem úgy tűnik, hogy túlműködésnél nehezebb beállítani, mint alulmüködésnél. 1 hónappal ezelőtt 3 körül volt, nem számitottam rá, hogy megint ilyen magas lett.
2016. jún. 7. 22:03
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha tegnap akcióztatok és ma volt peteérésed, akkor ez már eldőlt, nincs mit gondolkodni...

Vagy összejött, vagy nem. Két hét, és kiderül.


(Amúgy érdekes ez a TSH, nekem sosem volt vele bajom, most terhesen endo dokinál kötöttem ki, olyan alacsony...)

2016. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Terhesség nagyon sokszor befolyásolja a tsh-t.

Igen, már így is teherbe eshettem, de ma is terveztük, nem tudom teljesen pontosan a pét. Elvileg tegnap volt. Ma nem fogunk inkább próbálkozni, nem akarok bajt.

2016. jún. 7. 22:57
 5/17 anonim ***** válasza:
De neked alulműködésed van ha magas a tshd. Ha ennyire ingadozik lehet, hogy autoimmun pajzsmirigy probléma.
2016. jún. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz? T3? T4? Ha túlműködésed volt akkor mennyi volt az értéked, hogy így megugrott a tsh-d? A gyógyszer nem játék, hogy így szedem, úgy szedem, magam ellenőriztetem. Menj el egy rendes orvoshoz, hogy kivizsgálják normálisan. Autoimmunt pl kizárták?
2016. jún. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
0,02-vel diagnosztizáltak anno. Gondolom mindent kizártak, mert minden vizsgálatot megcsináltak amit kellett. A papíromon az van, hogy nem tisztázott az oka a túlműködésnek. Most 1 és 1 fél propicyl-t szedek és ha akarnék se tudnék endokrinologust találni, idöpontom a hó végére van. De másfél év alatt azért már kitapasztaltam, hogy ha magasra megy a tsh, akkor visszavesz a gyógyszerből egy felet. A tsh-t pedig magán megnézetem majd 2 héten belül. Jobb ötletem nincs, de ha teherbe estem, akkor pláne fontos lenne lejjebb vinni a tsh-t.
2016. jún. 8. 08:53
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod megnéztek mindent. Persze.... Ne hagyd magad, keress magándokit. Hány orvosnál voltál eddig? Egynél? Akkor menni kell tovább és keresni a megoldást. Sógornőm is hallgatott egy orvosra, későn ment másikhoz, addigra a pajzsmirigye konkrétan eltűnt, csak csonkok maradtak és ha korábban kivizsgálják normálisan., akkor elkerülhető lett volna a műtét, de a helyi sztk-s endokrinologus szerint minden rendben van, szedje csak a gyógyszert.... Nem szabad hagyni magad ennyivel elintézni. Olvass utána, hogy mit tud okozni a pajzsmirigy gond terhesség esetén...
2016. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Eddig 2-nél voltam, a második magán. A magándokik sem mindig jók, sőt, de nálam egyre kevesebb gyógyszer kell, most is ez történt, a túl sok gyógyszertől ment át alulműködésbe, így leginkább abban reménykedek, hogy magától rendezödni fog, napi 3-4 gyógyszerről indultam, most csak 1 szem kell naponta. Természetesen a nem magán doki is minden diagnosztikai vizsgálatot megcsinált, a pajzsmirigyen semmilyen elváltozás nem látszik.
2016. jún. 8. 09:46
 10/17 anonim ***** válasza:
8as tsh egyértelműen alulműködés. Teljesen más gyógyszer kell rá, mint a túlműködésre. Autoimmun pm.gyulladásban pl lehet egy hyperthireoticus szak, majd alulműködik. Keress szakembert, (mensmentisben tutik az orvosok). Ilyen tsh mellett nem valószínű, hogy egyáltalán teherbe tudsz esni, nemhogy kihordani.
2016. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!