Termékenységi gondokkal küzdők! Vannak-e amalgám töméseitek?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam arról, hogy az amalgám-tömések illetve a túl nagy fluorid-bevitel hatással lehetnek a petefészkekre. Nekem sajnos van egy pár ilyen tömésem, és a fluoridot sem spórolták belőlem ovis koromban. Vajon lehet összefüggés? Vagy csak véletlen?

Ha nálatok is késik a baba, megírnátok, hány amalgám tömésetek volt/van, illetve, hogy gyerekkorotokban szedettek-e veletek fluoridtablettát?



2016. nov. 17. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

8 amalgám tömés mellett 2 év alatt fogant meg a baba 39 éves koromban.

10 évvel ezelőtt elég volt 5 hónap.

A tömések min. 20 éve megvannak.

Sztem nincs hatással rá!

A fluoridról nem tudok nyilatkozni.

2016. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kamasz korom óta van 8 amalgam tömésem.

Első három gyerek azonnal összejött.

Negyedik másfél év, de közben 40 felett vagyok. Szerintem inkább azért késett.

Fluorid tabletta nem volt, de az kb mindenben van mostanában.

2016. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...akkor nálatok inkább az életkor volt a döntő.

Főleg azokra lennék kíváncsi, akiknek az első baba összehozása is problémát okoz! Hogy álltok ilyen tekintetben?

2016. nov. 17. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs amalgán tömésem, a fluoridot nem tudom.


Évek óta sikertelenül próbálkozunk. 3 sikertelen inszem és két sikertelen lombikunk volt.


Most készülünk a következő lombikra.

2016. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok és 29 éves, ez lemaradt
2016. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első két lányomnál volt több tömésem is, fiatalkoromban pedig a suliban adták a fluoridtablettát. A lányok az első próbálkozásra jöttek össze. A harmadiknál már minden tömésem cserélve lett a terhesség előtt min. 10 évvel, mégis csak 2 év várakozás után, lombikkal jött össze. Szerintem nincs összefüggés. Vagy ha van, hát közel sem olyan döntő, mint egyéb tényezők: életkor, hormonrendszer, stb.
2016. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek alapján valóban úgy tűnik, hogy nincs összefüggés. Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!