Lombik 3,76-os TSH-val?

Figyelt kérdés
Nőgyógyászom szerint minden rendben van velem, ideálisak a hormoneredményeim. Férjem spermájával viszont komoly gond van, így csak a lombik jöhet szóba. Azonban most ahogy olvasgattam a témában, kicsit megijedtem, hogy nekem sem túl jó ez az érték.
2016. okt. 29. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

endokrinológus mondta ezt? teherbeeséshez 2 alatt, 1hez minél közelebb kellene lennie.

Nekem erre már gyógyszert adtak, terhesség alatt mikor ellenőrizték és felment 2,08ról 2,6ra, már növelni kellett az adagot - 50mikrogr helyett 75-t kellett szednem

2016. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem jártam endokrinológusnál, a vérvételre a nőgyógyászom küldött el. Azt mondta, teljesen rendben vannak az értékeim. De amiket olvastam a neten, azok után már nem tudom, hihetek e neki. Lombikos konzultációra pedig 3 hét múlva megyünk.

A pontos eredményim:

TSH: 3,7600 FT4:19,360 FT3: 5,86 Szérum FSh: 8,4

2016. okt. 29. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Szia, ne higgyél el mindent, amit a neten írogatnak. Nekem 2,8 volt a TSH-m és való igaz, hogy elvileg 1-2 között az ideális teherbe eséshez, viszont ez egyáltalán nem kizáró ok. Az endokrinológián azt mondták, hogy van olyan terhes anyuka, aki ilyen 16-os meg durvább TSH-val érkezik hozzájuk! Nyilván fogsz rá kapni hormontablettát, hogy az ideális tartományban legyen, de ilyen érték mellett simán teherbe lehet esni. Rengeteg marhaságok írogatnak.
2016. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

lehet, hogy teherbe lehet esni, de nagyon sok komplikációt okozhat a magas TSH ha terhesség alatt nincs kezelve.

Kérj beutalót egy endookrinológushoz, vagy ha belefér, menj el magándokihoz.

Nem minden hülyeség, amit a neten írnak...

2016. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha normális meddőségibe mész ezzel úgy is elküldenek endo dokihoz.
2016. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tsh nem egy állandó érték, lombik előtt lejjebb fogják vinni kicsit, de egyébként ez egy referenciatartományon belüli, normális érték, csak terhességhez jobb ha 1-2 körül van, én 3,6-tal estem teherbe, most igyekszem lejjebb vinni picit.
2016. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
most miért is lettem lepontozva, mikor a többi válasz is 1 kivételével tartalmában ugyan az???
2016. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manka68 ***** válasza:
Én is kaptam gyógyszert ilyen értékre, ez nem jó, hiába van referencia értéken belül. Van akinek sikerül a baba így, de a többségnek nem, és a lombik sikerének esélyét is nagyban csökkenti. A lombik minden szempontból megterhelő, korlátozott számban elérhető beavatkozás, nem érdemes egy olyan dolog miatt tovább csökkenteni az esélyeket, ami egy egyszerű, olcsó kezeléssel rendbetehető.
2016. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Normális meddőségi központban lesz külön vérvétel, ott is megmondják majd, hogy ez magas, kezelni kell, adnak rá gyógyszert, le fog menni. Nem szeretik elkezdeni a lombikot, amíg nem stimmel minden. Persze, teherbe lehet esni így is, de sokkal kisebb az esélye, és nagyobb a kockázat. Gyógyszer segíteni fog és utána irány a baba.
2016. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kaposvárra megyünk majd, már az időpontunk is megvan.
2016. okt. 30. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!