Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikra készülünk, és a...

Lombikra készülünk, és a férjemről kiderült, hogy Hepatitis B-je van. Ad okot az aggodalomra?

Figyelt kérdés
El kellett mennie infektológiára, ott azt mondták, hogy valószínűleg már korábban átvészelt fertőzésről van szó, és a vérében csak a vírus ellen termelt antitest mutatható ki. Vettek még vért tőle, azt elküldték más városba, pontosan nem tudom, mit néznek belőle, de még hetek, míg kiderül az eredmény. Van okunk aggódni? Így is kivitelezhető a lombik? Fagyasztott spermával dolgoznánk.
2016. dec. 4. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, ha bármit találnak virológiai szempontból akkor azt kezelik ès amíg nincs kikezelve az kizáró ok lehet.A medõségi központok,nagyon alapos és minden olyan betegséget kizárva dolgoznak amit õk lekèrnek a laborba.

2016. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én átvészelt Hepatitis B-vel szültem két gyereket és szerencsére egyik sem kapta el a betegséget, oltást sem kellett kapniuk születéskor. Nálam is már csak az antitesteket lehetett kimutatni, amikor terhes lettem, természetesen nálam sem volt aktív a vírus már kb. 15 éve.

Semmi extra vizsgálatra nem volt szükség! Ha nem most zajló, akut betegsége a van a férjednek, akkor nincs miért aggódni. Neked már nézték a Hepatitis B-t? Csak mert ugye szexuális úton terjed és ha te nem kaptad el, akkor jó eséllyel még egy előtted lévő kapcsolatából volt neki és mire megismerkedtetek, addigra már túl is volt a betegségen.

Szóval elméletileg nincs miért aggódni! De persze az orvos mondja ezt ki inkább.

2016. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!