Lehetek kismama valaha? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 9 éves korom óta "menszeszelek" azért tettem idézőjelbe mert kb ott kezdődtek a problémáim. Rendszertelen menszeszeim miatt az orvosom 16 évesen fogamzásgátló tablettát írt fel azzal a diagnózissal hogy ettől rendbe kell hogy jöjjön a ciklusom. Igen ám de 1 év után összeomlott a hormonháztartásom és hetekig meg volt amikor újra orvoshoz fordultam akkor közölte hogy más gyógyszer szükséges. Na igen de az már 1 hónap után galibát okozott.. Ezért abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Jelenleg párkapcsolatban élek 1 éve kb védekezés nélkül azóta kb 3x volt mensim. Magánorvoshoz fordultam ahol már az első vizsgálatkor kiderült PCO-m van. Na igen itt jött a pánik felírt egy doboz norculutot és 3 doboz clostilbegitet. A norcolutot beszedtem sikeres vérzés de jó minden szupi beszedtem a clostilbegitet ami ugye pete érés elősegítő és azóta semmi... Se mensi se baba. Azt mondta az orvos a legjobb lenne a baba. Igen én is örülnék. De ha a szervezetem ennyire nem reagál akkor lehetek egyáltalán anyuka? Nagyon félek és nem érzem magam igazi nőnek. Megpecsétli ez a dolog az életem. Kérem olyan emberek segitségét akik pco mellett lettek kismamák .

2016. júl. 5. 13:54
1 2
 1/11 VeDi84 ***** válasza:
100%

Szia!

Terheléses cukor+inzlin vizsgálatot nem kért a magán doki? És egyéb hormonokat nem nézett? Ezeket mindenképp szükséges lenne megcsináltatni. Ha kiderül, hogy IR-ed van, és ha azt kezelik, nagy valószínűséggel a PCO is elmúlik.

Ha ezek helyrejönnek (és tételezzük fel, hogy nincs más probléma), nagy eséllyel a gólya is meglátogat! :-)

2016. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts orvost, mert nem ért hozzá.
2016. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

20 éves vagy, az nagyon fiatal és manapság már teherbeesés terén nagyon sok mindenre van megoldás. Keress jó nőgyógyászt, ha kell endokrinológust is. Itt nagyon dicsérték a Mensmentis nevű központot, most én is hozzájuk szeretnék fordulni, igaz más gonddal.

Az egyik barátnőm (pcos) úgy lett terhes, hogy a nődokija szerint egyáltalán nem volt peteérése, ezt vizsgálatokkal igazolta, néhány havonta menstruált csak, tulajdonképpen azért nem védekezett, mert semmi esélye nem volt, hogy így teherbe essen, néhány hónap alatt máris terhes lett. Ne stresszelj, össze fog jönni a gyerek, csak igyekezz a lehető legjobb orvosokat megtalálni.

2016. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11 éves korom óta menszeszelek.Elég problémásan.A teherbe esés is nehezen ment de 28 éves vagyok és van egy 4,5éves fiam,valamint 16 hónapos lányom 😍 Pco-m van,nem tipikus pco-s tünetekkel.
2016. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok, valamiért elküldte, szóval folytatom. Ahogy az első mondja, ez endokrin probléma, amihez a nőgyógyászok nem értenek, ők meg tudják hozni a vérzést, meg gyógyszerrel megpróbálnak peteérést kierőszakolni a szervezetedtől az alapprobléma megoldása nélkül. Ha jól értem, három teljes ciklusra magadra hagyott a három doboz Clostyval. Mert a Clostyak kellett volna peteérést csinálni, aztán ha nincs baba akkor menzesz, majd jön a második doboz Closty és így tovább. Néha azért nem ártana UH-n ránézni, nem mindenkinek reped meg magától a tüsző, cisztává válhat, lehet, hogy emiatt is nem jött meg neked az első doboz Closty után.


Szóval keress egy endokrinológus, aki rendesen kivizsgál. Valószínű diétáznod kell, metformint szednek és mozogni se ártana. Akkor javulna az inzulinérzékenységed, ami így látatlanban nagy valószínűleg minden baj forrása.


Én is PCO-s, IR-es vagyok, ráadásul pajzsmirigy alulműködéssel, szedek metformint, öt hónapos múlt a kisfiam, persze, hogy lehetsz te is kismama, csak indulj el a gyógyulás útján!

2016. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen. Csinált hormon vizsgálatot a doki és inzulint is nézett. Egyértelműen csak ezt diagnosztizálta. Csak az aggaszt hogy eddig miért nem vették észre? Mivel kb havonta jártam orvoshoz...
2016. júl. 5. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:
De miért nem mentél vissza, amikor az első Clostys ciklusban se baba nem lett, se meg nem jött? Nekem zavaros ez a Closty dolog... Hogy kellett szedned?
2016. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Jobban foglalkozz ezzel mindig menj vissza az orvoshoz.

2. De! Lehetsz kismama ha mar most elkezdik kezelni, gyogyszeres kezeles mellett teherbe eshetsz.

Ket baratnom is PCOS,egyikuk 19hetes terhes, masikuk szult januarban!:)

3. Aviva tornaztak a baratnoim talan segithet nekedis. Hormnotorna

2016. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a barátcserje teát. Nekem a gyógyszer abbahagyása után nagyon rendszertelen volt a menzeszem és attól szépen beállt :)
2016. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
B,folsav,a,d,e,vas..Vitaminkúra Lenkeivitaminjaival +grapefruitmag cseppek fitotree 1-3 hónapon keresztül napi 5 ezer mg c vit öt részre osztva.nem olcsó kb 20000ft de még mindíg jobb mint ez a clostil
2016. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!