Van itt olyan kismama aki teherbe esett a medrol szedése alatt?

Figyelt kérdés

A vállamra és nyakamra kapom szedem a medrolt 4 mg.izületi gyulladás miatt.

Eddig nem védekeztünk és még sem estem teherbe. Most hogy ki derült gyulladás áll a háttérben. Lehetséges hogy valóban sikerülhet a teherbe esés?


Az orvos azt mondta ha netán terhes lennék akkor is szedhetem tovább a medrolt.


Van pozitív tapasztalatok valakinek ilyen témával kapcsolatban?

Annyira vágyakozunk már kisbabára.😓😢


2016. okt. 20. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
én biztos nem vállalnák be gyereket medrol szedése mellett. Nem sokára elkezdesz tőle puffadni, vizesedni, a gyulladás lehet h elmúlik de az izületeid szétmennek a májadat is szétcseszi plusz az egyéb gyakori mellékhatások is ott vannak mint a szürkehályog és társai. Ha leálltál a medrollal és kikezelték a mellékhatásokat akkor gondolkozzatok gyerekvállaláson szerintem.
2016. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál.

A puffadás már meg van nálam sajnos de muszáj szednem mert akkor a kezem meg sem bírom mozditani na meg a vállam. Járnom kell vérvétel kontrollra ha nem jó a májamnak le fogunk állni a medrollal.


Ha valaki szedte és ismeri ezt a gyógyszert és így is teherbe esett írjon bármilyen tapasztalat érdekel. Köszönöm szépen.

2016. okt. 20. 14:01
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
A medrollal nem lehet csak úgy leállni. Minimum fél év a leszokás róla ami alatt nyugtatókkal tömnek hogy az elvonási tüneteket enyhítsék.
2016. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem kellett szedni medrolt lombik után talán 1 hétig de csak ennyit tudok róla (nem sikerült akkor)
2016. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

nekem is kellett szednem az

első 2 hétben,12mg-al kezdtem,majd fokozatosan csökkentették.

egyébként szedhető terhesség alatt,csak növeli a trombózis veszélyét.


itt a lap alján van egy táblázat,a biztonságosba van sorolva:


[link]

2016. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

első 12 hétben,nem 2 hétben:)

nekem immunológus írta fel,de mondjuk én előtte nem szedtem,csak ebben a 12 hétben.

2016. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia! Annyira komoly a gyulladásod? Nekem is most állapították meg hogy nyaki ideggyulladásom van,elviselhetetlen volt a fájdalom valóban,de nem írt fel semmit.Ketodexet javasolt és izomlazítót,és hála az égnek most elmúlt.Sajnálom a problémádat,de szerintem ez a szteroid alapú gyógyszer szedés egyrészt gátolhatja is a teherbeesést,másrészt nem is javasolják a teherbeesést a kezelésig.Én nem kockáztatnék.Gyors gyógyulást és felépülést kívánok.Az agykontroll is segít,én minden nap mondtam magamban hogy egészséges vagyok.
2016. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esnek a válaszok. .meg is hatottam ki csordult a könnyem.ezt mind nagyjából tudom de szeretnék babát a betegségem ellenére a szívemnek nem tudok parancsolni.

Köszi lányok sokat segítettetek. .még írjatok ha szeretne még bárki.

2016. okt. 20. 19:28
 9/18 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.De aranyos vagy.Ismerem az érzésedet.Sajnos mi már 7 éve várunk.Remélem te nem ilyen régóta,és nagyon sok sikert kívánok hozzá.Biztos hogy hamar meggyógyulsz.
2016. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi több mint három éve várunk 😞 és ezért is örültem hogy végül is meg lett a probléma vagyis a gyulladás. Ezért reménykedek hátha lemegy a medrol szedése alatt aztán sikerül a baba.
2016. okt. 21. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!