Támogatnátok egy kicsit lelkileg? Újra nekivágunk.

Figyelt kérdés

Hosszú-hosszú történet de meg kell osztanom :(

9 évet külföldön éltünk... nyelvtanulás,munkakeresés stb volt ott elég stresszes szituáció mire "beilleszkedtünk". KB 5 éve úgy döntöttünk, kivizsgáltatjuk magunkat itt az idő akkor voltam 31 éves párom 37, évek óta nem védekeztünk tehát baba jöhetett volna, ha akar szinte idő se volt arra hogy én rágörcsöljek és őszintén? Szerintem nálam még valami pszichés gát is akadály lehetett/lehet.. gyerekkorból visszamaradt ,vagy én maradtam gyerek és félek a felnőtté válástól és gyerekvállalástól. Külföldön féltem volna gyereket szülni ,senkim sem volt páromon kívül aki segíthetett volna ha jön a baba. Ha bármi gondom ,bajom van. Így is egyedül éreztem ott magamat,jó volt szép volt de ennyi volt és most már itthon lakunk :)

De megjegyzem, párom lázas beteg volt mikor spermatesztre ment és meg is lett a rossz eredmény. Egyből lombikra irányítottak minket,nagyon féltem az egésztől... Két sikertelen lombik.. 3.-at már nem akartam, a hormonoktól már kész voltam és addig kitartottam és tényleg akartam a babát de mivel nem jött össze a második sem összetörtem és újból elhatároltam magamat a gyerekvállalástó, mert nem akartam felnőni és magam is gyerek voltam. Párom eredménye viszont minden tesztnél egyre jobb lett. Akkor itthon elment dokihoz ő is azt mondta hogy ezzel az eredménnyel már simán lehetne baba.Nekem nincs szervi bajom, semmi akadály testileg , talán ezért is a legnehezebb megérteni miért nem sikerül.

De most megint újra belevágunk ,egyre érzem az izgalmat, a lelkesültséget magamban de egyre jobban félek is.. Kavarog a fejemben minden: vajon mi van velünk amiért nem jön a baba? Vajon lehet nekünk egyáltalán? Vajon így éljük le életünket ? Nélküle? :( Most már végre ébred bennem az anyai ösztön így 36 évesen VÉÉGRE, a vágy,hogy jöjjön a baba, már ennek is örülök, de tartok tőle,hogy ez már megint nem lesz egy könnyű menet és a vége lombik lesz.

Esetleg valaki hallott már olyan esetet ahol nem volt gond mégse jött a baba sok-sok éven át ,aztán orvosváltás ,vagy klinikán mégis tudtak segíteni, rájöttek mi a gond?

Köszönöm ha írtok!


2016. aug. 22. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia mi is évek óta (8 éve) próbálkozunk a babával még semmi sajna de ajánlottak egy vitamint a Trimeszter-t ami nagyon sok párnak segített most fogom én is elkezdeni szedni. Nálunk sincs semmi szervi baj nálam ,,csak " a pajzsmirigyem rendetlenkedik :) Sok sikert és kitartást hidd el te is anya leszel :D
2016. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy ,okkéé akkor most szépen beszuggerálom,hogy igenis én is anya leszek és kész veled együtt! :D

Nem lehet véletlen ,egyik unokanővérem ajánlotta a trimesztert erre te is írod,na most már tényleg utána kell néznem :) Nem hallottam még róla, viszont én Dr. Czeizel Endre magzatvédő vitamin 1-re akadtam rá amiben volt bizodalmam,pontosan be van állítva minden vitamin és ásványi anyag mennyisége. Gondolom.

2016. aug. 22. 16:46
 3/20 A kérdező kommentje:

Egyébként megkérdezhetem ,ti mikor voltatok kivizsgáláson? Nem irányítottak titeket inszeminációra? Lehet ,hogy segítene. Voltatok összeférhetetlenségi teszten is?

Én régen még egy bizonyos drága hüvelyzselét is próbáltam, intim együttléteink alatt , mert az ebben az esetben segít a hímivarsejteknek célba érni.

2016. aug. 22. 16:51
 4/20 Eszter76 ***** válasza:

Az egyik legjobb barátnőmnek volt mindenféle nőgyógyászati gondja már nagyon fiatalon. Nem is jött össze spontán a baba. Végül valami kezelést kapott, brutális hormonokat, nem tudom pontosan, hogy miket csináltak vele. A lényeg, hogy azt mondta a doki, hogy ebből nem kaphat többet, az az utolsó adag, amit ad - ha nem jön össze, akkor lombik.

Minden mindegy alapon félredobták a hőmérőt, a teszteket meg mindent és nekiálltak akkor szexelni, amikor jól esett és nem a naptár meg a hőmérő szerint - mondván, úgyis lombik lesz.

Nem az lett. :-) A "kisfiuk" nemrég volt 18 éves.

Szurkolok, hogy nektek is sikerüljön!

2016. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál :) de barátnődnél legalább tudták ,hogy van valami gond és próbálták orvosolni.

Remélem, megtalálják nálunk is a probléma forrását, mert azért durva ,hogy ennyi év alatt nem jött ,pedig mi aztán nem görcsöltünk rajta ,csak lombiknál,mert ott már tényleg magadra kell figyelj maximálisan és várod a pozitív eredményt.

2016. aug. 22. 17:25
 6/20 anonim ***** válasza:
milyen vizsgálataid voltak pontosan? és mennyire régen?
2016. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem Nálad nem az a baj, hogy rágörcsölsz, hanem pont az, amit írtál is, hogy a gyermekvállalástól vannak félelmeid. Nagyon könnyen lehet, hogy csak pszichés gátja van, nem szervi akadálya a teherbeesésednek. Arra gondoltál esetleg, hogy beszélgetni szakemberrel erről? Lehet, hogy hamar megtalálnátok, hogy mi benned ez a blokk.
2016. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát ez az,hogy nem tudom már pontosan mit néztek pl a vérben, de azt tudom,hogy mindent rendben találtak. Én sokszor magyar oldalakon olvastam ,hogy nézik a pajzsmirigyet ,meg csinálnak cukorterhelést nekem ilyesmi nem volt. Csak pl egy cikluson belül vettek vért. Volt petevezeték átfúvásom amit nem altatásban csináltak :D de abszolút túlélhető ha nincs letapadás. Na meg végigkövettek egy ciklusomat ,hogy van e peteérés és tüszőrepedés. Ezzel is minden oké volt.

Itthon más lesz, jobban értek majd mindent mint kint idegen nyelven, nem volt úgy könnyű. Azt se tudtam sokszor miről van szó, hagytam magamat az árral sodorni. Ha kaptam anyagot , mert kaptam a lombikkal kapcsolatban azt persze otthon át tudtam olvasgatni. Meg ha érdekelt vmi és meg akartam kérdezni akkor abból tudtam készülni.

Ami furcsa volt a lombik alatt, az hogy le tudtak tőlem szívni elsőnél 14 petesejtet, ebből megtermékenyült 12, ebből fejlődött tovább 9 végül lett egy "topembrió" és ezért egyet adtak vissza, viszont döbbenetemre egyet se tudtak már lefagyasztani mert megálltak az osztódással. MÁsodik lombik ugyanezzel a sémával ment tovább. Nem módosítottak semmin, rosszabb lett az eredményünk. Kevesebb petesejt, kevesebb termékeny , nem lett topembrió ,így kettőt ültettek be. Egy se fogant meg.

Felmerült benne, hogy együtt nem tudunnk életképes embriót nemzeni? Ijesztő. Vagy vmi genetikai, dolog. Nem tudom, de lehet csak szimplán rossz ,hormont kaptam és rossz adagban.

Viszont ma bejelentkeztem és páromat is beirattam dokihoz, és indulunk szeptember 1-én :)

Ennek örülök, mert fél éve költöztünk haza és végre beindulunk. Eddig nem járt ott az agyam, de most mint akit kupánvágtak, hogy térjek magamhoz és haladjunk. Mert az idő telik.

Amúgy visszakerestem a papírokat, már 2010-ben kezdtük az első lombikot. 6 éve. Durva. Azóta semmi védekezés, aktív nemi élet mellett, jól érezve magunkat persze ,sose figyeltük mikor kellene. Bár én érzem mindig mikor van peteérésem, akkor pláne jobban kívánom. Tehát görcsösség ide vagy oda, nekünk a nélkül sem jött össze.

És már a padlás tele van azzal ,hogy mki azzal jön ,mki óvatosan rám nem nézve mondja hogy el kell magunkat engedni, nem jó ha görcsölünk :D hehe, hiába mondtam hogy nálunk pont a babára való ráállás, görcs hiányzott én már erre vártam. De most már itt az idő :)

2016. aug. 22. 19:26
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló, kb 2 éve mikor hazalátogattunk kétszer tudott fogadni egy kinezológus,mert csak 1 hétre jöttünk haza. Nos ő mondott érdekességeket, amit tudtam már addig is: képembe mondta,ami nem esett jól, hogy én nem is akarok babát, egyáltalán nem gondolok rá.

Tehát leszűrte míg meséltem gyerekkoromról, páromról,családról. Minden más lekötött agyilag csak a baba nem. Érdekes volt. Ma bennem is volt, és mintha tisztába tettem volna magamat ezzel, hogy odakint míg éltünk bennem volt egy stressz szint mindig. Eleve azért mert ha jött volna a baba egyedül lettem volna, ez is visszatarott lehet. Meg a munkahelyemet szerettem, és hatalmas szerencsémre irodába kerültem arhcív osztályra. De akkor is stresszeltem, mert kínosnak éreztem ha nem úgy értek valamit és ez nyomasztott ,de végig míg kint voltunk pedig már középfokon beszéltem. Most érzek végre egy lelki békét ami mélyül, most engedem el magamat egyre jobban,hogy a családom közelében lehetek és magyarul beszélhetek végre :D

2016. aug. 22. 19:34
 10/20 anonim ***** válasza:
18:13-as vagyok. Akkor viszont szerintem már nincs is igazán szükséged támogatásra! :) Most jött el az idő, és sikerülni is fog! Egy nagy komplex vérvétel egy nap alatt megvan, és ha ott is minden rendben, akkor jó eséllyel tényleg csak az itthon nyugalma kellett! Hova mentek orvoshoz?
2016. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!