Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik ICSI?! Mitol fugg hogy...

Lombik ICSI?! Mitol fugg hogy rovid vagy hosszu? Es a gyogyszer mennyiseg?

Figyelt kérdés
Nalam pl semmi gond 23 eves vagyok a paromnal vagy sperma gond ezert ICSI lesz.
2016. nov. 16. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

ez ilyen fórum olvasd el ha gondolod

2016. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen személyre szabott. A legtöbb ismerősömnek hosszú protokollt alkalmaztak. A dokim azt mondta a hosszúval az a baj, hogy a stimuláció előtt kiütik a saját hormonjaidat, majd úgy kezdődik a tüsző érlelés, és sok nőnek eléggé belustulnak ezáltal a petefészkei, nehezen térnek magukhoz. Velem is így volt az 1. lombiknál. Rettentő lassan reagáltam a szurikra, és csak 3 petesejtem lett. A 2. lombik valószínű rövid protokoll lesz emiatt. Más nő viszont kevés szurira rengeteg petesejtet produkál.

-ilyeneket találtam


ez a női oldal de gondolom a párodnál is kikell kisérletezni hogy a spermiumai melyik módszerre reagálnak ...

a beültetés sikerét nem befolyásolja igazán ahogy nézegettem:)

Nyugi ilyen 4-5 proba teljesen átlagos

Nekem unokanagybátyjáméknak 15 év után jött össze 2 halva születés után a 7. hónapban és most lettek ikrek szóval mindig van remény.

Én nagyon könnyen teherbe esek 33 hetes km vagyok viszont volt egy elhalt terhességem, és ennél is voltak problémák majdnem beindult a 27.héten. De ha nálad minden rendben úgy gondolom 3. alkalomra simán össze jöhet:) és ha véletlen mégsem még választhattok donort.

De nagyon drukkolok mindig reménykedni kell a babavárásban és hogy minden rendben lesz bár én még most is félek kicsit hogy nehogy történjen valami.

2016. nov. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért amit az előttem író írt, az nem teljesen igaz:

- A protokoll megválasztásának semmi köze nincs a spermaminőséghez; ő nem reagál a stimulációra sehogy sem. Általában a ciklus hormonok és az előző stimulációk befolyásolják, hogy milyen protokollt kapsz; na meg orvos-függő is, hogy ki, melyiket preferálja.

-Nálam az első két lombik azért volt rövid protokoll, mert a hormonjaim rendben voltak, fiatal vagyok, és ez kevesebb hormonterheléssel jár.

- A harmadik meg azért lett hosszú, mert az előző kettőnél nem lett túl fényes a stimuláció eredménye, ezért váltott az orvos.

- És jól tette, mert gyönyörűen, egyformán mind beérettek a petesejtjeim és végre azt is elértük, hogy fagyasztásra is maradtak embrióink.

- Nem igaz, hogy 'belustulnak' a petefészkek; eleve is egyén függő, hogy ki, hogy reagál az egyes gyógyszerekre; nem ám az egyes protokollokra.

- Statisztikák szerint viszont a hosszú protokoll általában sikeresebb


Szóval felesleges ezen agyalni, mert úgyis az orvos dönt, és neked el kell ezt fogadnod.

Sajnos a nagy többségnek a lombik nem egy körös, de ez nem jelenti azt, hogy nem sikerülhet elsőre. Sokszor több próbálkozás kell ahhoz, hogy lássa az orvos, hogy melyik a neked való gyógyszer és protokoll.

2016. nov. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És a gyógyszer mennyiség szintén egyénre szabott. Általában egy átlagos mennyiséggel kezdenek, majd mész UH-ra és a tüszők számától és növekedési ütemétől függően, menet közben csökkentik vagy növelik az adagot.
2016. nov. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Igen enis bizom benne h a doki a legjobb tudasa szerint fog eljarni.leginkabb a gyogyszer aratol felek mert nagyon sokba kerulnek.

Dehat ha ezt nem tudom elore mikor elkezdi akkor nemtudom h bele zudunk e menni igy.

Ha nincs oep tamogatas.

De nagyon remenykedunk h kb 1milliobol kijon az egesz program +a gyogyszerek. :/

2016. nov. 17. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as


Fiatal vagyok, egészséges, minden véreredményem, minden hormonértékem, minden-minden vizsgálatom rendben volt és hosszú protokoll volt, a lehető legkevesebb hormonnal. Minden orvos más módszerre esküszik, ezért van az, h egyik orvos hosszút javasol, a másik ugyanahhoz az esethez rövidet.

2016. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!